۰۹:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن (وام اجاره) | سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir / کدام بانک ها وام ودیعه مسکن می دهند؟

در سال‌های قبل قیمت وام مسکن برابر با ۱۰۰ میلیون بود که این مبلغ به ۲۰۰ میلیون برای اسکان در شهر تهران افزایش یافته است که البته این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ودیعه مسکن در سال جدید می‌تواند راه‌حلی مناسب برای تأمین بخشی از هزینه‌های اجاره بهاء، به ویژه برای اقشار کم‌درآمد جامعه باشد. در اندیشه معاصر سعی کردیم همه چیز درباره وام ودیعه مسکن، از شرایط گرفته تا مبلغ وام مستاجران ۱۴۰۳ را برای شما توضیح دهیم. امیدواریم با مطالعه دقیق این راهنما و آگاهی از شرایط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت‌نام، به راحتی برای دریافت این وام اقدام کنید.

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن (وام اجاره)

برای حمایت از مستاجرین، دولت اقدام به ارائه وام ودیعه مسکن کرده که این روند از سال پیش آغاز شده و ادامه دارد. متقاضیانی که با چالش‌های مالی برای تأمین ودیعه مسکن خود مواجه بوده و از حمایت مالکین ملک در این شرایط اقتصادی محروم‌اند، می‌توانند با بررسی دقیق شرایط این وام، نسبت به ثبت نام وام اجاره مسکن و دریافت آن اقدام نمایند.

مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است؟

مبلغ وام ودیعه مسکن در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. در سال‌های قبل قیمت وام مسکن برابر با ۱۰۰ میلیون بود که این مبلغ به ۲۰۰ میلیون برای اسکان در شهر تهران افزایش یافته است که البته این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ثبت رسیده است. ناگفته نماند که این وام در مبلغ متغییری برای متقاضیان باتوجه به محل سکونت آن‌ها یا شرایط متقاضی ارائه می‌شود و شما بایستی قبل دریافت وام در مورد قیمت روز وام مسکن تحقیقات لازم را انجام دهید. در صورتی که در روستا ساکن باشید نیز می‌توانید با ارائه مدارک خود برای کسب وام ودیعه مسکن ثبت‌نام نمایید. طبق تحقیقات تغییرات زیر برای سال ۱۴۰۳ لحاظ گشته است:

۲۰۰میلیون تومان برای کلان‌شهر تهران
۱۵۰ میلیون تومان برای مراکز استان‌ها
۱۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرهایی که بالاتر از ۲۰۰ نفر جمعیت دارند.

بازپرداخت و اقساط وام ودیعه مسکن به چه صورت است؟

براساس آخرین تحقیقات، وام ودیعه مسکن با ۱۸ درصد سود برای متقاضیان داده می‌شود. بازپرداخت وام ودیعه مسکن به صورت ۵ ساله است؛ اما ممکن است مدت پرداخت اقساط وام باتوجه به مبلغ آن، بانک مورد نظر یا محل اسکان متقاضی متغییر باشد.

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن

زمان ثبت‌نام برای وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ برای ماه خرداد بود که در تاریخ ۱۲ خرداد ماه ثبت‌نام برای این وام آغاز شد. شما در سامانه‌های بانک مورد نظر خود می‌توانید زمان اعطای وام ودیعه مسکن را مشاهده کرده و در زمان معین شده اقدام به ثبت‌نام نمایید.

نحوه ثبت نام برای وام ودیعه مسکن

مراحل ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن ممکن است برای بسیاری از افراد کار دشواری باشد؛ ازاین‌رو می‌توانید این کار را به کافی نت آنلاین بسپارید. کافی‌نت آنلاین تمامی خدمات مربوط به ثبت‌نام و پیگیری انواع وام چون وام مسکن را برای متقاضیان به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد. همچنین این راه برای افرادی که قادر به مراجعه حضوری به کافی‌نت و بانک نیستند، انتخاب ایده‌آلی است.

یکی از روش‌هایی که دولت برای یاری رساندن به مستجران در پیش گرفته ارائه وام ودیعه مسکن است.

 

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

 

از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ یا لینک سایت وام مستاجران، به نشانی tem.mrud.ir، بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه، می توان جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ اقدام نمود. از شرایط این وام ودیعه، می توان به متاهل یا سرپرست خانوار بودن متقاضی، اشاره کرد. کارت ملی و اجاره نامه، نیز از جمله مدارک لازم، برای دریافت این وام می باشد.

کدام بانک‌ها وام ودیعه مسکن پرداخت می‌کنند؟

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

معرفی سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir، جهت ارائه خدمات در رابطه با ثبت نام و دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، پیگیری درخواست های ثبت نام و اخبار و اطلاعیه های مربوط به آن، از طرف وزارت راه و شهر سازی، طراحی و راه اندازی شده است. در این قسمت به معرفی سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir پرداخته شده است.

 

ثبت نام برای وام اجاره خانه ۱۴۰۳، از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir​، صورت می گیرد. مستاجران، برای اینکه امکان ثبت نام در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن و دریافت وام اجاره خانه را داشته باشند، همچون، ثبت نام در سامانه ثبت نام مسکن اولی ها​، لازم است دارای شرایط لازم باشند؛ از جمله اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند، اجاره نامه آن ها رسمی بوده یا در سامانه ثبت معاملات و املاک کشور، ثبت شده و تاریخ انعقاد قرار داد اجاره آنها، تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

 

متقاضیان، دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، می توانند در مهلت زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن، اقدامات لازم را برای ثبت نام در لینک سایت وام اجاره خانه انجام دهند. همچنین، در پایان این بخش، لازم به ذکر است که سایت tem.mrud.ir اختصاص به ثبت نام وام ودیعه مسکن نداشته، بلکه ثبت نام نهضت ملی مسکن و انجام امور مربوط به آن نیز از طریق این سایت، امکان پذیر می باشد.

 

افرادی که قصد دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران را دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه tem.mrud.ir، برای بهره مندی از تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران، به لینک زیر مراجعه نمایید.

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ در سامانه tem.mrud.ir

مستاجران، جهت دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، برای ثبت نام، در سامانه tem.mrud.ir، می بایست مراحلی را طی نمایند. در اندیشه معاصر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ در سامانه tem.mrud.ir، توضیحات لازم آورده شده است.

۱ جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن، می بایست ابتدا، وارد سایت tem.mrud.ir شوید. سپس، از نوار بالای صفحه، گزینه ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه را انتخاب نمایید.

۲ در این قسمت، قوانین و مقررات مربوط به ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن، برای شما نمایش داده می شود؛ پس از مطالعه دقیق، بر روی گزینه سبز رنگ متن بالا را مطالعه کردم و می پذیرم، کلیک کنید.

۳ در این صفحه، کد ملی و شماره موبایل خود را وارد نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، گزینه مرحله بعد را بزنید.

۴ در این مرحله، مشخصات فردی خود را وارد نموده و سپس، گزینه مرحله بعد را انتخاب نمایید.

۵ در این مرحله، برای افزودن افراد تحت تکفل، بر روی به علاوه سبز رنگ کلیک نمایید و سپس، گزینه مرحله بعد را انتخاب کنید.

۶ سپس، جهت تایید شماره همراه، یک کد تایید برای تلفن همراه شما ارسال می شود که می بایست آن کد را در کادر مربوطه وارد نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، گزینه تایید را بزنید.

۷ در نهایت، در صورتی که اطلاعات شما با موفقیت ثبت شده باشد، پیغام زیر، برای شما نمایش داده می شود.

همچنین، بهتر است برای ثبت نام در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ tem.mrud.ir، به ویژه ثبت نام جاماندگان، از نسخه به روز رسانی شده مرورگر فایرفاکس استفاده کنید و از زدن دکمه بازگشت در طول مراحل ثبت نام خودداری نمایید.

 

افرادی که قصد شرکت در طرح مسکن ملی را دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه tem.mrud.ir، برای ثبت نام طرح مسکن ملی، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام در طرح مسکن ملی، به لینک زیر مراجعه نمایید.

کدام بانک ها وام ودیعه مسکن می دهند؟

این وام متقاضیان بسیاری دارد، ازاین‌رو اگر شرایط ذکرشده را داشتید اقدام به ثبت‌نام نمایید. این وام تنها به افراد متاهل ارائه می‌شود و آقایان یا خانم‌های مجرد نمی‌توانند آن را کسب کنند. همچنین برای دریافت این وام بایستی ۵ سال در شهر موردتقاضای خود سکونت کرده باشید. این وام را می‌توانید از بسیاری از بانک‌هایی چون مسکن، ملی، ملت، پاسارگاد، صادرات، گردشگری، تجارت، آینده، سامان، سپه، اقتصادنوین و… دریافت کنید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط