23:16 - 1403/04/21

اجتماعی

مستمری بهزیستی تیر ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟

واریزی دولت به بهزیستی چه تاریخی است؟ جزئیات را در اندیشه معاصر ببینید

کمیته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مستمری بهزیستی طبق قرار باید در تاریخ ۲۰ هر ماه به حساب مشمولین واریز میشد. اما متاسفانه دیروز همچین اتفاقی نیوفتاد و ذهن افراد بهزیستی درگیر این موضوع بود. انتظار میرفت دولت مستمری بهزیستی را زود واریز کند. دلیل عدم واریز را خیلی از افراد بهزیستی خواهان دانستنش بودند. در ادامه خبر به دلیل آن پرداخته ایم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید.

مستمری مددجویان بهزیستی تیر ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟

در جدول زمانبندی پرداخت مستمری ها تاریخ بیستم هر ماه برای واریز مستمری بهزیستی مشخص شده است. ام در ماه های گذشته مددجویان بهزیستی مستمری خود را در این روز دریافت نکردند.

تاریخ واریز در ۲۰ تیر یا ۲۵ تیر؟

از فروردین سال ۱۴۰۳ مددجویان در تاریخ ۲۵ هر ماه همزمان با یارانه نقدی مستمری خود را دریافت کرده اند.

زمان دقیق واریز مستمری مددجویان بهزیستی در تیر ۱۴۰۳ مشخص شد!

زمان دقیق واریز مستمری مددجویان بهزیستی در تیر ۱۴۰۳ را در جدول زیر مشاهده می کنید:/اینتیتر

بهزیستی

بهزیستی

رقم حقوق مستمری بگیران بهزیستی

این عدد برای خانوار یک نفره ۹۹۳۷۲۰،خانوار دو نفره ۱۴۱۹۶۰۰ ،خانوار سه نفره ۱۹۸۷۴۴۰،خانوار چهار نفره ۲۵۵۵۲۸۰و خانوارهای ۵ نفر و بیشتر ۳۱۲۳۱۲۰ تومان است،لازم به ذکر است تا پیش از شروع سال جاری و در سنوات گذشته مستمری مددجویان از طریق سازمان بهزیستی واریز می شد، ولی بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ مبنی بر واریز به حساب ذینفع نهایی از فروردین ماه واریز مستمری به حساب مددجویان عزیز از طریق سازمان هدفمندی صورت گرفته است./اندیشه معاصر

اجرای طرح رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی در ۵۰۰ محله کم‌برخوردار

علی‌ محمد قادری امروز (۲۱ تیرماه) در حاشیه حضور در شهرستان باوی با اشاره به ادامه اجرای طرح نشست صمیمی با جامعه هدف ۵۰۰ محله کم‌برخوردار کشور با محور پویش «چله خدمت» اظهار کرد: در قالب این طرح که به یاد شهید جمهور در حال اجراست، امروز در دو شهرستان باوی و هفتکل استان خوزستان حضور پیدا کرده‌ و با مردم دیدار می‌کنیم.

وی افزود: طرح سکو یا پلتفرم ظرفیت‌سازی اجتماعی، توسط همکاران ما و با استفاده از ظرفیت‌های دیگر ارگان‌ها، به منظور رسیدگی به اوضاع جامعه هدف بهزیستی در حال اجراست.

قادری بیان کرد: مسائل مسکن، اشتغال و توانمندسازی جزو برنامه‌های سازمان بهزیستی است. این سازمان شجره طیبه‌ای است که از ۴۳ سال پیش در حال فعالیت است و از قبل از تولد تا سالمندی به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: بهزیستی یک جامعه آماری ۷.۹ میلیون نفری را تحت پوشش دارد که از خدمات مختلفی استفاده می‌کنند. تا قبل از این دولت، حدود ۹۴۰ هزار خانوار تحت پوشش مستمری قرار گرفته بودند اما در این دولت ۶۰۰ هزار خانوار که در صف انتظار بودند به سبد مستمری سازمان بهزیستی اضافه شد و خوشبختانه این سازمان پاسخ نیاز همه مراجعه‌کنندگان را داده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز در قالب طرح نشست صمیمی در ۵۰۰ محله کم‌برخوردار کشور با حضور مسئولان دستگاه‌ها، در جریان سفر به استان خوزستان در شهرستان‌های باوی و هفتکل با جامعه هدف بهزیستی دیدار خواهد کرد و ضمن پاسخگویی به درخواست‌ها از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها در حل مشکلات استفاده خواهد شد.

توزیع بسته‌های معیشتی و شرکت در مراسم شیرخوارگان حسینی در محل شیرخوارگاه اهواز از دیگر برنامه‌های حضور یک روزه رئیس سازمان بهزیستی در استان خوزستان است./ایسنا

۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان برای مددجویان بهزیستی واریز می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که از این پس مستمری مددجویان بهزیستی توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود.

علیرضا انجلاسی در این باره اظهار کرد: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

وی ضمن تشریح سرانه‌های پرداختی مستمری، گفت: براین اساس خانوارهای یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص زمان واریز مستمری‌ها نیز توضیح داد: براساس جز ۲ بند الف تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبنی بر پرداخت مستقیم به ذی نفع نهایی مقرر شده از فروردین‌ماه مستمری مددجویان تحت پوشش از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت مستقیم به حساب مددجویان واریز شود این درحالیست که پیش از این و طی سنوات گذشته این اقدام توسط سازمان بهزیستی صورت می‌گرفت/آرمان ملی

جزئیات جدید از افزایش مستمری مددجویان

کاری که مجلس انجام داد این است که در لایحه بودجه ۱۴۰۳، ۱۰ درصد به مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی اضافه کرد. این رقم در لایحه ۲۰ درصد بود که اکنون با مصوبه مجلس به ۳۰ درصد رسیده است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جدول ۴۲ همت برای کمیته امداد، ۳ همت برای بهزیستی و ۱۴۳ همت یارانه نان و ۷۴ همت برای یارانه دارو و شیرخشک در نظر گرفته شده است.

زارع اضافه کرد: در این جدول برخی موارد هزینه سرمایه گذاری در شرکت ملی نفت و پخش و پالایش و گاز مصوب شد و مبالغی که دولت برای واردات بنزین نیاز داشت هم درکمیسیون تلفیق و صحن علنی تصویب شد.

عبدالعلی رحیمی مظفری در مخالفت با این بخش از لایحه بودجه بیان داشت: با این رقم‌هایی که در این جدول دیده شده گازرسانی تعطیل خواهد شد وقتی نتوانیم در زیر ساخت‌های نفت سرمایه گذاری کنیم تولیدی نداریم.

وی افزود: دلیل مخالفت من با این جدول این است که توسعه نفت تعطیل می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون تلفیق بودجه در مورد جدول ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: به دلیل اینکه توازن به هم نخورد تغییراتی در این جدول ایجاد نکردیم با همین کیفیت کار را به دولت سپردیم که دولت خود بتواند هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کند.

داوود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد این جدول گفت: در این موضوع سعی کردیم با توجه به مقدوراتی که در وصول منابع داریم به گونه‌ای تنظیم شود که همه اهداف هدفمندی محقق شود.

وی با بیان اینکه این جدول نیاز به اصلاح و بازنگری دارد، گفت: ما پیش بینی کردیم که اعتبارات مربوط به کالا برگ که از محل سایر درآمدهای داخلی وزارت نفت تامین شود و عمدتا محصولات جانبی است، این عنوان در کمیسیون به “صرفه جویی انرژی” تغییر کرده است چراکه صرفه جویی انرژی تبدیل به درآمد نمی‌شود و قابل انداره گیری نیست که ما بتوانیم منابع را ماهیانه وصول کنیم و این عنوان قابل اجرا نیست از این رو پیشنهاد می‌شود عنوان دولت لحاظ شود.

وی افزود: برای کالابرگ ردیف جداگانه پیشنهاد کردیم و برای این موضوع دو ردیف آورده شده که باید پرداخت نقدی معیشتی و کالا برگ را از هم تفکیک کنیم و با این ملاحظه با این جدول موافق هستیم./قاب امروز

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط