00:10 - 1403/03/13

اجتماعی

رتبه بندی معلمان | زمان واریز معوقات و صدور احکام / تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

رتبه بندی معلمان به چه صورت است را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید دولت به آن توجه کند چرا که رتبه بندی معلمان به آنها کمک میکند تا مقطع تحصیلی خود را مشخص کنند و مقدار حقوق فرهنگیان هم مشخص میشود. رتبه بندی معلمان باعث بهبود در آموزش هم میشود. رتبه بندی معلمان در دوران رئیس جمهور فقید اجرا شد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

صدور احکام رتبه بندی فرهنگیان بازنشسته در سال ۱۴۰۳

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌ بندی معلمان و کارکنان فرهنگی بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است.

رتبه بندی معلمان

رتبه بندی معلمان

صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند
علی فرهادی (معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش) در این مراسم با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته اتفاق‌های خوبی در راستای حل مسایل و مشکلات استان‌ها رقم خورده است، اظهار کرد: از شهریور ماه سال گذشته تاکنون علاوه بر حقوق، بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بدنه آموزش و پرورش اعتبار تزریق شده و این نشان دهنده توجه دولت سیزدهم به دستگاه تعلیم و تربیت است. فرهادی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم بیش از ۹۰۰ هزار معلم را رتبه بندی کرد و جامعه فرهنگیان از مزایای آن برخوردار شدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که معلم کارمند نیست، گفت: معلمان هر ساله نه یک پروژه جدید بلکه به تعداد دانش آموزان سر کلاس پروژه جدید دارند و باید به تعداد این پروژه‌ها فرایند‌ها و طرح‌های جدید را طراحی کنند. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: معلم در مدرسه زندگی همه جانبه را به دانش آموزان می‌آموزد و فرآیند آموزش و آموختن منحصر به دانش نیست.
علی فرهادی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مقام معلم در زنجان به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: این سند نسخه شفا بخش آموزش و پرورش است./راشدون

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر خوشی را برای معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ در شبکه اجتماعی منتشر کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص ۶۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت باقیمانده مطالبات پاداش پایان خدمت بیش از ۶۶ هزار نفر معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ خبر داد.

داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی با عنوان خبر خوش برای معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰، نوشت: ۶,۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت باقیمانده مطالبات پاداش پایان خدمت ناشی از اعمال رتبه بندی بیش از ۶۶ هزار نفر از معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ تأمین و تخصیص پیدا کرد./شرق

تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

رجب علی برزویی، رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان تا پایان امروز گفت: با هماهنگی با سازمان ملی سنجش به علت تقاضای زیاد متقاضیان، مهلت انتخاب رشته تمدید خواهد شد.
برزویی گفت: امسال، اولین سالی است که دانشگاه فرهنگیان آزمون اختصاصی با نوبت اول آزمون سراسری برگزار کرد. رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شرکت کردند. وی افزود: انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان براساس پذیرش بومی – استانی انجام می‌شود. رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: بیش از ۱۱۰ هزار متقاضی تا عصر دیروز انتخاب رشته کرده اند. وی گفت: به علت رقابت زیاد در دانشگاه فرهنگیان، این رقم افزایش خواهد یافت.
برزویی گفت: رسمی آزمایشی، دریافت حقوق از روز اول ورود به دانشگاه و بهره مندی از بیمه خدمات درمانی و عضو صندوق فرهنگیان شدن، معافیت از تحصیل برای دانشجویان پسر و محاسبه دوران تحصیل به عنوان سوابق کاری از جمله مزایای دانشگاه فرهنگیان است./خبر گذاری صدا و سیما

رتبه‌ بندی معلمان بازنشسته و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در بخش هزینه‌ای، با تصویب جز «۱» بند «الف» تبصره ۱۵ این لایحه به شرح زیر موافقت کردند:

«الف- در سال ۱۴۰۳ حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در ماده (۱) قانون برنامه پنج‌ساله هفتم پیشرفت و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی، کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات به شرح زیر افزایش می‌یابد:

۱- ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر و حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان بیست درصد (۲۰%) افزایش می‌یابد.

اکنون نیز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحقق یافتن طرح رتبه‌بندی معلمان بازنشسته خبر می‌دهد.

در ادامه، یک رویکرد کلی برای این نوع رتبه‌بندی توضیح داده شده است:

۱. سابقه کار

معلمان با سابقه کار بیشتر در اولویت قرار می‌گیرند. به عنوان مثال:

بیش از ۲۰ سال سابقه: ۲۰ امتیاز
۱۵-۲۰ سال سابقه: ۱۵ امتیاز
۱۰-۱۵ سال سابقه: ۱۰ امتیاز
کمتر از ۱۰ سال سابقه: ۵ امتیاز

۲. موقعیت جغرافیایی

معلمانی که در مناطق دورافتاده یا محروم کار می‌کنند، امتیاز بیشتری می‌گیرند.

مناطق بسیار محروم: ۲۰ امتیاز
مناطق محروم: ۱۵ امتیاز
مناطق نیمه‌محروم: ۱۰ امتیاز
مناطق شهری: ۵ امتیاز

۳. نوع وظایف و مسئولیت‌ها

معلمانی که وظایف مدیریتی یا تخصصی بیشتری دارند، در اولویت قرار می‌گیرند.

مدیر مدرسه: ۲۰ امتیاز
معاون مدرسه: ۱۵ امتیاز
مسئول بخش‌های خاص (مانند فناوری اطلاعات، مشاوره): ۱۰ امتیاز
معلم عادی: ۵ امتیاز

۴. عملکرد و ارزیابی‌ها

نمرات و ارزیابی‌های عملکردی معلمان نیز در نظر گرفته می‌شود.

عملکرد عالی (نمره ۹۰-۱۰۰): ۲۰ امتیاز
عملکرد خوب (نمره ۷۵-۸۹): ۱۵ امتیاز
عملکرد متوسط (نمره ۵۰-۷۴): ۱۰ امتیاز
عملکرد ضعیف (نمره کمتر از ۵۰): ۵ امتیاز

۵. نیازهای خاص

معلمانی که نیازهای خاصی دارند، مانند کسانی که در شرایط جسمی خاصی هستند، امتیاز بیشتری می‌گیرند.

شرایط خاص جسمی: ۲۰ امتیاز
نیازهای خانوادگی (مثلاً داشتن فرزند معلول): ۱۵ امتیاز
سایر نیازهای ویژه: ۱۰ امتیاز

۶. مدارک و تحصیلات تکمیلی

معلمانی که دارای مدارک تحصیلی بالاتر هستند، امتیاز بیشتری دریافت می‌کنند.

دکترا: ۲۰ امتیاز
کارشناسی ارشد: ۱۵ امتیاز
کارشناسی: ۱۰ امتیاز
کمتر از کارشناسی: ۵ امتیاز/ویستا

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط