۱۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰

سایت دهک بندی یارانه| نحوه ورود و ثبت نام در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی + جزئیات جدید از سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir

آخرین تغییرات دهک بندی خانوار‌ها بر اساس اطلاعات اقتصادی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ در سامانه حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعمال شد که نشان دهنده دهک خانوار و وضعیت مشمول بودن یا نبود دریافت یارانه نقدی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سایت دهک بندی یارانه؛ با ورود به سامانه دهک بندی خانوار امکان بررسی و پیگیری واریز یارانه معیشتی برای متقاضیان وجود دارد. سامانه جدید دهک بندی یارانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است و افراد می توانند با وارد کردن شماره ملی خود، مراحل نام نویسی در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی را انجام دهند. در این مقاله آموختید که بهتر است اگر بعد از یک‌ ساله نتیجه ثبت‌نام شما مشخص نشد، به‌ صورت حضوری به نهادهای ذی‌ربط مراجعه کنید.

در صورتی هم که درخواست شما در سامانه دهک خانوار با کد ملی رد شد، اصلاً جای نگرانی نیست؛ زیرا می‌توانید یک رضایت‌نامه تنظیم نمایید و درخواست بازبینی دهید. همان‌طور که گفتیم ورود به سامانه دهک بندی می‌تواند مزیت‌های زیادی از جمله سروسامان دادن به وضعیت متقاضیان دریافت رایانه دارد. در واقع سامانه دهک خانوار می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مراحل پیگیری ثبت نام در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی می توانید با همکاران ما در مشورت در تماس باشید.

یارانه

سایت دهک بندی یارانه

آخرین تغییرات دهک بندی خانوار‌ها بر اساس اطلاعات اقتصادی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ در سامانه حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعمال شد که نشان دهنده دهک خانوار و وضعیت مشمول بودن یا نبود دریافت یارانه نقدی است.

بانک اطلاعاتی پایگاه رفاه ایرانیان با دسترسی به همه اطلاعات اقتصادی جامعه، روزبه‌روز مجهزتر می‌شود و بر اساس همین اطلاعات، وضعیت درآمدی خانوار‌ها در سامانه حمایت تغییر می‌کند.

چه چیز‌هایی در این سامانه قابل مشاهده است؟

در این سامانه که مبنای پرداخت یارانه و تخصیص حمایت‌های دولتی است، به‌تازگی شرایط جدید اقتصاد خانوار‌ها اعم از دهک درآمدی، مشمول بودن یا نبودن یارانه نقدی، گزارش‌های کامل از حساب‌های بانکی، وضعیت درآمد خانوار، مالکیت خودرو، داشتن کد بورسی و … منتشر شده است.

مبنای اطلاعات منتشر شده در این سامانه چه است؟

مبنای اطلاعاتی که در سامانه حمایت مورد استفاده قرار گرفته، اطلاعات اقتصادی خانوار‌ها از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ است که بخش عمده آن‌ها مربوط به حساب‌های بانکی است؛ به‌عبارت‌دیگر، با دسترسی‌های ایجاد شده برای پایگاه رفاه ایرانیان، هرگونه تراکنش بانکی اعم از خرید با کارت، انتقال وجه حساب به‌حساب، پایا، ساتنا و کارت به کارت در سابقه اقتصادی خانوار ذخیره می‌شود و همین اعداد و ارقام مبنایی برای تغییر دهک درآمدی خانوار خواهد بود.

سایت دهک بندی یارانه

خانوار‌ها برای اطلاع از آخرین وضعیت دهک بندی خود می‌توانند به سامانه حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

با ورود به سامانه دهک بندی خانوار امکان بررسی و پیگیری واریز یارانه معیشتی برای متقاضیان وجود دارد. سامانه جدید دهک بندی یارانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است و افراد می‌توانند با وارد کردن شماره ملی خود، مراحل نام نویسی در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی را انجام دهند.


سایت دهک بندی یارانه

نحوه ورود و ثبت نام در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی

برای ثبت نام در سایت حمایت معیشتی جاماندگان داوطلبان باید مراحل زیر را انجام دهند:

۱. ورود به سامانه حمایت به نشانی hemayat.mcls.gov.ir

۲. انتخاب گزینه «ورود به سامانه»

۳. نمایش پنجره ورود به سامانه حمایت معیشتی

۴. ثبت اطلاعات مربوط به کد ملی سرپرست خانواده و در کادر دوم شماره حساب واریز یارانه

اگر یارانه اصلی را ماهانه دریافت می‌کنید، اما موفق به انجام مراحل ثبت نام یارانه نشده‌اید، شماره حساب یارانه خود را در این قسمت ثبت کنید. اما اگر حتی یارانه شما هم از چند سال پیش قطع شده، شماره حسابی که قبلاً یارانه معیشتی به آن واریز می‌شد را وارد کنید. با تکمیل اطلاعات، شما در وضعیت «خانواده تک نفره» یا «خانواده چند نفره» قرار خواید گرفت.

چنانچه با شخص دیگری از اعضای خانواده زندگی نمی‌کنید و سرپرستی خانواده با خودتان است، باید تیک “گزینه خانواده تک نفره” را انتخاب کنید.

۵. وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه ورود

۶. تکمیل رضایت نامه دسترسی به اطلاعات دارایی و مالی خانواده‌

۷. پایان مراحل ثبت نام در سامانه


نحوه ورود و ثبت نام در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی

جزئیات جدید از سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir

 

سامانه جدید حمایت دهک بندی یارانه، از طریق آدرس hemayat.mcls.gov.ir، در دسترس می باشد و نحوه ورود به سایت و ثبت نام در آن با کد ملی ، با جستجوی آدرس مذکور، میسر است. از امکانات سایت hemayat.mcls.gov.ir می توان به مواردی چون، دسترسی به ویدئو های آموزشی و مشاهده شناسنامه اقتصادی خانوار، اشاره کرد.

دهک بندی یارانه، از جمله طرحایی است که در سال های اخیر، از سوی دولت با همکاری وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی، اجرایی می گردد و به موجب آن، افراد مستحق دریافت یارانه معیشتی و سایر یارانه ها، نظیر یارانه کودکان اختلال رشد، مشخص می شوند.

 

پیرو اعتراضات برخی افراد به دهک بندی یارانه تعیین شده از سوی دولت و دشواری در استعلام دهک بندی به صورت حضوری، دولت و وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی، اقدام به راه اندازی سامانه جدید حمایت دهک بندی یارانه نموده اند تا اغلب خدمات مربوط به یارانه را به صورت غیر حضوری، به متقاضیان، ارائه دهد.

 

با توجه به اینکه استفاده از امکانات سامانه حمایت دهک بندی یارانه، مستلزم اطلاع از نحوه کار با آن می باشد، در مقاله حاضر، پس از معرفی سامانه جدید حمایت دهک بندی hemayat.mcls.gov.ir، مواردی چون، ورود و ثبت نام در سایت حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir با کد ملی بررسی گردیده و در خصوص امکانات آن، توضیح داده شده است.

آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه

سرپرست هر خانواده می‌تواند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir دهک اقتصادی خانوار و توضیحات مربوط به یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود ببیند. با استفاده از این سامانه اطلاعات زیادی درمورد رایانه دریافتی به دست می‌آورید. همچنین سامانه دهک‌بندی برای سروسامان دادن به وضعیت افراد متقاضی دریافت رایانه و جاماندگان حمایت معیشتی و همچنین ثبت نام وام یارانه طراحی شده است.

امکان مراجعه به سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی و انجام اعتراض از این راه برای همه افرادی که فکر می‌کنند به‌ اشتباه از طرح هدفمند‌سازی یارانه‌ها حذف شده‌اند وجود دارد. کسانی که جز واجدین شرایط دریافت یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند هم می‌توانند با ورود به این سامانه از این طرح استفاده کنند.

اعتراض به بررسی‌ های دهک

در سامانه جدید دهک‌ بندی یارانه افراد می‌توانند اعتراضات خود را به تک‌تک قسمت‌های داده‌ای مثل اطلاعات خودرو، تراکنش‌های بانکی به‌صورت جداگانه ثبت کنند. حتی می‌توانند مجدداً درخواست بازبینی دهند تا همه چیز از اول بررسی شود. پس موارد گفته شده یکی از مزیت‌های ورود به سامانه دهک خانوار با کد ملی است.

به این منظور وارد سامانه اعتراض به دهک ‌بندی یارانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir شوید و درخواست خود را برای پیگیری در مراحل بعدی ارائه کنید. چنانچه به درخواست ثبت شده رسیدگی شود، نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

ام البنین حداد بلوچی

۳۰ بهمن ۱۴۰۲


باسلام واحترام خدمت شما خانم ام البنین حداد بلوچی داره چهارتا فرزند الان دوماه که یارانه ما واربز نکردن

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار