۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری | دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.irsbf.ir + کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

جزئیات دقیق از دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.irsbf.ir و کسر از حقوق بازنشستگان کشوری را در ادامه می خوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی بازنشستگان کشوری؛ دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.irsbf.ir و کسر از حقوق بازنشستگان کشوری را در ادامه می خوانید.

بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری اکنون دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت فیش حقوقی خود ندارند، زیرا این امکان از طریق سایت رسمی صندوق بازنشستگی کشوری (www.cspf.ir) به آن‌ها فراهم شده است. بدین ترتیب، این گروه از افراد می‌توانند با رویت ساده و امنیتی، به جزئیات حقوق و اطلاعات مالی خود دست پیدا کنند.

 

 

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

فیش حقوقی بازنشستگان

 

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و لشکری

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

در این پست با آموزش مرحله به مرحله نحوه دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری، تامین اجتماعی، لشکری و فرهنگیان  در خدمت شما مستمری بگیران عزیز هستیم.

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

فیش حقوقی معلمان بازنشسته/ صندوق بازنشسته کشوری

فیش جدید حقوق بازنشستگان

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی

  • شماره دفتر کل
  • کد ملی
  • شماره حساب

روش دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری می‌توانند فیش حقوقی خود را به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری دریافت کنند. برای این کار، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس eservices.cspf.ir مراجعه کنید. سپس، در قسمت ورود به سامانه، با وارد کردن شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود، وارد سامانه شوید.

پس از ورود به سامانه، در قسمت خدمات حقوق، روی گزینه دریافت فیش حقوقی کلیک کنید. در این صفحه، اطلاعات فیش حقوقی شما نمایش داده می‌شود.

برای دریافت فیش حقوقی، روی گزینه دریافت کلیک کنید. فیش حقوقی شما به صورت یک فایل PDF دانلود خواهد شد.

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

مراحل دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری به صورت خلاصه:

به سایت صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کنید.

در قسمت ورود به سامانه، با وارد کردن شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود، وارد سامانه شوید.

در قسمت خدمات حقوق، روی گزینه دریافت فیش حقوقی کلیک کنید.

اطلاعات فیش حقوقی خود را مشاهده کنید.

روی گزینه دریافت کلیک کنید.

فیش حقوقی شما به صورت یک فایل PDF دانلود خواهد شد.

مزایای دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی

دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

راحتی و سهولت دریافت فیش حقوقی: بازنشستگان می‌توانند در هر زمان و مکانی که باشند، بدون نیاز به مراجعه حضوری به صندوق بازنشستگی، فیش حقوقی خود را دریافت کنند.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه: بازنشستگان با دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی، از اتلاف وقت و هزینه‌های جانبی جلوگیری می‌کنند.

امنیت بیشتر: دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی، امنیت بیشتری نسبت به روش‌های سنتی دارد.

چنانچه بازنشستگان در دریافت فیش حقوقی خود به صورت اینترنتی با مشکل مواجه شوند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا تماس با مرکز تماس صندوق بازنشستگی کشوری، از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوند.

ورود مستقیم به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان از طریق لینک زیر قابل اجراست؛

 

www.irsbf.ir  

 

فیش حقوقی فرهنگیان و نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از مواردی است که این روزها سوالات بسیاری درباره آن پرسیده می شود. در اندیشه معاصر با ما همراه باشید تا با جزئیات دقیق نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از لینک www.irsbf.ir آشنا شوید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی (بازنشسته کشوری، تامین اجتماعی، لشکری و فرهنگیان) در این پست با آموزش مرحله به مرحله نحوه دریافت فیش حقوق فرهنگیان در خدمت شما هستیم.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.irsbf.ir

برای مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته وارد آدرس https://services.sabasrm.ir/fish/Default.aspx شوید و اطلاعات خواسته شده را پر کنید. در صفحه بعدی می توانید فیش حقوقی خود رو مطابق ماه انتخابی مشاهده کنید. برای چاپ فیش حقوقی بازنشستگی خود روی دکمه چاپ فیش کلیک کنید یا به صورت فایل pdf ذخیره کنید.

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی

شماره دفتر کل
کد ملی
شماره حساب

 

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته، مانند سایر بازنشستگان در ارگان های دیگر، شامل مراحل یکسانی است که در ادامه به بررسی جزئیات هر کدام پرداخته ایم.

فرهنگیان عزیز برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته با کد ملی باید در زمان مقرر به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir مراجعه نمایند و پس از درج اطلاعات خواسته شده، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری www.cspf.ir و دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق درج شماره دفتر کل، شماره حساب و کد ملی امکان پذیر است.

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته در سایت صندوق cspf.ir قابل مشاهده و دریافت است. شما عزیزان جهت دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته نیز می توانید از طریق سایت صندوق به آدرس cspf.ir استفاده نمایید. دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق کدملی با مراجعه به سایت cspf.ir امکان پذیر است.

لازم به ذکر است، فیش حقوقی فقط برای دستگاه هایی که حقوق بازنشستگان آن ها به طور مستقیم از طرف صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود و همچنین برای دستگاه هایی که در طرح پرداخت مستقیم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند صادر می گردد. بازنشستگان سایر دستگاه ها جهت دریافت فیش حقوقی باید به دستگاه مربوطه خود مراجعه نمایند. برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فیش حقوقی یکی از اسنادی بوده که به صورت ماهانه ارائه شده و در آن حقوق، اضافه کاری، بیمه و خالص دریافتی ماهانه معلمان درج شده است. برخی از دبیران با دریافت از طریق سامانه فیش حقوقی معلمان فرهنگی آشنایی نداشته و نیاز به کسب اطلاع در این باره خواهند داشت. سایت دریافت فیش حقوقی معلمان بازنشسته یک بستر اینترنتی در محیط وب بوده که به نشانی eservices.cspf.ir در اختیار کاربران قرار دارد. همچنین بستر اینترنتی دریافت فیش حقوقی معلمان شاغل به نشانی my.medu.ir بوده که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در فیش حقوقی معلم ها عناوینی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و همچنین محل خدمت، نوع استخدام و غیره درج شده است. در اندیشه معاصر به این فیش حقوقی و ورود به سایت فیش حقوقی فرهنگیان پراخته خواهد شد. در ادامه مطلب نیز در ارتباط با شیوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی و گرفتن فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی توضیح داده شده است.

فیش حقوقی فرهنگیان

فرهنگیان نیز به مانند سایر افراد فعال در ارگان های دولتی به دلیل فعالیتی که در شغل خود دارند، حقوق دریافت می کنند. این افراد جهت اطلاع از میزان حقوق خود در در دوران کار و همچنین دوره کارورزی دانشگاه فرهنگیان و سایر موارد دیگر این قابلیت را داشته تا به صورت غیر حضوری به مشاهده فیش حقوقی بپردازند. برخی معلمان با دریافت از طریق سامانه فیش حقوقی معلمان فرهنگی آشنایی نداشته که در زیر به آن پرداخته شده است. فیش حقوقی فرهنگیان یک سند از جزئیات حقوقی دریافتی ماهانه معلمان شاغل و بازنشسته بوده که دریافت آن به صورت اینترنتی، امکان پذیر می باشد.

فرهنگیان شامل دو دسته معلمان فعال و بازنشسته شده که برای هر یک از این افراد فیش حقوقی صادر می شود.

فیش حقوقی صادر شده به صورت الکترونیکی است که قابلیت چاپ و دانلود را دارد، اما دسترسی به آن نیاز به طی مراحلی دارد.

فیش حقوقی معلمان بازنشسته از طریق سایت صندوق بازنشستگی به نشانی eservices.cspf.ir قابل دریافت بوده و همچنین دبیران شاغل این قابلیت را داشته تا با مراجعه به پورتال وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی نیز همان سایت سایت صندوق بازنشستگی می باشد که در اختیار فرهنگیان بازنشسته قرار دارد. درون فیش حقوقی معلمان، خالص دریافتی، بیمه و برخی از موارد دیگر درج شده و در کنار آن ها نام و نام خانوادگی معلم، کد ملی و غیره قرارد دارد. در ادامه مطلب در ارتباط با نحوه ورود به سایت های دریافت فیش حقوقی معلمان صحبت شده و همچنین در ارتباط با دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کدملی توضیح داده می شود.

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

فیش حقوقی معلمان یک برگ الکترونیک حاوی جزئیات خالص دریافتی معلمان بارنشسته و شاغل به همراه اطلاعات بیمه و موارد دیگر می باشد. دبیران این قابلیت را داشته تا با مراجعه به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی به این فیش دسترسی پیدا کنند. افراد جهت دریافت فیش حقوقی از سایت های مرتبط نیاز به طی مراحل ورود داشته که در ادامه در ارتباط با ورود به سامانه فیش حقوقی معلمان فرهنگی شاغل و بازنشسته توضیح داده می شود.

معلم بازنشسته جهت دریافت فیش حقوقی خود بایستی به سامانه بازنشستگی کشوری مراجعه نماید. برای انجام این کار ابتدا نشانی eservices.cspf.ir را در مرورگر اینترنتی تلفن همراه یا سیستم رایانه خود وارد می کند.

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی

فیش حقوقی فرهنگیان شاغل و بازنشسته به صورت غیر حضوری قابل دریافت بوده که معلم بازنشسته جهت دریافت آن بایستی به سایت بازنشتگی کشوری به نشانی eservices.cspf.ir مراجعه و فرهنگیان شاغل به پورتال آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir بروند. دریافت فیش حقوقی با استفاده از کد پرسنلی درج شده بر روی کارت شناسایی فرهنگیان و سامانه فیش حقوقی معلمان فرهنگی در پورتال وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر نبوده که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی یک فرآیند غیرقابل انجام می باشد و فرد بایستی با استفاده از کد ملی و رمز عبور به فیش حقوقی خود دسترسی یابد. وزارت آموزش و پرورش قابلیت دریافت فیش حقوقی را در اختیار فرهنگیان شاغل قرار داده، اما دریافت با کد پرسنلی یک عملیات غیر قابل انجام می باشد.

هموارد فرد با ورود به بستر اینترنتی my.medu.ir و درج صحیح اطلاعات امکان دریافت فیش حقوقی را داشته و در این راه بایستی به اینترنت متصل باشد. گرفتن فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی از جمله موارد مبهم دیگر بوده که در ادامه در ارتباط با آن بحث خواهد شد.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته با کد ملی

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته با کد ملی امکان پذیر بوده و فرد در این فرآیند بایستی آدرس سایت بازنشستگی کشوری به نشانی eservices.cspf.ir را در مرورگر اینترنتی وارد نماید.در ادامه راه وارد صفحه اصلی شده از میان خدمات پر کاربرد و آیتم های موجود به انتخاب گزینه دریافت فیش حقوقی خواهد پرداخت.

فرد در ادامه به صفحه بعد رفته و پس از مشاهده موارد لازم بایستی برروی گزینه دریافت کلیک کند.

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

کاربر پس از کلیک بر روی گزینه دریافت وارد مرحله بعد شده و در این بخش مطابق کادر قرمز رنگ نیاز به ورود شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خواهد داشت.

سپس بر روی دکمه ورود کلیک کرده تا به صفحه بعد منتقل گردد.

پس از ورود به صفحه جدید جهت دسترسی به این فیش حقوقی بر روی گزینه مشاهده فیش ضربه خواهد زد.

معلمان در آخر نیز به صفحه مرتبط با فیش حقوقی منتقل شده و امکان ساخت فایل پی دی اف از فیش حقوقی یا چاپ آن را خواهند داشت. فرآیند دریافت فیش با کدملی به اتمام رسیده و فرهنگیان بازنشسته موفق به انجام این کار می شود.

ورود صحیح کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل از موارد مهم بوده که بایستی به آن توجه گردد. با توجه به اینترنتی بودن فرآیند دریافت فیش حقوقی، انجام این کار به صورت آفلاین امکان پذیر نخواهد بود.

مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته نیز از طریق سایت www.cspf.ir امکان پذیر خواهد بود. در اینجا نحوه مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

مراحل مشاهده فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق کد ملی :

مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir
درج شماره دفتر کل ، شماره ملی، شماره حساب و مشخص نمودن تاریخ
کلیک بر روی گزینه مشاهده فیش

چنانچه هنگام دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته پیام خطا نمایش داده شد و موفق به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته نشده اید، با در دست داشتن مدارک لازم به مدیریت های صندوق بازنشستگی مراجعه فرمایید.

سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، سایت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.cspf.ir می باشد. راهنمای تصویری دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته با کد ملی از طریق مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir در این قسمت از مقاله قرار گرفته است تا شما عزیزان با استفاده از راهنمای گام به گام برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته با کد ملی به راحتی اقدام نمایید. مستمری بگیران صندوق بازنشستگی برای دریافت فیش حقوق، ضروری است کد ملی و شماره حساب خود را وارد نمایند.

برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کدملی در ابتدا به سایت صندوق رفاه بازنشستگی مراجعه نمایید.
اطلاعات خواسته شده شامل، شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب را در قسمت مشخص شده درج کنید.
سپس ماه مورد نظر خود را مشخص کنید.

راهنمای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان از طریق کد ملی در این مقاله ارائه داده شده است. بازنشستگان برای دریافت فیش حقوقی خود با استفاده از کد ملی باید به سایت سامانه صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه نمایند. در صورتی که هنگام دریافت فیش حقوق پیام خطا نمایش داده شد، با در دست داشتن مدارک لازم به مدیریت های صندوق بازنشستگی مراجعه فرمایید. راهنمای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق کدملی در ادامه ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

نحوه مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی

بازنشستگان به منظور دریافت فیش حقوقی بازنشستگان از طریق کد ملی باید در زمان مقرر به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir مراجعه نمایند و پس از درج اطلاعات خواسته شده، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری www.cspf.ir و دریافت فیش حقوقی از طریق درج شماره دفتر کل، شماره حساب و کدملی امکانپذیر است.

حکم حقوقی بازنشستگان در سایت صندوق cspf.ir قابل مشاهده و دریافت است. شما عزیزان جهت دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته می توانید از طریق سایت صندوق به آدرس cspf.ir استفاده نمایید. دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق کدملی با مراجعه به سایت cspf.ir امکانپذیر است.

لازم به ذکر است، فیش حقوقی فقط برای دستگاه هایی که حقوق بازنشستگان آنها به طور مستقیم از طرف صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود و همچنین برای دستگاه هایی که در طرح پرداخت مستقیم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند صادر می گردد . بازنشستگان سایر دستگاه ها جهت دریافت فیش حقوقی باید به دستگاه متبوع خود مراجعه نمایند.

چگونگی دریافت فیش حقوقی بازنشستگان از طریق کد ملی

به منظور آگاهی بیشتر کاربران، نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان از طریق کد ملی به صورت گام به گام در ادامه بیان شده است. بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری مشمولین می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت که لیست آنها در سایت صندوق می باشد، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

قبل از ورود به سامانه و دریافت فیش حقوقی بازنشستگی توجه داشته باشید که اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید، تیک Background graphics خورده باشد و Headers and footers تیک نداشته باشد.

اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید چنانچه آرم صندوق در صفحه پیش نمایش ، نمایش داده نشد دکمه Cancle را زده و دکمه چاپ را مجددا بزنید.

مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته از طریق کد ملی :

مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir
درج شماره دفتر کل ، شماره ملی، شماره حساب و مشخص نمودن تاریخ
کلیک بر روی گزینه مشاهده فیش

چنانچه هنگام دریافت فیش حقوقی پیام خطا نمایش داده شد و موفق به دریافت فیش حقوقی خود نشده اید، با در دست داشتن مدارک لازم به مدیریت های صندوق بازنشستگی مراجعه فرمایید.

سامانه my medu.ir سامانه رسمی وزارت آموزش و پرورش است که به عنوان پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش شناخته می شود. در این سامانه خدمات الکترونیک فرهنگیان my medu.ir ، خدمات الکترونیک دانش آموزان و خدمات الکترونیک عموم ارائه می شود.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی

در سامانه fish medu.ir امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی فراهم شده بود و فقط کافی بود در کادرهای مشخص شده کد پرسنلی، کد ملی و رمز عبور خود را وارد می کردید.

 

اما در راستای یکپارچه سازی سامانه های فرهنگیان آموزش و پرورش، سامانه my medu.ir پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش ایجاد و معرفی شد. یکی از خدمات اصلی مای مدیو به فرهنگیان، دریافت فیش حقوقی و حکم کارگزینی است که برای دریافت آن ها کافیست به سایت فیش حقوقی فرهنگیان my medu.ir مراجعه نمایید.

البته با توجه به تغییرات سایت مای مدیو نسبت به سامانه های قبلی، دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی میسر است و با استفاده از کد پرسنلی نمی توانید فیش حقوق خود را دریافت نمایید. در ادامه راهنمای تصویری نحوه دریافت فیش حقوقی معلمان و فرهنگیان شاغل را با هم بررسی می کنیم.

فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی my medu.ir

برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان با کد ملی my medu.ir ، ابتدا باید به صفحه اصلی سامانه ورود کرده و سپس به دو طریق ۱- استفاده از کدملی و رمز ۲- استفاده از درگاه دولت، وارد سامانه شده و فیش حقوقی را مشاهده نمایید. در سال های گذشته با مراجعه به fish medu ir فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی قابل دریافت بود و بسیاری از فرهنگیان و معلمان هنوز برای دریافت فیش حقوق خود این آدرس اینترنتی را جستجو می کنند.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب

آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب وجود دارد؟ خیر، امکان دریافت فیش حقوقی معلمان از طریق شماره حساب وجود ندارد. معلمان آموزش و پرورش برای دریافت فیش حقوقی خود یا باید به سامانه my.medu.ir مراجعه نموده و با استفاده از کد ملی و رمز عبور my medu.irسایت فیش، فیش حقوقی خود را دریافت کنند، یا باید به صورت حضوری اقدام نمایند.

فراموشی رمز عبور سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

در صورت فراموشی رمز عبور سامانه فیش حقوقی فرهنگیان نگران نباشید. سامانه my .medu.ir امکان بازیابی رمز عبور را فراهم کرده است. برای این کار باید پس از ورود به سامانه،ابتدا در بخش انتخاب نقش گزینه فرهنگی را انتخاب نمایید

www.irsbf.ir دریافت فیش حقوقی

 

کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، نامه ای است که از سوی مرجع صلاحیت دار و سازمانی که فرد، بازنشسته آن است، صادر می گردد و به عنوان یکی از مدارک دریافت وام و تسهیلات یا ضمانت از دریافت این امور، به نهاد مورد نظر، نظیر بانک ها، ارائه می گردد تا اگر فرد، از باز پرداخت اقساط، امتناع نمود، بشود با آن گواهی، نسبت به دریافت اقساط از حقوق بازنشستگی ضامن یا وام گیرنده، اقدام کرد.

 

دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری و لشکری، آموزش و پرورش و وزارت نفت، سامانه مخصوص به خود را دارند و متقاضی، تنها در صورتی، موفق به اخذ آن خواهد شد که مراحل را به درستی طی کند و به سامانه مخصوص، مراجعه نماید.

از این رو، در این مقاله قصد داریم، سامانه و نحوه دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، لشکری و کشوری، آموزش و پرورش و وزارت نفت را معرفی کرده و توضیح دهیم؛ سپس، بگوییم که نحوه ابطال این گواهی، به چه شکل بوده و یک نمونه گواهی کسر از حقوق بازنشستگان را ارائه نماییم.

دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان

با توجه به اینکه برای بهره مندی از تسهیلات مختلف یا ضمانت از شخصی برای دریافت یک وام و مواردی از این دست، نیاز به گواهی کسر از حقوق تامین اجتماعی، لشکری و کشوری می باشد، اغلب مراجع و نهادهای بازنشستگی کشور، اقدام به راه اندازی سایت دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان نموده اند که در زیر، به تفکیک، آن ها را در خصوص بازنشستگان نهادهای مختلف، معرفی خواهیم کرد:

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی: این سایت، از طریق آدرس eservices.tamin.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و علاوه بر امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، دسترسی به خدمات سابقه یا پرداخت حق بیمه زنان خانه دار را نیز در اختیار افراد، می گذارد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته کشوری: این سامانه، با جست و جوی آدرس www.sabasrm.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات سامانه، می توان به دریافت فیش و حکم حقوقی و خدمات مربوط به بازنشستگان خارج از کشور، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته آموزش و پرورش: این سایت، از طریق آدرس gavahi.eamedu.ir، در دسترس معلمان بازنشسته آموزش و پرورش و فرهنگیان بازنشسته می باشد و به طور اختصاصی، در این زمینه، ارائه خدمت می نماید.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته شرکت نفت: این سامانه، با جست و جوی آدرس سایت سما sama.oipf.ir، در دسترس متقاضیان خواهد بود و از دیگر خدمات و امکانات آن، می توان به اعلام فوت و بازیابی رمز عبور فراموش شده، اشاره کرد.

سایت دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته لشکری: سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از طریق آدرس esata.ir، در دسترس است اما، امکان دریافت گواهی کسر از حقوق، در آن، وجود ندارد و صرفا، می شود در آن، اصالت گواهی کسر از حقوق را بررسی نمود. دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان لشکری، با مراجعه حضوری به نهاد صلاحیت دارد می باشد.

ورود به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری

برای ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری آدرس https://eservices.cspf.ir/Auth-api/auth/login را باز کنید. در این صفحه سه شیوه ورود به سامانه وجود دارد که ما با روش آسان و کم دردسر شناسایی دو عاملی (وارد کردن شماره همراه و دریافت کد تایید) وارد سامانه می شویم. در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام نکرده اید لازم است روی گزینه حساب کاربری ندارید کلیک کنید و فرآیند ثبت نام را انجام دهید.

بازنشستگان کشوری

انتخاب گزینه گواهی کسر از حقوق/اعتبار سنجی

پس از ورود به پنل کاربری خود در سامانه از منو خدمات پرکاربرد روی گواهی کسر از حقوق/ اعتبار سنجی مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

بازنشستگان کشوری

دریافت گواهی کسر از حقوق

در این صفحه می توانید شرایط عمومی صدور گواهی / ضمانت کسر از حقوق را مشاهده نموده و روی گزینه برای دریافت گواهی از کسر از حقوق روی دکمه کلیک کنید. در صفحه بعدی از جزئیات بیشتری در مورد شرایط ضمانت تسهیلات ارائه شده است، این بخش را حتما با دقت مطالعه کنید و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

وارد نمودن اطلاعات تسهیلات و وام گیرنده

در این صفحه اطلاعات ضمانت های قبلی و وضعیت آن ها قابل مشاهده می باشد. در پایین صفحه می توانید روی یکی از دو گزینه درخواست صدور گواهی ضمانت بازنشستگان (اگر برای خود وام می گیرید و گواهی کسر از حقوق می خواهید) یا درخواست صدور گواهی ضمانت بازنشستگان برای اشخاص ثالث (اگر ضمانت فرد دیگری را می کنید) کلیک کنید.

در ادامه اطلاعاتی چون بانک، شعبه، مبلغ تسهیلات، تعداد اقساط، شماره ملی وام‌گیرنده، درصد کارمزد یا سود و مبلغ هر قسط از شما خواسته می‌شود که باید آن‌ها را به دقت در کادرهای مشخص شده بنویسید.

پس از تأیید اطلاعات سامانه این جمله را برایتان نمایش می‌دهد: به صندوق بازنشستگی کشوری وکالت می‌دهم تا در صورت عدم ایفای تعهدات از سوی اینجانب و درخواست بانک، مبلغ اقساط را از حقوق و مزایای اینجانب کسر و در وجه بانک پرداخت نماید. در اینجا گزینه «با شرایط ذکرشده در بالا موافقم» را تیک بزنید و تأیید کنید.

در مرحله بعد سامانه از شما می‌خواهد که شماره موبایل بازنشسته را وارد کنید و کد تأیید ارسالی را در کادر مشخص شده بنویسید و تأیید کنید. پس از احراز هویت کد رهگیری برایتان به نمایش درمی‌آید که نشان می‌دهد گواهی شما ثبت شده است. می‌توانید پس از دریافت پیامک تأییدیه از ناحیه مدیریت امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به چاپ گواهی و ارائه آن به بانک اقدام کنید.
برای این کار گزینه بازگشت را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که می‌بینید گواهی مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه چاپ گواهی را در پایین صفحه کلیک کنید. در اینجا هم می‌توانید فایل پی دی اف را ذخیره کنید و هم آن را پرینت بگیرید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط