سقاخانه اسماعیل طلا شست‌وشو و پرداخت شد+فیلم

سقاخانه اسماعیل طلا شست‌وشو و پرداخت شد+فیلم در آستانه ماه مبارک رمضان بنای تاریخی سقاخانه اسماعیل طلا که در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی واقع است مورد شست‌وشو و پرداخت قرار گرفت. به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس در آستانه ماه مبارک رمضان بنای تاریخی سقاخانه اسماعیل طلا که در صحن انقلاب […]

سقاخانه اسماعیل طلا شست‌وشو و پرداخت شد+فیلم

در آستانه ماه مبارک رمضان بنای تاریخی سقاخانه اسماعیل طلا که در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی واقع است مورد شست‌وشو و پرداخت قرار گرفت.

سقاخانه اسماعیل طلا شست‌وشو و پرداخت شد+فیلم

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس در آستانه ماه مبارک رمضان بنای تاریخی سقاخانه اسماعیل طلا که در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی واقع است مورد شست‌وشو و پرداخت قرار گرفت.

قدمت سقاخانه صحن کهنه به دوران صفویه باز می‌گردد اما این بنا در طول تاریخ بارها نوسازی شده و بنای کنونی در دوران فتحعلی شاه قاجار توسط اسماعیل خان سنگسری از سرداران آن دوران بنا شد.

اسماعیل‌خان این بنا را با طلا‌هایی که از شاه بابت نجات جانش هدیه گرفته بود ساخت و سقف و بخش‌هایی از سقاخانه را هم طلا‌کاری کرد و این‌گونه نام او برروی سقاخانه ماند و شد سقاخانه اسماعیل طلا.

امروز پس از حدود سه قرن عاشقان امام رئوف با نوشیدن آب از این مکان متبرک جان تازه‌ای می‌گیرند و شفای بیماران را از امام مهربان طلب می‌کنند.

این فیلم را ببینید…

انتهای پیام/

فارس