۲۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

در ۶۰ ثانیه بخوابید!

وقتی خیلی کم بخوابید، سلامت روحی و جسمی شما می تواند عواقب جدی داشته باشد.

در ۶۰ ثانیه بخوابید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وقتی راحت بخوابید، هم بدن و هم ذهن شما بهبود می یابند. مغز شما زمان کافی برای پردازش تمام برداشت ها و رویدادهای یک روز پرتنش دارد. هنگامی که شما به اندازه کافی نمی خوابید، از جمله پیامدهای دیگر، مشکلاتی در تمرکز، مقاومت ایمنی، خلق و خو و سلامتی شما ایجاد می کند. همه اینها خیلی دلگرم کننده نیست، فکر نمی کنید؟ ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه می توانید از این مشکلات جلوگیری کنید.

احتمال اینکه بعدازظهر بعد از یک روز طولانی در محل کار به خواب بروید (مخصوصاً اگر بلافاصله بعد از کار بخوابید) اندک است، زیرا مغز ما هنوز بسیار فعال است و مشغول پردازش تمام کارهایی است که شما انجام داده اید. این می تواند باعث خستگی، استرس و تحریک پذیری شود. داروهای زیادی وجود دارد، اما امروزه ما همچنان به دنبال جایگزین‌های طبیعی‌تر برای رهایی از انواع بیماری‌ها هستیم. بنابراین، یک ترفند بسیار ساده برای به خواب رفتن در ۶۰ ثانیه وجود دارد. به خواب رفتن در ۶۰ ثانیه مانند یک رویا به نظر می رسد.

این تکنیک برای به خواب رفتن سریع توسط دکتر اندرو ویل ابداع شده است. او این تکنیک را روش ۴-۷-۸ می نامد. خیلی ساده است.

شما باید ۳ مرحله زیر را دنبال کنید:

به مدت ۴ ثانیه آرام نفس بکشید.
نفس خود را به مدت ۷ ثانیه نگه دارید؛
سپس به مدت ۸ ثانیه بازدم کنید.

این کار را ۳ بار پشت سر هم انجام دهید.

متوجه خواهید شد که تمام بدنتان شل می شود و به سرعت به خواب می روید. ضربان قلب شما کند می شود که به خوابیدن شما کمک می کند. چرا این اتفاق می افتد؟ اگر روی تنفس خود تمرکز کنید، زمانی برای نگرانی و بیدار ماندن ندارید. امشب میخوام امتحانش کنم تو هم همینطور؟ شما چیزی برای از دست دادن ندارید. شاید این ترفند برای شما بسیار مفید باشد و از این به بعد مثل گل سرخ بخوابید.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط