11:54 - 1403/04/20

دریافت کارنامه نوبت دوم| دریافت کارنامه نهایی با کد ملی در pada.medu.ir + راهنمای تصویری

دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم پس از مطالعه این گزارش می توانند با مراجعه به سامانه pada.medu.ir کارنامه نیمسال دوم تحصیلی خود را دریافت نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دریافت کارنامه نوبت دوم و دریافت کارنامه نهایی با کد ملی در pada.medu.ir به همراه راهنمای تصویری، عنوان گزارشی است که در اندیشه معاصر برایتان ارائه داده ایم تا پس از مطالعه این مطلب برای دریافت کارنامه نوبت دوم دچار مشکل نشوید. 

آسان ترین روش مشاهده کارنامه است که با راهنمای تصویری در ادامه خواهید دید.

سامانه پادا

سامانه پادا از اختصار عبارت “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” نام گذاری شده و سامانه ای مختص دانش آموزان دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم می باشد که خدمات مختلفی را به صورت اینترنتی به کاربران خود ارائه می دهد. در گذشته برای مشاهده کارنامه و وضعیت تحصیلی دانش آموزان، لازم بود که اولیاء به صورت حضوری به مدارس مراجعه کنند اما با راه اندازی سایت پادا می توانند در زمان مقرر به صورت غیر حضوری و با مراجعه به نشانی اینترنتی pada.medu.ir نیز کارنامه نوبت دوم تحصیلی فرزندان خود را دریافت نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت پادا

دریافت کارنامه نوبت دوم

همانطور گفته شد، امکان مشاهده نتایج امتحانات نوبت دوم دانش آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم تنها با مراجعه به سامانه پادا دانش آموزی وجود دارد. به این منظور دانش آموزان می توانند در زمان فعال شدن لینک مشاهده کارنامه در این سامانه نسبت به دریافت آن اقدام نمایند که با توجه روند هر ساله، این کارنامه در تمامی مقاطع تحصیلی حدود دو هفته پس از برگزاری آخرین امتحان نوبت دوم منتشر می گردد.

دریافت کارنامه نهایی با کد ملی در pada.medu.ir

دانش آموزان پس از اتمام امتحانات نوبت دوم می بایست منتظر انتشار نتایج آزمون ها باشند.

از آنجایی که اخذ نتایج این امتحانات از طریق سامانه پادا به صورت غیر حضوری میسر شده، بنابراین می توانید با مراجعه به سایت مذکور و طی مراحل زیر، کارنامه تحصیلی نیمسال دوم خود را مشاهده و پرینت نمایند.

در اندیشه معاصر به نحوه دریافت کارنامه از سامانه پادا می پردازیم:

مراجعه به سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir و انتخاب گزینه “مشاهده کارنامه”

 

درج کد ملی دانش آموز در کادر نام کاربری

 

 

وارد کردن رمز عبور پادا در بخش مربوطه

 

نوشتن کد امنیتی در کادر مرتبط با آن

 

کلیک بر روی گزینه “ورود کاربران”

 

با تکمیل مراحل فوق، اکنون می توانید کارنامه خود را مشاهده و از آن پرینت تهیه نمایید.

توجه کنید که؛

دانش آموزان برای دریافت کد ۸ رقمی تحت عنوان رمز عبور پادا می بایست به صورت حضوری به مدرسه خود مراجعه و کد را از مدیر مدرسه دریافت نمایند.
در صورت گم کردن و یا فراموشی رمز عبور خود می توانید با مراجعه به سامانه پادا و انتخاب گزینه “بازیابی کلمه عبور”، رمز خود را مجددا دریافت کنید.
در صورت اعتراض به نمرات درج شده در کارنامه، لازم است به صورت حضوری به مدرسه خود مراجعه نموده و اعتراض خود را اعلام نمایید.

سامانه کارنامه امتحان نهایی با کد ملی

در سال‌های گذشته، دانش‌آموزان پس از اعلام نمرات نهایی از سوی آموزش و پرورش می‌توانستند به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کرده و کارنامه خود را دریافت کنند. اما در سال‌های اخیر با ایجاد سامانه‌های آنلاین توسط آموزش و پرورش، امکان دریافت کارنامه به صورت آنلاین نیز فراهم شده و والدین و دانش‌آموزان می‌توانند نمرات و کارنامه خود را آنلاین دریافت کنند.

در سال جاری نیز امکان مشاهده نمرات امتحانات نهایی به صورت آنلاین و غیرحضوری وجود دارد. دانش‌آموزان می‌توانند در زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی دهم به سایت مای مدیو مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه، به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنند. به منظور راهنمایی بیشتر، در ادامه لینک مستقیم به سایت کارنامه امتحان نهایی دهم ۱۴۰۳ ارائه شده است.

دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه مای مدیو کارنامه امتحانات خود را دریافت کرده و از سایر امکانات آن استفاده نمایند. در گذشته، دریافت کارنامه امتحانات نهایی و غیرنهایی از طریق سایت‌هایی همچون پادا و همگام نیز امکان پذیر بود، اما در حال حاضر تنها راه دریافت کارنامه از طریق سامانه مای مدیو ممکن است.

نحوه مشاهده کارنامه دانش‌آموزی با کد ملی

دانش‌آموزان پایه دوازدهم که متقاضی ثبت‌نام در دانشگاه‌ها هستند، باید نمره قبولی در امتحانات نهایی خردادماه را کسب کنند؛ بنابراین، اطلاع به‌موقع از زمان و جزئیات دریافت کارنامه امتحان نهایی خردادماه ۱۴۰۳ بسیار اهمیت دارد. علاوه بر دانستن زمان دقیق دریافت کارنامه، دانش‌آموزان باید از نحوه دریافت کارنامه دوازدهم و سایر پایه‌ها نیز مطلع باشند تا هنگام دریافت نمرات دچار مشکل نشوند.

دانش‌آموزان باید در زمان انتشار کارنامه‌ها به‌منظور دریافت کارنامه خود به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my. medu. ir مراجعه کنند. دانش‌آموزانی که قصد دریافت کارنامه امتحانات نهایی ۱۴۰۳ را دارند، می‌توانند از روش‌های مختلف کارنامه خود را دریافت کنند. در ادامه روش‌های دریافت کارنامه امتحان نهایی ۱۴۰۳ ارائه‌ شده‌ است:

مراجعه به سامانه دانش‌آموزی پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my. medu. ir
مراجعه به سامانه سیدا (ویژه معلمان و مدیران)

 

زمان دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی

انتشار نمرات و کارنامه دانش آموزان همیشه پس از اتمام امتحانات پایانی و یا میان ترم مدارس انجام می پذیرد. پس از این که معلمان مدارس برگه های امتحانی دانش آموزان را دریافت کرده و آن ها را تصحیح نمودند، نمرات دریافتی در سامانه سناد دانش آموزی ثبت می شود.

 

مدت زمان تصحیح برگه های امتحانی توسط معلمان و ثبت آن ها در سامانه ممکن است دو تا سه هفته در نظر گرفته شود. از طرفی این زمان تعیین شده ممکن است برای مدارس مختلف متفاوت باشد و در زمان یکسانی اتفاق نیافتد، بنابراین نمی توان تاریخ دقیقی برای انتشار و دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی در سامانه های دانش آموزی تعیین نمود.

 

دانش آموزان باید حدود دو هفته پس از اتمام امتحانات خود برای اطلاع از نحوه مشاهده نمره تحصیلی به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مای مدیو مراجعه کرده و پرتال شخصی خود را بررسی نمایند، در واقع باید این پیگیری در اطلاع از نمرات کارنامه تحصیلی توسط دانش آموزان یا والدین آن ها انجام پذیرد.

لازم به ذکر است که در سال های گذشته دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سایت همگام امکان پذیر بود، اما براساس آخرین تغییرات که در این خصوص منتشر شده است، دریافت کارنامه دانش آموزان تنها از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش مای مدیو به نشانی my.medu.ir امکان پذیر می باشد. هم اکنون دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه مای مدیو کارنامه خود را دریافت نمایند.

 

والدین در صورت تمایل می توانند مبلغی را به عنوان کمک به مدرسه در زمان دریافت کارنامه پرداخت نمایند در صورت دریافت وجه به صورت اجباری می توانید به سامانه ثبت شکایات shekayat.medu.ir مراجعه کرده و شکایت و انتقاد خود را عنوان نمایید./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط