17:30 - 1403/04/01

پزشکی

در درمان کبد چرب چه ویتامینی تاثیر دارد

برای کبد چرب چه ویتامین هایی میتوانیم بخوریم؟

در درمان کبد چرب چه ویتامینی  تاثیر دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، براساس تحقیقات جدید، ویتامین‌هایی مانند B۱۲ و فولات ممکن است بتوانند برخی از آسیب‌های کبد را معکوس کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره کبد اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید

در درمان کبد چرب چه ویتامینی تاثیر دارد

محققان دریافتند که ویتامین B ۱۲ و فولات برای افزایش سطح سینتاکسین ۱۷ عمل کرده و به از بین رفتن فیبروز (ضخیم شدن یا زخم) و التهاب کبد کمک می‌کنند.

براساس تحقیقات جدید، ویتامین‌هایی مانند B۱۲ و فولات ممکن است بتوانند برخی از آسیب‌های کبد را معکوس کنند.

مشکلات به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد اما همیشه ناشی از مصرف الکل نیست. کبدچرب غیرالکلی نوع تهاجمی از بیماری کبد چرب است که می‌تواند باعث آسیب شدید کبد شده و بر سلامت کلی بدن تأثیر بگذارد.

کبد

کبد

در حال حاضر، هیچ درمان مؤثری برای بیماری کبد چرب غیرالکلی وجود ندارد، اما یک مطالعه جدید نشان داد که ویتامین B۱۲ و فولات می‌توانند به کاهش التهاب و زخم در افراد انسانی و مدل‌های حیوانی کمک کنند.

محققان دریافتند که ویتامین B۱۲ و فولات برای افزایش سطح سینتاکسین ۱۷ عمل کرده و به از بین رفتن فیبروز (ضخیم شدن یا زخم) و التهاب آن کمک می‌کنند.

اجزای داخلی چرب غیرالکلی می‌تواند باعث ایجاد زخم و آسیب دائمی آن شود و خطر ابتلاء به سرطان آن قسمت را افزایش دهد.

محققان توصیه می‌کنند که ویتامین B۱۲ و فولات ممکن است مفید باشند، به‌ویژه به عنوان یک روش پیشگیرانه یا درمان خط اول برای بیماری کبد چرب غیرالکلی.

مطالعات بالینی بیشتر می‌تواند بررسی کند که چگونه ویتامین B۱۲ و فولات می‌توانند به افراد مبتلا به کبد چرب غیرالکلی کمک کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط