17:15 - 1403/04/15

اقتصادی

مدارک انتقال پیدا کردن سهام عدالت متوفیان به وراث

برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث چه مدارکی باید داشته باشیم

سهام عدالت 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: در خصوص انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث بر اساس تصمیمات اتخاذی سال گذشته بنا شد انحصار وراثت اصل و سود سهام عدالت متوفیان انجام شود.

مدارک انتقال پیدا کردن سهام عدالت متوفیان به وراث

این مقام مسئول افزود: بر این اساس یکی از وراثی که سجامی است باید با مدارک مورد نیاز به یکی شعب بانک‌ها و کارگزاری منتخب مراجعه و مراحل لازم را طی کند.

سهام عدالت

سهام عدالت

مدارک مورد نیاز فرآیند انتقال سهام عدالت متو‌فیان به وراث

حاجی‌وند در خصوص مدارک مورد نیاز هم اظهار کرد: تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت، اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی و در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه نیز همراه با موارد ذکر شده ضروری است.

او همچنین بیان کرد: تاکید می‌شود فرآیند انتقال آن برای  متو‌فیان به وراث بدون پرداخت هیچ مبلغی کاملا رایگان است و پرداخت سود آن برای  متوفیان میان وراث زمانی انجام می‌شود که پرداخت عمومی برای سود آن داشته باشیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط