مذهبی

شور و شعور حسینی در فعالیت‌های مذهبی به نمایش گذاشته شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: همه فعالیت‌های مذهبی برای رضایت حق و رضایت اهل بیت(ع) باشد و شور حسینی در کنار شعور حسینی محقق شود.

مذهبی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از ایکنا نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: همه فعالیت‌های مذهبی برای رضایت حق و رضایت اهل بیت(ع) باشد و شور حسینی در کنار شعور حسینی محقق شود.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

شور و شعور حسینی در فعالیت‌های مذهبی به نمایش گذاشته شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: همه فعالیت‌های مذهبی برای رضایت حق و رضایت اهل بیت(ع) باشد و شور حسینی در کنار شعور حسینی محقق شود.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، ۸ خردادماه در نشست هم‌اندیشی شوراهای هیئت مذهبی استان با اشاره به هدف اصلی در برگزاری مراسم‌های عزاداری و انجام کارها در راستای رضای خدا گفت: همه مجموعه‌ها باید برای بهتر برگزار شدن مراسم‌ها در ماه‌های محرم و صفر تلاش کنند و آن را هدف اصلی را بدانند، مداحان باید هدف خود از مرثیه‌خوانی را بدانند، نگاه الهی‌گونه، و در راستای تقویت دین و رضایت امام حسین (ع) مدنظر داشته باشند.
وی افزود: اصل اعتقادی و کلی در این است که هیئت‌ها بدانند با چه نیتی تشکیل شدند، با چه نیتی سینه‌زنی می‌کنند، برای چه کسی کار می‌کنند؛ هدف‌ هیئات و مردم از عزاداری امام حسین (ع) باید مشخص باشد.
مذهبی

شور و شعور حسینی در فعالیت‌های مذهبی به نمایش گذاشته شود

امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه هدف بسیاری از افراد در برپایی مراسم‌ها و عزاداری‌ها مشخص نیست افزود: مستلزم این هستیم که همه فعالیت‌های مذهبی برای رضایت حق و رضایت اهل بیت (ع) باشد و شور حسینی در کنار شعور حسینی محقق شود.
وی ادامه داد: هدف جامعه اسلامی در برپایی مراسم عزاداری‌ها برای اهل‌ بیت(ع)، زنده نگهداشتن شعائر دینی ـ اسلامی و زنده نگهداشتن آرمان‌های امام حسین(ع) و اهل‌ بیت(ع) است، تا اینکه یاد و نام خداوند در اذهان فراموش نشود و زحمات پیامبر اکرم اسلام (ص) پاسداشته شود و اسلام در جامعه زنده بماند.
حجت‌الاسلام گندمی، رئیس کمیته رسیدگی به امور مساجد استان یزد نیز با اشاره به وجود عناصر مختلف در ارائه مداحی در هیئت‌ها اظهار کرد: مدیر هیئت باید انقلابی، امام حسینی و … باشد تا در سبک و محتوای نوحه‌خوانی مداح در آن هیئت ایراد و اختلالی وجود نداشته باشد.
وی وجود بانی و میزبان را از دیگر عناصر مهم در برگزاری مراسم عنوان کرد و گفت: عنصر دیگر در مراسم‌های هیئت، شاعران هستند، بیت به بیت و کلمه به کلمه شعر مهم است که باید دقت شود، لذا باید شعر فاخر باشد و در ادامه آهنگ‌سازی درست توسط افراد ماهر انجام شود.
یادآور می‌شود در این نشست بر تشکیل کارگروه رصد عزاداری‌های یزد تأکید شد تا مراسم‌ها و آداب‌ و رسوم دچار انحراف نشود، همچنین نیاز است دادگستری برای برخورد ورود جدی داشته باشد تا معاندین برای نظام و اسلام هزینه ایجاد نکنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایکنا

مطالب مرتبط