۱۱:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱

سود سهام عدالت| واریز سود سهام| استعلام سهام عدالت

سود سهام عدالت واریز شده؟ | پیگیری سهام عدالت با کدملی + سامانه sahamedalat.ir

جزئیات جدیدی از واریز سود سهام عدالت و نحوه پیگیری سهام عدالت از طریق سامانه استعلام sahamedalat.ir در اندیشه معاصر آورده ایم که لازم است دارندگان سهام عدالت این مطلب را تا پایان بخوانند.

سود سهام عدالت واریز شده؟ | پیگیری سهام عدالت با کدملی + سامانه sahamedalat.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، قبل از هر چیزی سوال را مطرح می کنیم؛ سود سهام عدالت واریز شده؟ نخستین مرحله از سود سهام عدالت، ۲۳ آذر ۱۴۰۲ به حساب دارندگان سهام عدالت واریز شد. مرحله دوم آن هم در اسفند ۱۴۰۲ واریز شد اما به دلایلی این سود سهام عدالت به مرحله سوم رسید. با آنکه واریز ها در تاریخ مقرر انجام شد اما بودند افرادی که از عدم واریز سود سهام عدالت گلایه داشتند. در واقع برخی سود سهام عدالت برایشان واریز نشده است و می‌گویند از کجا بفهمم سود سهام عدالت من واریز شده است؟ قصد داریم در اندیشه معاصر به علل عدم واریز سود سهام عدالت و نحوه پیگیری سود سهام عدالت بپردازیم و در ادامه لینک مستقیم سامانه sahamedalat.ir را ارائه داده ایم؛ با ما همراه باشید.

سودسهام عدالت 1403

سود سهام عدالت واریز شده؟

سود سهام عدالت واریز شده؟

سود سهام عدالت به میزان ارزش روز سهام عدالت هر فرد به حساب آن واریز شده است. افرادی که بخشی از پرتفوی خود را فروخته باشند، مبلغ کمتری دریافت کرده‌اند.

در صورتی که دارنده سهام عدالت هستید و سود دریافت نکرده‌اید، ابتدا موارد زیر را بررسی کنید.

عدم فعال بودن سامانه پیامکی بانک
در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید.
شماره حساب خود را وارد کرده باشید.
حساب ارائه شده مسدود و راکد نشده باشد.

در صورتی که علت عدم واریز وجه به دلایل بالا نبود، باید استعلام واریز سهام عدالت در سایت sahamedalat.ir را بگیرید.

پیگیری سهام عدالت با کدملی

افرادی که دارندگان سهام عدالت هستند و در سجام ثبت‌نام کرده‌اند اما سودی دریافت نکرده‌اند، با مراجعه به sejam.ir می‌توانند استعلام سود سهام عدالت با کدملی خود را دریافت کنند.

مراحل استعلام واریز سود سهام عدالت به شرح زیر است:

۱. در سامانه سجام وارد بخش «سهام عدالت» شوید. یا به طور مستقیم وارد سایت sahamedalat.ir گردید.

۲. پس از وارد کردن شماره تلفن، یک کد تایید از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال می‌گردد.

۳. با ورود به صفحه اصلی، «وضعیت واریز سود» را انتخاب کنید. در این قسمت، مبلغ سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ و شماره شبا نمایش داده می‌شود.

در صورتی که وضعیت پرداخت سود سهام عدالت نامشخص است، در قسمت «مشاهده و ویرایش پروفایل»، اطلاعات شخصی خود را تکمیل نمایید.

چرا سود سهام عدالت واریز نشده است؟

یکی از سوالات پرتکرار پس از واریز سود سهام عدالت این است که «چرا سود سهام عدالت من واریز نشده و چه کار باید کرد»، در پاسخ باید بگوییم که دو گروه از سهامداران سود سهام عدالت ۱۴۰۲ را دریافت نکرده‌اند.

نخستین گروه افرادی هستند که فوت شده‌اند و مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به اتمام نرسیده است. گروه دوم شامل کسانی می‌شود که در سجام ثبت نام نکرده و شماره شبای معتبر ارائه نداده‌اند. به طور کلی کسانی که شماره شبای نامعتبر، حساب مسدود و راکد، حساب بانکی بلندمدت و حساب ارزی داشته‌اند، سود سهام عدالت دریافت نمی‌کنند.

اگر سود سهام عدالت واریز نشده چه کار کنیم؟

در صورتی که نمی‌‎دانید چرا سود سهام عدالت شما پرداخت نشده است، به شماره پیگیری سهام عدالت ۱۵۶۹ (مرکز ذینفعان بازار سرمایه) در ساعات اداری تماس حاصل نمایید.

سامانه sahamedalat.ir

با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. در حال حاضر، دو سایت سهام عدالت (ddn.csdiran.ir و sahamedalat.ir) فعال هستند و هر کدام، قابلیت‌های خاص خود را دارند. در بخش زیر، لینک ورود به این سامانه‌ها را قرار دادیم و در ادامه، راهنمای کار با آن‌ها را بررسی کردیم. پس تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید.

سهام عدالت

سامانه sahamedalat.ir

با ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت (ddn.csdiran.ir) می‌توانید استعلام سهام را انجام بدهید و یا سهام خود را مشاهده کنید.

ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت

بعد از ورود به سایت ویرایش سهام عدالت (sahamedalat.ir) می‌توانید شماره شبا را تغییر بدهید و یا شماره تلفن سهام عدالت را ویرایش کنید.

ورود به پنل سایت سهام عدالت

معرفی سامانه سهام عدالت

ما چندین سامانه سهام عدالت داریم که برخی از آن‎ها، کارایی ندارند و ممکن است فعال نباشند. به همین خاطر، در این بخش تصمیم داریم تا سامانه‌هایی که با سهام عدالت مرتبط هستند، معرفی کنیم:

۱- سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir

با ورود به سایت سهام عدالت تنها می‌توانید شماره تلفن سهام عدالت را تغییر بدهید و یا شماره شبا را ثبت یا ویرایش کنید. (گزینه وضعیت واریز سود در این سایت، غیرفعال است.)

۲- سامانه ذینفعان سهام عدالت

با ورود به سایت ذینفعان سهام عدالت با استفاده از کد ملی می‌توانید صورت وضعیت دارایی را ببینید و یا استعلام انجام بدهید و تاریخچه سودهای واریزشده را ببینید.

۳- سایت samanese.ir

این سایت فعال نیست و در حال حاضر، برای استعلام سهام عدالت باید به سایت ذینفعان مراجعه کنید.

مشاهده و استعلام سهام عدالت

از آنجایی که بعد از هر بار اعلام واریز سود، موضوع مشاهده سهام عدالت اهمیت زیادی پیدا می‌کند، نحوه دیدن و استعلام وضعیت دارایی سهام با کد ملی را در بخش زیر بررسی کردیم.

نحوه مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ذینفعان امکانپذیر است. با کلیک بر روی دکمه زیر، وارد این سایت شوید.

اکنون، نوبت به بررسی مراحل ورود به سایت ddn.csdiran.ir/login و استعلام واریز سود و تعداد سهام عدالت است که در بخش زیر به آن پرداختیم:

تنها کاربرانی که احراز هویت سجام شده‌اند، مجاز به ورود هستند.
اگر کد ملی یا شناسه ملی و رمز عبور را به درستی وارد کنید، وارد پنل کاربری خود می‌شوید. با کلیک بر روی “تاریخچه سود سهام عدالت” می‌توانید از وضعیت واریزی خود مطلع شوید.

ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی | sahamedalat.ir

افرادی می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند که سهام‌دار باشند و قبلا سودی دریافت کرده باشند. اگر این شرایط را دارید، با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید ارزش کلی سبد سهام عدالت را ببیند. علاوه براین، قابلیت ثبت شماره شبا، ثبت شماره موبایل و یا تغییر آن در این سایت امکانپذیر است. (سایت یا تارنمای سهام عدالت با نام سامانه ویرایش اطلاعات سهام شناخته می‌شود و هنوز سامانه ثبت نام سهام عدالت از سوی دولت اعلام نشده است.)

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط