۱۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

اقتصادی

سامانه وام فرزند آوری | ثبت نام وام فرزند آوری / کدام زوج‌ها وام ازدواج بیشتری می‌گیرند؟

چنانچه فرزند شما متولد ۱ فروردین ۱۴۰۰ به بعد می باشد و تا کنون برای او وام فرزنداوری دریافت نکرده اید می توانید از طریق فرم رو به رو اطلاعات را تکمیل کنید و پس از پرداخت هزینه و وارد کردن سایر مشخصات در صف ثبت نام وام فرزندآوری قرار بگیرید. به محض باز شدن بانک انتخابی، شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که بخواهید در کوتاه ترین زمان ممکن در ساما...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری یکی مهمترین کارهایی استکه دولت برای تشویق مردم برای افزایش جمعیت انجام داده است. وام فرزند آوری توانسته در ذهن خیلی از مردم برود و انها را به فکر فرو ببرد. وام فرزند آوری شرایط خیلی مناسبی دارد و حالا ممکن است برای مردم سوال شود این وام چقدر است و بازپرداخت آن چگونه است که در ادامه میبینید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید.

معرفی سایت ثبت نام وام فرزند آوری

دولت برای اینکه بتواند به پدر و مادران در تامین هزینه های تولد فرزندانشان کمک کند و همچنین مردم را به فرزندآوری تشویق نماید، اقدام به ارائه وام فرزندآوری کرده است و مسئولیت اجرای صحیح این طرح را به بانک مرکزی و بانک های عامل و مدیران و کارکنان ذیربط سپرده است. بانک مرکزی موظف است تسهیلات لازم را از طریق مانده سپرده های قرض الحسنه و قرض الحسنه جاری شبکه بانکی تامین نماید.

بانک های عامل باید با اعتبار سنجی متقاضیان و دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر، وام فرزندآوری ۱۴۰۳ را به متقاضیان آن پرداخت نمایند. مبلغ این وام متناسب با ترتیب فرزندان است و از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می باشد که برای ثبت نام آن، سامانه ثبت نام وام فرزند آوری به نشانی ve.cbi.ir راه اندازی شد تا افراد بتوانند از طریق آن فرم های لازم را تکمیل نمایند و پس از آن، منتظر مشخص شدن بانک عامل و مراجعه به آن باشند تا ادامه مراحل لازم را طی نمایند.

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳

برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳ نیز مانند هر وام دیگری، به مدارک لازم آن نیاز است و کسانی که می خواهند برای اخذ آن اقدام کنند باید این مدارک را تهیه نمایند. مدارک لازم برای وام فرزند دوم نیز مانند دیگر فرزندان است که در ادامه، ارائه شده اند.

کپی کارت ملی و شناسنامه والدین

کپی تمامی صفحات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند

وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیرد؟

پدران نوزادان متولدشده تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ به بعد و حداکثر تا ۲ سال بعد از تاریخ تولد نوزاد می‌توانند در سامانه وام فرزند آوری ثبت نام کرده و درخواست خود را ارسال کنند.

پرداخت تسهیلات فرزندآوری به پدر، یک بار برای هر نوزاد متولد شده امکان‌پذیر است. شرایط مهم ثبت نام وام فرزند را در بخش زیر می‎خوانید. (اگر مایل هستید تا از جزئیات بیشتری بدانید، اینجا کلیک کنید: شرایط وام فرزند آوری)

تسهیلات تولد فرزند به پدرانی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگان پدر و یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.
وام فرزند از نوع وام بدون سپرده و کارمزد آن ۴ درصد است.
تسهیلات قرض‌الحسنه تولد فرزند با اخذ یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می‌شود.
بعد از گذشت دوره تنفس شش ماهه، بازپرداخت اقساط وام شروع می‌شود.
برای شروع ثبت نام تسهیلات فرزندآوری و مشاهده وضعیت (یا پیگیری وام) درخواستی خود به سایت وام فرزندآوری ve.cbi.ir مراجعه کنید.

حتی افرادی که بدهی بانکی دارند و مشمول قانون حمایت از افزایش جمعیت هستند، می‌توانند این وام را دریافت کنند. (اما برای دریافت آن لازم است تا نیمی از بدهی خود را با بانک تسویه کرده باشید.) چنانچه چک برگشتی دارید، بعد از پرداخت اقساط آن می‌توانید وام فرزندآوری را دریافت کنید.

شرایط وام فرزند آوری

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
پدر متولدین سال (۱۴۰۰/۰۱/۰۱) به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند<br />وام فرزند آوری الزامی به سپرده گذاری ندارد
آغاز بازپرداخت وام فرزند آوری، پس از ۶ ماه از دریافت وام می باشد.
ارائه اصل شناسنامه فرزند و پدر وی در زمان مراجعه به بانک الزامی است
به هر فرزند متولد شده تنها یکبار تسهیلات فرزند به پدر تعلق می گیرد.
تسهیلات حسب مصوبات شورای پول و اعتبار با کارمزد حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است.
در مورد تولد فرزندان دو قلو و بیشتر، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق می گیرد.
تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد .
در صورتی که حین دوره بازپرداخت تسهیلات تولد فرزند، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا آمد، پرداخت تسهیلات مذکور طبق ضوابط به کودک بعدی امکان پذیر است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

همچنین برای تولد فرزندان دوقلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، بهره‌مند شود که میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز ۲۰ سال است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام فرزند آوری

اصل شناسنامه پدر و فرزند
اصل کارت ملی پدر
کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت
کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه پس از مرحله ثبت نام

سامانه ثبت نام وام فرزند آوری ve.cbi.ir

کدام زوج‌ها وام ازدواج بیشتری می‌گیرند؟

در سال ۱۴۰۲ بالغ بر یک و نیم میلیون متقاضی توانستند وام ازدواج و فرزندآوری دریافت کنند که مبلغ آن بیش از ۲۰۳ هزار میلیارد تومان بود.

طبق آمارها شبکه بانکی در راستای تسهیل شرایط ازدواج در دولت سیزدهم در سال گذشته ۷۷۱هزارو ۱۶۶مورد تسهیلات ازدواج به مبالغ بیش از ۱۵۷ هزار میلیارد تومان به متقاضیان اعطا کرد.

از سوی دیگر، براساس ماده (۸) قانون، صندوق های رفاه دانشجویی مکلف به پرداخت ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل فاقد مسکن هستند. بر این اساس در ۶ ماهه دوم ۱۴۰۲ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ۶۷۲ نفر به مبلغ کل ۴۲۷ میلیارد ریال ودیعه مسکن اعطا کرده است.

همچنین با افزایش عدد این وام، تا اردیبهشت ۱۴۰۳ به ۵۴۴ نفر به مبلغ ۳۴۵ میلیارد ریال ودیعه مسکن اعطا شده است. تعداد ودیعه در دست پرداخت نیز ۱۰۴۰ نفر به مبلغ ۶۷۸ میلیارد ریال است.

در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعداد ودیعه مسکن اعطا شده در ۶ ماهه نخست۱۴۰۲؛ تعداد ۸۶۶ نفر به مبلغ کل ۲۳۷میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال و تعداد ودیعه مسکن اعطا شده در ۶ ماهه دوم؛ ۱۸۲۹ نفر به مبلغ کل ۸۱۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط