۰۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷

دولت راه افزایش حقوق کارگران را اعلام کرد | متقاضیان افزایش حقوق به اینجا مراجعه کنند

وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می‌گذاریم.

دولت راه افزایش حقوق کارگران را اعلام کرد | متقاضیان افزایش حقوق به اینجا مراجعه کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می‌گذاریم.

وزیر کار نسبت به اعتراضات به دستمزد کارگران درسال ۱۴۰۳ واکنش نشان داد. دستمزد کارگران یکی از مباحث چالشی سالهای اخیر است که رقم آن مورد اعتراض کارگران و فعالان این حوزه بوده.

بسیاری از کارگران معتقدند که در بسیاری از موارد، حقوق کارگران به اندازه کافی برای تأمین زندگی آنها نیست و آنها با فقر و مشکلات معیشتی مواجه هستند.

اعتراض به تبعیض حقوق کارگران
یکی دیگر از موارد تبعیض مزدی است، در برخی موارد، کارگران با شرایط مشابه ممکن است دستمزد متفاوتی دریافت کنند به دلیل عواملی مانند جنسیت، نژاد یا موقعیت اجتماعی.

وزارت کار به شکایت کارگران رسیدگی می‌کند؟
صولت مرتضوی وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می‌گذاریم.

وی افزود: هر کسی حق اعتراض دارد اما این اعتراض مرجع رسیدگی دارد.

وی در مصاحبه رادیویی گفت: مراجع مرتب رسیدگی می‌کنند و اگر اعتراض وارد بود، به وزارت کار ابلاغ می‌کنند و ما روی چشم خود می‌گذاریم.

کارگران به ویژه در بخش های غیررسمی اقتصاد، قدرت چانه زنی کمی برای افزایش دستمزد خود دارند.

برای حل این مشکل، راهکارهایی مانند افزایش حداقل دستمزد، بهبود قوانین کار، تقویت اتحادیه های کارگری و نظارت بر اجرای قوانین مربوطه پیشنهاد می شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط