سورپرایز تاریخی برای جام جهانی/ اقدام غیرمنتظره فیفا تایید شد

جانی اینفانتینو رئیس فیفا از افزایش چشم‌گیر مبالغ اختصاص یافته به جام جهانی زنان که در تابستان آینده در استرالیا و نیوزلند برگزار می‌شود، خبر داد.

اینفانتینو در بیانیه‌ای که امروز توسط وب‌سایت رسمی فیفا منتشر شد، گفت: امروز ما یک قدم تاریخی را برای حمایت از فوتبال زنان و در راه رسیدن به برابری برمی‌داریم.

سورپرایز تاریخی برای جام جهانی/ اقدام غیرمنتظره فیفا تایید شد

خبر ورزشی نوشت:او توضیح داد: در مجموع مبلغ ۱۵۲ میلیون دلار برای این مسابقات تخصیص داده می‌شود که سه برابر مبلغی که برای دوره قبلی جام جهانی زنان در فرانسه و بیش از ۱۰ برابر مبلغی که برای کانادا ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده بود، خواهد بود.

اینفانتینو سپس بیان کرد: بر اساس فرمول جدید توزیع بودجه مسابقات، مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار به جایزه اصلی اختصاص یافته که به فدراسیون‌های عضو اهدا می‌شود؛ این رقم در سال ۲۰۱۹، ۳۰ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۵، ۱۵ میلیون دلار بوده است. برای اولین بار، درصدی از این بودجه به بازیکنان شرکت کننده در مسابقات اختصاص داده می‌شود و تضمین می‌کند که آن‌ها به اندازه کافی برای کار خود حمایت می‌شوند و همچنین فدراسیون‌های عضو باقی‌مانده را برای سرمایه‌گذاری مجدد در فوتبال تشویق می‌کند.

او همچنین گفت: این افزایش همراه با دو برابر شدن بودجه اختصاص یافته به فدراسیون‌های شرکت کننده برای کمک به آن‌ها برای آماده‌سازی تیم‌های خود، قبل از مسابقات است؛ رقمی که در سال ۲۰۱۹، ۱۲ میلیون دلار بود اما برای این دوره از مسابقات به ۳۱ میلیون دلار رسیده است.

لازم به ذکر است که فیفا این رقم را برای اطمینان از اینکه بازیکنان زن در جام جهانی زنان از شرایط و خدماتی برابر با آنچه در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برای مردان ارائه شد، افزایش داده است.