قیمت طلا و سکه ۷ خرداد ۱۴۰۲ / سیگنال طلای جهانی قیمت‌ها را کاهشی کرد

قیمت طلا و سکه دیروز برخلاف افزایش محدود دلار روند کاهشی داشت. سکه در کانال ۳۰ میلیون تومانی معامله شد و این کاهش متعاقب افت قیمت طلای جهانی رخ داد. امروز سلطان عمان به ایران می‌آید و معامله‌گران چشم‌انتظار تاثیر این دیدار بر بازارهای مالی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، تجارت نیوز نوشت: روند قیمت طلا و سکه در روز گذشته با افزایش محدود قیمت دلار همراهی نکرد و آنچه سکه را به کانال ۳۰ میلیون تومانی بازگرداند افت شدید قیمت طلای جهانی بود.

فردا روز مهمی برای معامله‌گران است. سلطان عمان به ایران می‌آید و هنوز هدف از این سفر رسانه‌ای نشده اما دیدگاه‌های متفاوتی درباره چند و چون این سفر مطرح است.

برخی معتقدند این دیدار با هدف روند مساعد برای مذاکرات برجام شکل خواهد گرفت و عده‌ای نیز معتقدند روابط تهران – قاهره قرار است بهبود یابد.

روز گذشته فعالان بازارهای مالی معتقد بودند بازار دلار، طلا و سکه تاثیر خبر ورود سلطان عمان به ایران را پیشخور کرده است.

به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار فلز گران‌بها فعلا معاملات خود را متوقف کرده‌اند تا سفر سلطان عمان انجام شود و پس از آن خط بازار مشخص شود. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی درست است که سیگنال‌های سیاسی تاثیر مقطعی بر روند قیمت در بازارهای مالی دارند اما بازار در انتظار سیگنالی قوی از جنس مذاکرات برجام است تا انتظارات تورمی را کاهش و تولید و صادرات را افزایش دهد.

بنابراین در انتظار ماندن در شرایطِ حال حاضر برای اینکه مشخص شود قیمت دلار به چه سمتی می‌رود و به دنبال آن بازار طلا و سکه را با خود همراه سازد، دورنمای مبهمی نیست!

سکه در کانال ۳۰ میلیونی بسته شد

دیروز شنبه ۶ خرداد‌ماه قیمت سکه امامی ۴۵۰ هزار تومان ارزان شد. این مقدار کاهش قیمت، این قطعه را به کانال۳۰ میلیون تومانی برگرداند. سکه امامی با قیمت ۳۰ میلیون و ۹۵۱ هزار تومان به کار خود پایان داد.

روز گذشته سکه بهار آزادی نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۵۹۹ هزار تومانی معامله شد. دیروز تنها قطعه‌ای که تغییر قیمت نداشت نیم‌سکه بود. این قطعه با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز ربع‌ سکه ۱۰۰ هزار تومان اُفت قیمت داشت و روی رقم ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی کاهش بسیار محدود پنج هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید.

حباب سکه امامی میلیونی ریخت

روز گذشته قیمت طلا نیز با کاهش قیمت انس همراه شد. هر مثقال طلا با ۱۳ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۳۱ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز چهار هزار تومان ارزان شد و به قیمت دو میلیون و ۵۲۳ هزار تومان رسید. در این روز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۸۹ هزار تومان معامله شد.

دیروز کاهش حباب سکه روند پرنوسانی داشت. در میانه معاملات، حباب سکه امامی نزدیک به یک میلیون تومان ریخت و حباب این قطعه وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد؛ اما در پایان معاملات این روند کاهشی تعدیل شد. حباب سکه بهار نیز ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد و به کانال سه میلیون تومانی برگشت.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.