۲۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

اجتماعی

زمان اعلام نتایج کنکور فرهنگیان | زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

اطلاعاتی درباره کنکور فرهنگیان امسال را میتوانید در اندیشه معاصر بخوانید

معلمان و فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، زمان اعلام نتایج کنکور فرهنگیان اعلام شده ؟ تمامی داوطلبان فکر و ذکرشان به سمت اعلام نتایج کنکور فرهنگیان است و استرس و اضطراب در دل آنها ریشه دوانده است. برای قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان میبایست یک مصاحبه هم از داوطلب بگیرند و چنانچه آن مصاحبه را قبول شد میتواند وارد دانشگاه بشود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

زمان اعلام نتایج نمرات خام کنکور و آزمون اختصاصی فرهنگیان مشخص شد

معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: نمرات خام نوبت اول کنکور سراسری که در اردیبهشت ماه برگزار شد، به همراه نتایج اولیه آزمون اختصاصی فرهنگیان تا ۱۵ خرداد اعلام می شود.

احسان جمالی در اولین نشست خبری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور که امروز در ساختمان مرکزی این سازمان برگزار شد، در خصوص نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش تاکید کرد: نتایج اولیه این آزمون اعلام و انتخاب رشته آن نیز انجام شد. نتایج چند برابر ظرفیت دکتری ۱۴۰۳ تا اواسط خرداد ماه اعلام می شود.

فرهنگیان

فرهنگیان

وی در ادامه تصریح کرد: از نیمه دوم خرداد ماه تا نیمه تیرماه فرصت و زمانی است که دانشگاه ها فرصت دارند، مصاحبه های تخصصی خود از داوطلبان دکتری انجام بدهند.

جمالی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی پدیرفته شدگان دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش ۱۴۰۳ نمیشه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

وی در خصوص نتایج مرحله اول کنکور ۱۴۰۳ نیز اظهار کرد: همانند سال گذشته نمرات خام نوبت اول کنکور سراسری که در اردیبهشت ماه برگزار شد، به همراه نتایج اولیه آزمون اختصاصی فرهنگیان تا ۱۵ خرداد اعلام می شود./ایسنا

تکلیف داوطلبان پذیرفته شده دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب رشته کنکور

معاون آزمون‌های سازمان ملی سنجش، ارزشیابی نظام آموزشی کشور با تاکید بر اینکه داوطلبان نمی‌توانند هم در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده باشند و هم در انتخاب رشته کنکور شرکت کنند، گفت: پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاه فرصت انصراف از دانشگاه فرهنگیان را خواهند داشت تا بتوانند در انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنند.

علی صدر در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: آزمون پذیرش در دانشگاه فرهنگیان همزمان با نوبت اول کنکور و به صورت اختصاصی برگزار شد و نتایج اولیه این آزمون قبل از اعلام نتایج آزمون سراسری منتشر خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: داوطلبان پذیرش در آزمون فرهنگیان نیازمند انتخاب رشته در این دانشگاه هستند که از هفته گذشته آغاز شده است. پس از اتمام این فرایند نتایج اولیه آزمون اعلام می‌شود. در واقع ما درصدهایی برای تایید نهایی پذیرفته‌شدگان این آزمون نیاز داریم که بخشی از آن به سوابق تحصیلی نیازمند است و با توجه به این‌که هنوز داوطلبان امتحان نهایی خود را به اتمام نرسانده‌اند، در نتیجه باید منتظر مشخص شدن سوابق تحصیلی داوطلبان شد.

صدر خاطرنشان کرد: داوطلبانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده باشند از فرآیند انتخاب رشته در آزمون سراسری ۱۴۰۳ حذف خواهند شد؛ اما کسانی که از قبولی در این دانشگاه باز ماندند می‌توانند در انتخاب رشته کنکور شرکت کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: به طور کلی داوطلبانی هم که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان معرفی شده‌اند به آنها فرصت داده خواهد شد در صورت تمایل انصراف خود را اعلام و پس از آن در آزمون سراسری انتخاب رشته کنند. به طور کلی داوطلبان نمی‌توانند هم در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده باشند و هم در کنکور سراسری انتخاب رشته کنند.

وی در پایان در خصوص ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد: حدود ۳۰ تا ۳۲ هزار نفر دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۴۰۳ پذیرفته خواهند شد و به طور کلی بیشترین داوطلبان فرهنگیان خانم‌ها هستند و به طور معمول آمار آنها حدودا ۶۰ به ۴۰ است؛ یعنی ۶۰ درصد داوطلبان این دانشگاه خانم و ۴۰ درصد آنها نیز مرد هستند./ایسنا

اعلام آخرین جزئیات نحوه انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

پذیرش نهایی بر مبنای مجموع امتیازات حاصل از آزمون سراسری به علاوه آزمون اختصاصی تربیت معلم، سوابق تحصیلی و ارزیابی شایستگی معلمی انجام می‌شود.

اعلام نتیجه نهایی دانشگاه قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری خواهد بود و با هماهنگی‌های انجام شده، پس از اعلام نتایج به پذیرفته‌شدگان مهلت چند روزه برای تصمیم‌گیری در خصوص ثبت نام نهایی یا انصراف از آن داده خواهد شد، در صورت عدم تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته‌شدگان باید تا پیش از صدور کارنامه انتخاب رشته کنکور سراسری درخواست انصراف خود را از قبولی در دانشگاه فرهنگیان ارائه دهند.

آموزش و پرورش مشخصات این افراد را به صورت تجمیعی به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور ارسال می‌کند و اجازه انتخاب رشته در کنکور سراسری به این افراد داده می‌شود.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مانعی برای انتخاب رشته کنکور سراسری نیست، مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شامل دریافت حقوق از بدو و در طول تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، استخدام رسمی‌-آزمایشی از ابتدای تحصیل و استخدام رسمی-قطعی پس از دانش‌آموختگی، استفاده از بیمه خدمات درمانی و عضویت در صندوق فرهنگیان (افزوده شدن چهار سال دوره تحصیل به سوابق استخدامی) معافیت سربازی برای دانشجویان پسر در قبال انجام تعهد خدمت علمی در دانشگاه فرهنگیان است./ایمنا

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

به صورت خلاصه میتوان گفت زمان دعوت به مصاحبه دانشگاه تقریبا از بازه زمانی ۲۰ ام الی ۳۰ ام خرداد ماه خواهد بود. اما بیایید بیشتر راجع به این موضوع و اتفاقات پیش روی تان صحبت کنیم.

زمان مصاحبه دانشگاه در تابستان ۱۴۰۳ پس از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته است. در این مرحله، هر داوطلب باید در تاریخ مشخص شده توسط دانشگاه مورد نظر، در محل دانشگاه حضور یابد و در مصاحبه شرکت کند./صفحه اقتصاد

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط