09:37 - 1403/04/03

وام بازنشستگان| کانون بازنشسگان

زمان واریز وام بازنشستگان تامین اجتماعی | سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی + سامانه kanoone-ali.ir

خبرها حاکی از آنست که فرایند پرداخت وام ضروری 30 میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی که به بازنشستگانی تعلق دارد که تاکنون وام بازنشستگی نگرفته اند، از 6 تیرماه آغاز می‌ شود.

وام فوری 30 میلیونی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام بازنشستگان تامین اجتماعی؛ خبر خوبی که در روزهای اخیر شنیده ایم این بود که کانون‌های بازنشستگی اولین مرحله‌ی ثبت نام تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی در سال ۱۴۰۳ را آغاز کرده‌اند.چند روزی است که ثبت نام وام بازنشستگان آغاز شده است و ثبت نام اولیه تا روز دوشنبه (چهارم تیرماه) به پایان می‌رسد و طبق وعده، بانک‌ عامل باید از روز چهارشنبه (ششم تیرماه) اقدامات اداری و بررسی لازم را برای پرداخت این وام آغاز کند تا در نهایت طی حدود یک هفته این وام به حساب بازنشستگان واریز شود. همان‌طور که می‌بینید زمان کوتاهی است اما از آنجا که این کار به‌صورت غیرحضوری دنبال می‌شود، ثبت نام و آماده‌کردن مدارک چندان دشوار نیست.

شرایط ثبت نام و مراحل پرداخت وام ضروری بازنشستگان

زمان واریز وام بازنشستگان تامین اجتماعی

اواخر هفته گذشته بود که یک خبر کام بازنشستگان را شیرین کرد و آن اختصاص وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی به بازنشستگان تأمین اجتماعی بود.بر اساس اعلام محسن تقیانی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، ثبت‌نام اولین مرحله وام‌ ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ از طریق کانون‌های بازنشستگی آغاز شد. تا روز دوشنبه چهارم تیرماه ادامه دارد. در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام پرداخت می شود. برای کانون‌های بازنشستگی هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شد که بعد از به حد نصاب رسیدن ثبت‌نام‌کنندگان سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.
زمان و شرایط دریافت وام مشخص شد

بر اساس اعلام اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، دارا بودن سن حداکثر ۷۸ سال، نداشتن حساب مسدودی، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه در ۲ سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از جمله شروط دریافت این تسهیلات است.

پس از پایان ثبت نام در هفته جاری، فرایند پرداخت وام از روز جمعه چهارشنبه ۶ تیرماه بعد از اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و حدود یک هفته وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

 

سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی به نشانی kanoone-ali.ir با هدف ارائه خدمات الکترونیک به کارگران بازنشسته کشور روی کار آمده است. این سامانه دسترسی به سامانه های مختلف بازنشستگان تامین اجتماعی را ساده می کند و اخبار و اطلاعیه های مهم مربوط به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی را منتشر می کند.

با توجه به اینکه بسترهای مناسب برای ارائه خدمات الکترونیک به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است، سازمان تامین اجتماعی اقدام به راه اندازی سامانه ای به نام سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کرده است. کلیه افرادی که قصد استفاده از خدمات مختلف سامانه کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی را دارند، می توانند به سایت kanoone-ali.ir وارد شوند و از خدمات قابل ارائه در این سایت استفاده نمایند.

با توجه به اینکه، شاید بعضی از بازنشستگان تامین اجتماعی با نحوه ورود به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir آشنایی نداشته باشند، در اندیشه معاصر قصد داریم جزئیات این سایت را برای شما ذکر کنیم.

ورود به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir

سایت کانون بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی که به نام سایت کانون عالی تامین اجتماعی معروف می باشد، سامانه ای برای ارائه بعضی از خدمات الکترونیک و دسترسی به سامانه های مختلف می باشد. کلیه بازنشستگان تامین اجتماعی، می توانند با ورود به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir، از امکانات مختلف این سایت بهره مند شود.

بنابراین، بسیار مهم است که افراد با نحوه ورود به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir آشنا باشند. برای ورود به این سایت و استفاده از امکانات مختلف سایت، می توان طبق مراحل زیر پیش رفت.

ابتدا یکی از مرورگرهای گوشی های هوشمند خود و یا لپ تاپ خودتان را باز کنید. برای دسترسی بهتر به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، بهتر است که از مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس و از لپ تاپ استفاده کنید. پس از باز کردن مرورگر، در قسمت جستجوی گوگل عبارت سایت کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی را تایپ و آن را جستجو کنید.

پس از مدت زمان کوتاهی گوگل سایت کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی به نشانی kanoone-ali.ir را جستجو می کند. برای ورود به سایت اصلی کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، مانند تصویر زیر بر روی نام سایت کلیک کنید.
در حال حاضر، شما وارد سایت اصلی کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی شده اید و می توانید از خدمات مختلف قابل ارائه در این سایت، نظیر ثبت نام کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، برای دریافت کارت عضویت، استفاده کنید. همچنین، شما می توانید برای دسترسی به امکانات و یا سامانه های مختلف کانون عالی کارگران بازنشسته کشور، بر روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

معرفی سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir

سازمان تامین اجتماعی کشور، یکی از سازمان های مهم برای بازنشستگان تامین اجتماعی است. کلیه بازنشستگان تامین اجتماعی می بایست که به بسترهای مناسب برای اطلاع رسانی های مربوط به خودشان دسترسی داشته باشند. خوشبختانه، با راه اندازی سامانه های مختلفی که زیر نظر تامین اجتماعی کار می کنند، باعث شده است که اطلاعات لازم و مهم در سریع ترین زمان ممکن به اطلاع بازنشستگان تامین اجتماعی برسد.

از طرفی، وجود سامانه های مختلف باعث کاهش مراجعات حضوری به سازمان تامین اجتماعی در کل کشور شده است؛ چرا که بسیاری از خدمات اینترنتی بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری انجام می شود.

سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، با هدف ارائه خدمات مختلف به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی روی کار آمده است. این سامانه امکانات مختلفی را به افراد ارائه می کند و باعث شده است که اخبار مربوط به بازنشستگان تامین اجتماعی با سهولت و با سرعت بیشتری به بازنشستگان اطلاع رسانی شود.

سایت کانون بازنشستگان کشوری به نشانی اینترنتی kanoone-ali.ir، سامانه ای است که با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی راه اندازی شده است و در حال حاضر نیز خدمات مختلفی در این سامانه به کارگران بازنشسته کشور ارائه می شود.

البته، ثبت نام کانون بازنشستگان تامین اجتماعی یزد یا سایر استان ها، از طریق سایت کانون عالی میسر نبوده و بسته به اینکه کانون شهر فرد بازنشسته، از سایت برخوردار است یا نه، به صورت اینترنتی (از طریق سایت کتنون همان شهر) یا حضوری می باشد.

لذا تمامی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در کل کشور، می توانند به سامانه کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی وارد شوند و از خدمات مختلف این سامانه استفاده نمایند. لازم به ذکر است که تمامی اطلاع رسانی های مربوط به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر می شود و بازنشستگان می توانند با ورود به سایت kanoone-ali.ir، از آخرین اخبار منتشر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی مطلع شوند.

امکانات سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir

با توجه به اینکه سایت کانون عالی کارگران بازنشسته کشوری برای ارائه خدمات به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی روی کار آمده است، طبیعی است که امکانات سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی نظیر دریافت کارت عضویت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مختص بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.

کلیه افرادی که قصد استفاده از خدمات مختلف و غیر حضوری سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی را دارند، می بایست ابتدا به سایت کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی به نشانی kanoone-ali.ir وارد شوند و سپس، با ورود به لینک های مختلف قرار داده شده در سایت، از امکانات سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir استفاده نمایند.

سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی kanoone-ali.ir، امکانات مختلفی را به بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه می کند که در ادامه به ذکر مهم ترین این امکانات می پردازیم.

مشاهده اطلاعیه ها و اخبارهای مهم سازمان تامین اجتماعی :

کلیه کارگران بازنشسته تامین اجتماعی می توانند با ورود به سایت kanoone-ali.ir از آخرین اخبار و اطلاعیه های مهمی که از سوی سازمان تامین اجتماعی و یا ارگان های مربوطه منتشر شده اند، مطلع شوند. شایان ذکر است، بازنشستگان مازندران نیز می توانند با ورود به سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران، از امکانات آن استفاده کنند و از اخبار بازنشستگان استان خود، مطلع شوند.

ورود به بخش پرسش و پاسخ و ارتباط با رئیس کانون عالی :

یکی از امکانات سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، امکان ارسال پرسش و دریافت پاسخ به صورت آنلاین می باشد. کلیه افرادی که به هر دلیلی در رابطه با حکم حقوقی، فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی و … ابهامی دارند، می توانند از بخش پرسش و پاسخ سایت، پرسش خود را در سایت ثبت کنند. تمامی پرسش ها و پیام های ارسال شده در سایت، به صورت دسته بندی شده به رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور ارجاع خواهد شد.

ورود به سامانه کانون های استان ها :

یکی دیگر از امکانات سایت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، دسترسی به سامانه های مختلف کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور می باشد. شما می توانید برای دسترسی به سامانه بر روی گزینه سامانه کانون ها استان و یا کانون ها کلیک کنید و با انتخاب استان مورد نظر خود به کانون خودتان دسترسی داشته باشید. همچنین، اطلاعات مربوط به کانون ها مانند آدرس و شماره تماس در این بخش قابل مشاهده می باشد.

مشاهده مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی بازنشستگان :

در صورتی که قصد مراجعه به مراکز درمانی را دارید؛ اما نمی دانید که کدام مرکز با بیمه تکمیلی شما قرارداد دارد، می توانید از طریق ورود به سایت کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی و کلیک کردن بر روی گزینه مراکز درمانی و بیمارستان های طرف قرارداد بیمه تکمیلی از فهرست مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی خود مطلع شوید.

دسترسی به سامانه دریافت فیش و حکم حقوقی بازنشستگان :

کلیه بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند از طریق ورود به سایت کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی و کلیک کردن بر روی گزینه سامانه فیش و احکام مستمری از آخرین وضعیت فیش حقوقی و حکم حقوقی خود مطلع شوند. لازم به ذکر است که سامانه دریافت فیش و حکم حقوقی، سامانه سازمان تامین اجتماعی می باشد که از طریق سایت کانون بازنشستگان قابل دسترس است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط