08:08 - 1400/01/16

مجموعه‌های دینی جزء بهترین گروه‌ها دررعایت پروتکل‌های کرونا بودند

مجموعه‌های دینی جزء بهترین گروه‌ها دررعایت پروتکل‌های کرونا بودند رئیس کانون مداحان کشور معتقد است سیاستهای دولت در مواجهه با «مراکز تفریحی» و «مجالس دینی» کاملاً تناقض دارد و از استانداردهای دوگانه‌ای تبعیت می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر،...

مجموعه‌های دینی جزء بهترین گروه‌ها دررعایت پروتکل‌های کرونا بودند

مجموعه‌های دینی جزء بهترین گروه‌ها دررعایت پروتکل‌های کرونا بودند

مجموعه‌های دینی جزء بهترین گروه‌ها دررعایت پروتکل‌های کرونا بودند

رئیس کانون مداحان کشور معتقد است سیاستهای دولت در مواجهه با «مراکز تفریحی» و «مجالس دینی» کاملاً تناقض دارد و از استانداردهای دوگانه‌ای تبعیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد واعظی رئیس کانون مداحان کشور گفت: مردم از مواجهه غیر کارشناسی دولت در خصوص برگزاری مجالس دینی و مراسم مذهبی در ماه مبارک رمضان گله‌مند هستند چرا که مجموعه‌های دینی که جز بهترین گروه‌ها در رعایت پروتکل‌ها بودند از برگزاری مراسم منع می‌شوند اما مراکز گردشگری و تفریحی با وجود اینکه پروتکل‌ها را رعایت نکردند فعال هستند.

وی در ادامه افزود: سفر به ترکیه و آنتالیا باوجود وضعیت قرمز منعی ندارد و حتی مسافرت با بلیط‌های ارزان مهیاست اما سفر به کربلا که وضعیت آن زرد هم نیست ممنوع شده است.

مسئول کانون مداحان کشور افزود: این تصمیم‌گیری‌های دوگانه باعث بی‌اعتمادی مؤمنین به ستاد ملی مقابله با کرونا و دولت خواهد شد هرچند که مجموعه‌های دینی نشان دادند که به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا احترام می‌گذارند و از آن تبعیت می‌کنند اما از بی‌تدبیری آن گله‌مند هستند.

واعظی ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رمضان سال گذشته تصریح کرد: حضرت آقا تمامی افراد جامعه را موظف به عمل به دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا کردند اما در رمضان سال گذشته نیز به این نکته تأکید داشتند که باید تصمیمات این ستاد در خصوص امورات اعتقادی با مشورت کارشناسان آن باشد همچنین فرمودند: «این بررسی را باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند آن‌وقت هر چه آن‌ها تصمیم بگیرند، بنده و همه مردم به آن عمل خواهیم کرد».

وی دراین‌باره توضیح داد: ستاد ملی مقابله با کرونا و دولت باید در تصمیم‌گیری‌ها ازنظرت متخصصان و کارشناسان مسائل دینی استفاده کنند و با مشورت آن‌ها از فرصت ویژه رمضان بهره‌مند شوند تا شاهد نشاط دینی در جامعه باشیم چراکه جامعه امروز بیش از هرزمانی نیازمند تقویت ارتباط با خدا و بهره بردن از مناسک دینی است لذا امیدواریم فرصت رمضان با بی‌تدبیری از بین نرود.

واعظی به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید و عنوان کرد: اگر ما از لزوم فعالیت هیئات مذهبی و برپایی مجالس دعا صحبت می‌کنیم این سخن، منافاتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارد و در مراسم‌های ماه محرم نیز این موضوع را ثابت کردیم و به‌تصریح حضرت آقا بهترین گروهی که دستورالعمل‌ها را رعایت کردند و در کمک‌های مؤمنانه شرکت کردند همین هیئتی‌ها و تشکل‌های دینی بودند.

وی بیان کرد:، تمام پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی ماه محرم که سازمان تبلیغات اسلامی عهده‌دار برگزاری آن بود به‌خوبی رعایت شدند و حتی بعد از ماه رمضان سال گذشته، وزیر بهداشت از سازمان تبلیغات اسلامی تشکر کرد.

مهر

مطالب مرتبط