۱۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰

رتبه بندی معلمان| از سامانه رتبه بندی معلمان my medu ir و rtb.medu.ir تا سایت رتبه بندی معلمان

در این مطلب به معرفی سامانه رتبه بندی معلمان my medu ir و rtb.medu.ir پرداخته ایم و با توجه به اهمیت این موضوع، راهنمای ورود به این سامانه ها را شرح داده ایم.

رتبه بندی معلمان| از سامانه رتبه بندی معلمان my medu ir و rtb.medu.ir تا سایت رتبه بندی معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،در رتبه بندی معلمان دو سامانه my .medu .ir و rtb.medu.ir معرفی شده است. در اندیشه معاصر به هر دو لینک رتبه بندی معلمان اشاره کرده ایم و توضیحاتی در ادامه بیان شده است تا فرهنگیان عزیز از طریق لینک مستقیم در صفحه اندیشه معاصر بتوانند به درگاه مورد نظر خود برای رتبه بندی معلمان دسترسی پیدا کنند. یکی از داغ ترین بحث های امروزه در میان فرهنگیان، معلمان و کارکنان آموزش و پرورش به بحث رتبه بندی معلمان مربوط می شود. در این میان به دلیل جدید بودن طرح رتبه بندی معلمان و اینترنتی بودن فرایند ثبت نام و شرکت در آن، سوالات و ابهامات زیادی مطرح شد که از مهم ترین آن ها می توان به نحوه تکمیل اطلاعات معلمان در سامانه رتبه بندی و یا ثبت اعتراض اشاره کرد.

 

ورود به سامانه معلمان

یکی از بحث های مهمی که از طریق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شد، نظام رتبه بندی معلمان بود. هدف از معرفی و اجرای این طرح بهبود تکریم جایگاه معلمان و همچنین افزایش کیفیت آموزشی می باشد. ملاک این رتبه بندی، داشتن یک سری شایستگی ها و فعالیت های خاص است و به هر کدام نیز امتیازاتی تعلق می گیرد. برای این منظور مقرر گردید تا معلمان و فرهنگیان گرامی مدارک و مستندات خود جهت ثبت و ارتقاء رتبه را در سامانه ای تحت عنوان سایت صدور احکام رتبه بندی معلمان بارگذاری نمایند تا بر اساس آن مشخص شود که از بین ۵ رتبه در نظر گرفته شده به کدام رتبه دست پیدا خواهند کرد. همچنین سامانه ای تحت عنوان سایت مای مدیو برای نظرسنجی معلمان توسط دانش آموزان و والدین ایجاد گشته است.

جهت معرفی سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir باید گفت که این سامانه به منظور تسهیل و تسریع در روند ارائه مستندات مرتبط با شایستگی ها و همچنین ایجاد یک بستر یکپارچه جهت اطلاع رسانی های لازم ایجاد شده است.

البته این نکته را نیز باید متذکر شد که سامانه مذکور به دلایلی همچون رسیدگی به پرونده اعتراضات به رتبه بندی های معلمان از دسترس خارج شده است و به جای آن my.medu.ir معرفی شده است.

اما به هر جهت باید در نظر داشت که ورود به سایت صدور رتبه بندی فرهنگیان برای تمامی کارکنان سازمان آموزش و پرورش اعم از آموزگاران، معلمان، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران واحد آموزشی، مراقبین سلامت، نیروهای توانبخشی مدارس استثنایی، مدیران و معاونان تعریف شده است. همچنین لازم به ذکر است که، برای هر کدام از کاربران یک پروفایل شخصی تدارک دیده شده است که از طریق ورود به آن می توانند امور مربوطه را انجام دهند. البته این سامانه در زمان ثبت نام تنها در یک بازه زمانی محدود باز می شود و کاربران می بایست بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود در تاریخ مقرر به سامانه مراجعه کنند.

سامانه رتبه بندی معلمان که با هدف اجرای این طرح راه اندازی شده است، از تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. طرح نظام رتبه بندی معلمان در سال های اخیر به یکی از موضوعات چالش برانگیز در حوزه آموزش و پرورش تبدیل شده و چندین بار هم به برگزاری اعتراضات توسط این قشر منجر گردید. مخالفان و موافقان این طرح هر کدام دلایلی برای اجرا یا عدم اجرای آن داشتند؛ اما نهایتا طرح رتبه بندی معلمان به تصویب رسیده و سامانه ای مستقل جهت انجام امورات آن ایجاد شد. به این ترتیب، تمامی معلمانی که مشمول طرح رتبه بندی می شوند، باید به این سامانه مراجعه کرده و نام نویسی شان را انجام دهند. البته برای ثبت نام در سایت مذکور به یک سری مدارک نیاز دارید که باید از آن ها اطلاع داشته و قبل از شروع فرایند، آن ها را به صورت کامل آماده داشته باشید. در ادامه، این مدارک مورد نیاز را برای تان آورده ایم.

دقت داشته باشید که رتبه بندی در این سامانه بر اساس آیتم ها و معیارهای مختلفی انجام می گیرد. هر چه معلمان در این آیتم ها به امتیازات بالاتری برسند، از نظر حقوق و مزایا به نفع شان خواهد بود. در واقع، امتیاز این افراد در سایت رتبه بندی معلمان یکی از ملاک های پرداخت حقوق و مزایا به آن ها خواهد بود. پس می توان گفت طرح رتبه بندی و اجرای آن از طریق سامانه در نظر گرفته شده، تاثیر مهمی در بهبود کیفیت آموزش مدارس خواهد داشت. با توجه به اهمیت نام نویسی در این طرح برای معلمان، در این مقاله روش ورود به سایت مذکور را بیان کرده و نحوه ثبت نام در این سامانه را توضیح خواهیم داد. پس اگر شما هم قصد نام نویسی در این سایت به نشانی اینترنتی rtb.medu.ir را دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد روش ثبت نام و آیتم های رتبه بندی معلمان به دست آورید.

 

سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

همان طور که گفتیم، وزارت آموزش و پرورش پس از کش و قوس های فراوان در نهایت طرح رتبه بندی را به تصویب رساند تا گامی مهم در بهبود کیفیت آموزشی مدارس و تغییر این سیستم آموزشی برداشته باشد. در همین راستا، سامانه رتبه بندی معلمان را ایجاد کرده تا عملکرد معلمان از طریق آن سنجیده شود. این سایت به صورت اینترنتی اطلاعات معلم ها را دریافت کرده و بهترین گزینه ممکن برای اجرای این طرح محسوب می شود. به هر حال، معلمانی که مشمول طرح رتبه بندی هستند باید در اسرع وقت به سایت مذکور مراجعه نموده و ثبت نام شان را انجام دهند. اولین گام برای نام نویسی در این سامانه هم وارد شدن به آن است.

با توجه به این که طرح رتبه بندی معلمان به تازگی تصویب شده و سامانه مربوط به آن یک سایت جدید است، ممکن است بسیاری از کاربران روش ورود به آن را ندانند. به همین خاطر، در این قسمت نحوه ورود به آن را به صورت کامل بیان کرده ایم.

جهت وارد شدن به سامانه مذکور باید یک سری مراحل را طی کنید که زیاد پیچیده نیستند. این مراحل مورد نیاز برای ورود به سایت رتبه بندی به شرح ذیل می باشند:

۱در اولین گام باید آدرس اینترنتی آن یعنی rtb.medu.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. امکان ورود به این سایت هم با سیستم های کامپیوتری و هم گوشی های موبایل وجود دارد. با این حال اگر قصد ثبت نام در آن را دارید، ترجیحا از رایانه یا لپ تاپ استفاده نمایید تا در حین فرایند با خطا و مشکل رو به رو نشوید.
۲پس از این که نشانی اینترنتی فوق را سرچ کردید، کمی صبر کنید تا گوگل نتیجه جست و جوی تان را نمایش دهد. اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج با همین آدرس و عنوان مربوط به سایت رتبه بندی معلمان است. پس بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید.

۳در ادامه به صفحه اصلی این سامانه وارد شده . در بخش سمت راست این صفحه یک پنجره ورودی قرار گرفته است که باید اطلاعات کاربری تان را در آن قرار دهید. این اطلاعات جهت ورود به سامانه رتبه بندی معلمان شامل نام کاربری و رمز عبور می شوند. نام کاربری شما همان کد ملی و رمز عبور هم از طریق این قسمت در اختیارتان قرار می گیرد؛ پس اطلاعات تان را وارد کرده و بعد از قرار دادن کد امنیتی موجود در جایگاه خود، گزینه «ورود» را بزنید.
۴در صورتی که برای اولین بار به این سامانه مراجعه کرده و هنوز کلمه عبور ندارید، ابتدا باید این رمز را دریافت نموده و سپس مراحل بعد را انجام دهید. برای دریافت کلمه عبور سایت تعیین شده جهت اجرای طرح رتبه بندی معلمان، کافی است بر روی عبارت «بازیابی کلمه عبور» در بالای پنجره ورود کلیک کنید.
۵با انجام این کار پنجره دیگری به شکل زیر برای تان نمایش داده می شود که درخواست ورودی یک سری اطلاعات را دارد. این موارد شامل کد پرسنلی، کد ملی و شماره تلفن همراه تان می باشند. دقت داشته باشید، برای دریافت رمز عبور سایت رتبه بندی معلمان باید شماره تلفنی فعال و مطابق با کد ملی تان را وارد کنید؛ چرا که اطلاع رسانی های بعد و کدهای مورد نیاز جهت نام نویسی به این شماره ارسال خواهند شد. پس اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده و روش احراز هویت شماره تلفن تان را مشخص کنید. در این قسمت دو گزینه «دریافت پیامک از پنل» و «ارسال پیامک از گوشی» پیش روی تان قرار دارد که باید از یکی جهت احراز هوست در سامانه rtb.medu.ir استفاده کنید. در نهایت، گزینه «مرحله بعد» را بزنید.
۶به این ترتیب، یک کد احراز هویت از طریق روشی که انتخاب کرده اید برای تان فرستاده می شود. باید این کد را در جایگاه خود قرار داده و تایید کنید تا فریند احراز هویت تان با موفقیت انجام گیرد. با انجام صحیح این فرایند، کلمه عبور سایت رتبه بندی بر روی شماره تلفن همراه تان فرستاده می شود. در صورتی هم که قبلا کلمه عبر را دریافت کرده و آن را گم یا فراموش کرده اید، باز هم می توانید از طریق همین روش نسبت به بازیابی آن اقدام نمایید.

 

بدلیل اینکه سامانه rtb.medu.ir از دسترس خارج شده است باید از سامانه my.medu.ir استفاده شود

سامانه رتبه بندی معلمان مای مدیو my.medu.ir

معلمان و فرهنگیان می توانند برای مشاهده نتیجه رتبه بندی به سامانه مای مدیو my.medu.ir مراجعه کنند. با راه اندازی سایت مای مدیو my.medu.ir این امکان فراهم شده است تا کلیه کارهای مربوط به رتبه بندی از جمله مشاهده نتیجه و اعتراض در این سامانه انجام شود. در سال های گذشته اخبار بسیاری در مورد رتبه بندی معلمان توسط رسانه های مختلف منتشر شده است. نتیجه رتبه بندی می تواند در وضعیت شغلی بسیاری از فرهنگیان تاثیر مثبتی بگذارد.

 

برای ورود به سامانه رتبه بندی معلمان مای مدیو my.medu.ir بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.my.medu.ir 

تمامی معلمان و فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش اعم از رسمی و قراردادی می توانند برای استفاده از امکانات ارائه شده در سامانه مای مدیو mymedu به سایت مراجعه نموده و با وارد کردن کد ملی و کد پرسنلی، به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشند. از امکانات سامانه my medu فرهنگیان می توان به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان، مشاهده خلاصه سوابق، نقل و انتقال، گواهی کسر از حقوق، حکم کارگزینی و سایر خدمات اشاره کرد.

راهنمای ورود به سایت مای مدیو my medu.ir

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد، کاربران می بایست برای ورود به پنل کاربری خود در سایت my medu.ir نام کاربری و رمز عبور داشته و یا از گزینه “ورود از طریق دولت من” اقدام به مراجعه نمایند. معمولا نام کاربری برای ورود دانش آموزان به مای مدیو کد ملی و گذرواژه در مای مدیو نیز شماره سریال شناسنامه آن ها می باشد. فرهنگیان نیز می توانند با وارد کردن کد ملی و کد پرسنلی خود وارد پنل کاربری شوند، اما نحوه ورود والدین و سایر افراد کمی متفاوت بوده و با کمک درگاه دولت my medu ir انجام می شود. با توجه به اهمیت استفاده از امکانات مای مدیو، در ادامه لینک ورود و راهنمای ورود به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط