اخبار اقتصادی

عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن استان تهران آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: آغاز عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن که شامل بهره‌برداری از ۱۵ هزار واحد بافت فرسوده است کلید می‌خورد.

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از نبض بازار مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: آغاز عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن که شامل بهره‌برداری از ۱۵ هزار واحد بافت فرسوده است کلید می‌خورد…..برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان تهران:عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن استان تهران آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: آغاز عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن که شامل بهره‌برداری از ۱۵ هزار واحد بافت فرسوده است کلید می‌خورد.حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه مقرر شده است روند تعیین سقف اجاره بهای مسکن در استان‌ها در شورای عالی استان‌ها تعیین شود گفت: در استان تهران هم این موضوع در دست بررسی است و متناسب با نرخ تورم استان‌ها ۵۰ تا ۱۰۰ درصد از این میزان برای نرخ اجاره بها تعیین می‌شود.

مسکن

عملیات اجرایی ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن استان تهران آغاز می‌شود

وی با بیان اینکه تا پایان هفته حدود ۶۷ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در استان تهران به بهره برداری خواهد رسید گفت: بیشترین پروژه و عملیات اجرایی در استان تهران به بهره برداری می‌رسد که این پروژه‌ها شامل افتتاح واحدهای مسکن بافت فرسوده و بهره برداری از حدود ۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن است که به بهره برداری خواهد رسید.

جنتی اظهار کرد: همچنین یک هزار و۸۴۲ واحد آماده بهره برداری است که شامل ۲۰۰ واحد مسکن ملی در شهرستان اسلامشهر، ۳۰۸ واحد در رباط‌کریم، ۵۰۴ واحد در شهریار، ۶۳۰ واحد در پاکدشت و ۲۰۰ واحد پروژه محک ۶ شهرستان دماوند است.

عملکرد برخی بانک‌ها در عمل به قانون مجلس در اعطای تسهیلات خانه در حالی در حد صفر گزارش شده است که به نظر می رسد بانک مرکزی و بانک‌های تابعه باید در سیاست‌های اتخاذشده، تجدیدنظر کنند.
یکی از تکالیف جدی دولت و مجلس این است که برای تعیین تکلیف خانه اقداماتی جدی انجام شود. به همین دلیل جریمه های مالی جدی و بالایی برای برخی بانک ها که از اعطای تسهیلات به بخش خانه خودداری کرده اند در نظر گرفته شده است.
طبق قانون جهش تولید خانه بانک‌ها می بایست ۲۰ درصد تسهیلات خود را صرف بخش‌ خانه کنند اما طبق آمار بانک مرکزی از ۲۶ بانکی که باید به بخش مسکن تسهیلات پرداخت می کردند، ۱۸ بانک سهم صفر درصدی در پرداخت تسهیلات دارند.

این بی توجهی و قصور از قانون به حدی پیش رفت که مرحوم سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور سابق در یکی از جلسات شورای‌عالی مسکن با انتقاد از این اقدام سیستم بانکی گفته بود که «متأسفانه عملکرد برخی بانک‌ها در ارائه تسهیلات قابل قبول نیست، برخی بانک‌ها به جای پرداخت تسهیلات مسکن به مسکن‌سازی روی آورده و فعالیت اقتصادی خود را جز آمار تسهیلات پرداختی نهضت ملی خانه می دانند.»‌

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط