ورزشی

دوران افشاریان و مهدی در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر به پایان رسید!

سایت رسمی فدارسیون فوتبال نوشت: «با حکم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، دانیال مرادی به‌طور موقت عهده‌دار مسئولیت

بازیهای باقی مانده استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل ازوانانیوز سایت رسمی فدارسیون فوتبال نوشت: «با حکم مهدی تاج رئیس فدراسیون این ورزش ، دانیال مرادی به‌طور موقت عهده‌دار مسئولیت…برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

افشاریان و مهدی در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر

سایت رسمی فدارسیون فوتبال نوشت: «با حکم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، دانیال مرادی به‌طور موقت عهده‌دار مسئولیت امور مرتبط با کمیته داوران تا تعیین سرپرست برای این کمیته شد.

 دوران افشاریان و مهدی در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر به پایان رسید!

دوران افشاریان و مهدی در فدراسیون این ورزش در ایران و سازمان لیگ برتر به پایان رسید!

همچنین با حکم رئیس سازمان لیگ این ورزش در ایران ، محمدرضا کشوری‌فرد عهده‌دار وظایف کمیته مسابقات سازمان لیگ شد».پیش‌تر خداداد افشاریان و سهیل مهدی در سمت‌های رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ مشغول فعالیت بودند که از این سمت‌ها کنار رفتند.

فدراسیون این ورزش ایران در سال ۱۲۹۸ هجری خورشیدی تأسیس شده‌است. این فدراسیون، از سال ۱۹۴۸ عضو فیفا و از سال ۱۹۵۴ عضو ای‌اف‌سی شد. فدراسیون این ورزش ایران همچنین عضو بنیان‌گذار فدراسیون  آ«این ورزش غرب آسیا در سال ۲۰۰۱ بوده‌است، نهادی که در سال ۲۰۱۴ از عضویت آن خارج شد و با اقدام به تأسیس فدراسیون این ورزش آسیای مرکزی به عضویت آن درآمد.

در سال ۱۳۸۶، اساسنامهٔ این فدراسیون، توسط گروهی شش نفره از نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران و فیفا، نگارش شد و کیومرث هاشمی، عضو پیشین هیئت رییسهٔ فدراسیون این ورزش در جمهوری اسلامی ایران، در پیش‌گفتار اساسنامه، نوشت: این نهاد مستقل و غیردولتی است. چیزی که بعداً از آن، به عنوان کلاهبرداری و فریب فیفا، یاد شد.

گزارشی از اظهارات یک کارشناس حقوقی این ورزش در ایران منتشر شد که اعلام کرده بود که فدراسیون این ورزش در ایران، برای اصلاح اساسنامهٔ خود در سال ۲۰۱۸ م، اساسنامهٔ فدراسیون کشور کویت را به شکل خلاصه، «کپی پیست» کرده‌است و به فیفا فرستاده‌است.[۹] در واقع، در این دوران، فیفا با برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ایران، پیش از اصلاح اساسنامهٔ آن مخالف بود و پیشنهاد شد که اساسنامهٔ فدراسیون این ورزش در ایران، دگرگون شود. فیفا بیش از ۸۰ ایراد به اساسنامهٔ اصلی فدراسیون این ورزش در جمهوری اسلامی ایران، گرفته بود.

روند دگرگونی اساسنامهٔ فدراسیون این ورزش در ایران، به دلایل بسیاری، زیر بار حاشیه‌ها رفت. همچنین پیش از این، علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران، از فریب دادن فیفا سخنانی گفته بود و یک کارشناس فوتبال نیز در ایران، اعلام داشت که اساسنامهٔ فدراسیون فوتبال کویت توسط فدراسیون فوتبال ایران کپی و به فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، فرستاده شده‌است. همچنین نمایی از این اساسنامهٔ تازه به نمایش آمد که در نگارش آن، اشکالاتی دیده می‌شد؛ در نوشتار اساسنامهٔ فدراسیون فوتبال کویت، به جای واژهٔ KFF از IRIFF استفاده شد اما فونت کوته‌نوشت نام فدراسیون فوتبال ایران، با بقیهٔ نوشتار، فرق داشت. همچنین در بخشی نیز، نام کویت همچنان باقی مانده بود و از دید ویرایشگران فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، پنهان مانده بود

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط