۲۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

کلیپ سلامت

خواص بینظیر و عجیب لوبیا سبز + کلیپ

لوبیا تازه را می‌توان به فرم منجمد در فریزر قرار داد و یا به شکل پخته و آب پز مصرف نمود. خواص لوبیا سبز به‌قدری زیاد است که چنانچه با این خواص آشنا شوید، آن را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،خواص لوبیا سبز برای بدن انسان زیاد است؛ اما شاید برخی از ما آن را تنها در لوبیا پلو و خوارک لوبیا خورده باشیم. لوبیا سبز را می‌توان به روش‌های مختلف کنسروی و تازه مصرف کرد. لوبیا تازه را می‌توان به فرم منجمد در فریزر قرار داد و یا به شکل پخته و آب پز مصرف نمود. خواص لوبیا سبز به‌قدری زیاد است که چنانچه با این خواص آشنا شوید، آن را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهید.

خواص لوبیا سبز در طب سنتی

در طب سنتی خواص بسیار زیادی برای لوبیا سبز گفته شده است، بنابراین این سبزی خوشمزه را که به اشکال مختلف قابل مصرف است، اما ما اغلب تنها در لوبیا پلو استفاده می‌کنید؛ باید حتما در رژیم غذایی خود جای دهید. در زیر مهم‌ترین خواص لوبیا سبز در طب سنتی را گفته‌ایم.

خواص لوبیا سبز برای دستگاه گوارش

لوبیا سبز فیبر فراوانی دارد که به ‌همین دلیل در بهبود حرکات روده و درنتیجه سلامت دستگاه گوارش موثر است. جالب است بدانید، در پزشکی مدرن، اصطلاح فودمپ (fodmap) به انواعی از کربوهیدرات گفته می‌شود که در بدن انسان قابلیت هضم ندارند، اما توسط باکتری‌های روده مصرف می‌شوند و سبب ایجاد نفخ، دردشکمی، اسهال، یبوست و به‌طور کلی مشکلات گوارشی می‌شوند. غذاهایی که فودمپ کمی داشته باشند، از نظر سلامت برای بدن بهتر هستند. لوبیا سبز، از این دسته مواد است که باوجود فیبر بالایی که دارد، فودمپ آن کم است و به‌همین دلیل یک از خواص لوبیا سبز در طب سنتی، کمک به سلامت دستگاه گوارش است.

خواص بینظیر و عجیب لوبیا سبز + کلیپ

خواص بینظیر و عجیب لوبیا سبز + کلیپ

خواص ضدسرطانی لوبیا سبز

بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌ها دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که سبب شده است، خاصیت ضدسرطانی داشته باشند. لوبیا سبز دارای میزان بالایی کلروفیل هستند که به آن‌ها خاصیت ضدسرطان بودن بخشیده است. به همین دلیل افرادی که لوبیا سبز بسیاری مصرف می‌کنند، به‌خصوص اگر آن را به‌صورت بخارپز و کم پخت مصرف کنند؛ می‌توانند از آن برای پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های بدخیم کمک بگیرند.

خواص لوبیا سبز برای زنان

زنان به‌دلیل دوره‌های عادت ماهانه که سپری می‌کنند و همچنین به‌خاطر دوران بارداری، به مصرف مداوم آهن نیاز دارند تا از کم‌خونی جلوگیری کنند. لوبیا سبز به دلیل برخورداری از میزان زیادی آهن و همچنین اسید فولیک در پیشگیری از کم‌خونی و درمان آن، موثر است. همچنین با توجه به اهمیتی که مصرف اسید فولیک در زنان باردار، برای جلوگیری از نقص لوله عصبی جنین دارد؛ مصرف لوبیا سبز در این دوران به شدت توصیه می‌شود.

خواص لوبیا سبز برای افسردگی

یکی از خواص لوبیا سبز در طب سنتی، کمک به پیشگیری از افسردگی است. وجود فولات در لوبیا سبز سبب می‌شود عواملی که در تولید هورمون‌هایی همچون سروتونین، دوپامین و اپی‌نفرین اختلال ایجاد می‌کنند، در بدن تجمع پیدا نکنند و درنتیجه فرد به افسردگی متعاقب از کمبود این هورمون‌ها دچار نشود. بنابراین مصرف آن در افرادی که دچار اختلال در خواب، مشکل اشتها ویا بدخلقی هستند، بسیار توصیه می‌شود. در اندیشه معاصر ببینید

 پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار