15:48 - 1403/03/30

خرید قسطی بیمه ثالث تا ۸ قسط | استعلام، محاسبه و خرید بیمه شخص ثالث + بهترین قیمت ۱۴۰۳

به دو روش می‌تونید بیمه‌تون رو اقساطی بخرید. روش اول اینه که چک صیاد بدید؛ روش دوم هم به این شکله که وام خریدتون رو انجام بدید. تو این روش، محدودیت چک و شهر محل سکونت وجود نداره و می‌تونید با سفته الکترونیک خریدتون رو نهایی کنید.

خرید قسطی بیمه ثالث تا ۸ قسط | استعلام، محاسبه و خرید بیمه شخص ثالث + بهترین قیمت ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، همه افرادی که دارای وسیله نقلیه هستند به ناچار باید به سراغ بیمه شخص ثالث بروند و همین اهمیت بیمه شخص ثالث است که ما را بر آن داشت تا در اندیشه معاصر، درباره بیمه ثالث مطالب بیشتری بنویسیم. بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای تمام وسایل نقلیه زمینی مثل ماشین و موتور است. بیمه‌نامه شخص ثالث در واقع قراردادی است بین شرکت بیمه و خریدار برای جبران خسارات جانی (مثل آسیب به جسم یا فوت اشخاص ثالث) و مالی (مثل خسارت‌های وارد شده به خودروها در تصادفات) که به اشخاص ثالث وارد شده است. یعنی در این قرارداد مالک وسیله نقلیه، شخص اول یا بیمه‌گذار است. شرکت بیمه، شخص ثانی یا بیمه‌گر است که متعهد می‌شود در مقابل دریافت مبلغ حق بیمه شخص ثالث، هزینه‌های حادثه را طبق قرارداد جبران کند.

بیمه شخص ثالث

منظور از شخص سوم یا ثالث در بیمه شخص ثالث، تمام افرادی هستند که در حادثه مرتبط با خودرو، زیان جانی یا مالی دیده‌اند و تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. البته بیمه شخص ثالث یک پوشش هم برای خسارت‌های جانی راننده مقصر حادثه دارد که به آن بیمه حوادث راننده گفته می‌شود و همراه بیمه نامه شخص ثالث صادر می‌شود.

خرید قسطی بیمه ثالث تا ۸ قسط

(برای این مورد به عنوان مثال سایت ازکی را عنوان کرده ایم)

مرحله‌ی اول مراجعه به سایت ازکی و انتخاب نوع بیمه است. در سایت ازکی امکان خرید بیمه شخص ثالث و بدنه وجود دارد. بیمه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید و وارد مرحله‌ی بعد شوید.

وارد‌کردن اطلاعات خودرو

در صفحه‌ی مربوط به بیمه‌، اطلاعات خودرو شامل شماره پلاک و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید.

اگر شماره پلاک ندارید، در همان صفحه گزینه‌ی دیگری هم وجود دارد. روی آن کلیک کنید و مشخصات خودرو را وارد کنید.

وارد‌کردن مشخصات خودرو

بعد از وارد‌کردن اطلاعات اولیه، روی گزینه‌ی ادامه و مقایسه‌ی قیمت‌ها کلیک کنید. در این مرحله باید نوع وسیله‌ی نقلیه، کاربری، برند خودرو، مدل و سال ساخت آن را وارد کنید.

انتخاب بیمه‌گر قبلی

در این قسمت، شرکت بیمه‌ی قبلی را انتخاب کنید. اگر خودرو را بیمه نکرده‌اید، گزینه‌ی فاقد بیمه را انتخاب کنید. برای رفتن به مرحله‌ی بعد، یعنی مشاهده‌ی قیمت و مقایسه‌ی بیمه‌ها، شماره همراه‌ی خودتان را وارد کنید.

انتخاب شرکت بیمه

در این مرحله، انواع شرکت‌های بیمه را می‌توانید ببینید. امکان انتخاب مدت‌زمان بیمه و نشان‌دادن شرکت‌های بیمه به ترتیب ارزان‌ترین و گران‌ترین وجود دارد.
در این مرحله باید مدارک و اطلاعات خودرو را بارگذاری کنید. روی کارت ماشین یا برگ سبز، پشت کارت ماشین یا برگ سبز را بارگذاری کنید.

انتخاب درگاه ازکی‌وام

بعد از تکمیل اطلاعات خودرو، از بین گزینه‌های پرداخت، گزینه‌ی «خرید اقساطی بدون چک و سفته | ازکی‌وام» را انتخاب کنید.

تکمیل مراحل خرید

پس از انتخاب گزینه اقساطی ازکی‌وام، احراز هویت را انجام می‌دهید و خرید خود را کامل می‌کنید.

فراموش نکنید که برای احراز هویت، باید شماره‌ی موبایل باید به نام شما باشد و با کد ملی تطابق داشته باشد.

دریافت امضای الکترونیکی و امضای قرارداد

در این مرحله توافق‌نامه‌ای را به صورت آنلاین امضا خواهید کرد و با تایید آن وارد مرحله بعد می‌شوید.

اتمام فرایند و صدور بیمه

در این مرحله، فرایند خرید بیمه‌ی اعتباری شما در ازکی‌وام تمام و بیمه‌نامه شما صادر می‌شود. پس از آن بیمه نامه نیز به صورت فیزیکی برای شما ارسال می‌شود. قسط‌ها را نیز می‌توانید به‌صورت آنلاین و در پنل ازکی‌وام پرداخت کنید.

همین الان برای خرید اعتباری بیمه‌ اقدام کنید

خرید قسطی بیمه‌ در ازکی‌وام به راحتی و با انجام مراحل آنلاین انجام می‌شود. شما برای این کار به مراجعه‌ی حضوری یا مرکز بیمه احتیاجی ندارید و کافی است طبق مطالب اندیشه معاصر پیش بروید.

بعد از انجام مراحل می‌توانید هزینه‌ی بیمه را تا ۸ قسط پرداخت کنید.

 

استعلام بیمه شخص ثالث

به گزارش اندیشه معاصر، برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث، بهتر است قبل از خرید بیمه ‌نامه استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ را در شرکت‌های مختلف بیمه بگیرید تا بتوانید قیمت و شرایط بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف بیمه را با هم مقایسه کنید. برای استعلام بیمه شخص ثالث از ازکی می‌توانید از ۲ روش استفاده کنید:

۱. استعلام بیمه نامه شخص ثالث با پلاک

۲. استعلام بیمه نامه شخص ثالث بدون پلاک

هر روشی که برای استعلام بیمه ثالث انتخاب کنید، نهایتاً وارد صفحه‌ی استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث می‌شوید. اگر هم هدفتان از استعلام بیمه خودرو، اطمینان حاصل‌کردن از اصالت بیمه شخص ثالث خریداری شده است، باید از امکانات استعلام بیمه ماشین از بیمه مرکزی، استفاده کنید. برای استعلام انواع بیمه‌نامه ماشین مانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو می توانید به سامانه سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید.

کاربری خودرو

منظور از کاربری خودرو در زمان خرید بیمه ماشین، نوع استفاده‌ای است که از ماشین بیمه‌شده می‌شود. نوع کاربری می‌تواند میزان احتمال ریسک تصادف و حادثه برای ماشین را تا حدودی تخمین بزند. مثلا تاکسی‌ها یا ماشین‌های آموزش رانندگی بیشتر ممکن است دچار حوادث رانندگی شوند و باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری هم پرداخت کنند. به‌طور کلی ماشین‌هایی با کاربری‌های زیر مشمول پرداخت ۱۰ درصد تا ۵۰ درصد حق بیمه شخص ثالث اضافه خواهند بود:

آمبولانس

آتش‌نشانی

تاکسی درون شهری و برون شهری

بارکش

کاربری صنعتی

مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث

برای پاسخ به این سوال که «بیمه ماشین چند ماهه است؟» ادامه مطلب را با دقت دنبال کنید. اعتبار بیمه شخص ثالث معمولا یک ساله است. ولی دریافت بیمه نامه شخص ثالث برای مدت کوتاه مثلا سه‌ماهه یا شش‌ماهه و نه ماهه هم ممکن است. قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه‌مدت ۳، ۶ و ۹ ماهه معمولا %۳۰ ، %۶۰ و %۹۰ از حق بیمه یکساله است. یعنی ممکن است حق بیمه ثالث کوتاه‌مدت ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از یک بیمه ‌نامه یک‌ساله تمام شود. برای همین عملا خرید بیمه شخص ثالث سالانه مقرون به‌صرفه‌تر است چون هرچه اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه‌تر باشد در بازه زمانی کوتاه‌تری مدام باید آن را تمدید کنیم.

 

محاسبه بیمه شخص ثالث

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ و اینکه بدانید بیمه ماشین چقدر است، باید در نظر داشته باشید که عوامل و ملاک‌های مختلفی وجود دارند. هر سال حداقل و حداکثر حق بیمه پایه شخص ثالث برای ماشین‌های مختلف توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود. قیمت نهایی مبلغ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ هم با توجه به حداقل پوشش مالی محاسبه می‌شود. به‌طور کلی عوامل اصلی تعیین کننده نرخ بیمه شخص ثالث عبارتند از:

تعداد سیلندر

میزان پوشش‌های مالی و جانی

نوع کاربری خودرو

درواقع هر سال مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در محاسبه حق‌ بیمه شخص ثالث نرخ دیه انسان کامل در ماه‌های عادی و ماه‌های حرام (ذی‌القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب) است. البته در محاسبه نهایی هزینه بیمه شخص ثالث موارد زیر هم تاثیر گذارند:

مقدار جریمه دیرکرد بیمه ثالث (برای هر روز تاخیر تمدید بیمه ثالث مبلغی به ‌عنوان جریمه دیرکرد محاسبه می‌شود.)

درصد تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه قبلی

مدت اعتبار بیمه شخص ثالث

 

خرید بیمه شخص ثالث

برای خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید از روش‌های غیرحضوری و اینترنتی استفاده کنید. سایت ازکی محاسبه آنلاین بیمه شخص ثالث را تنها در چند دقیقه برای شما انجام می‌دهد. بعد از خرید هم بیمه ‌نامه شخص ثالث تا ساعت ۲۱ همان روز برایتان صادر می‌شود.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث

می‌توانید از سایت ازکی به دو روش زیر بیمه شخص ثالث قسطی بخرید:

پرداخت قسطی بیمه شخص ثالث بدون چک، سفته و پیش‌پرداخت در اقساط یک ماهه یا ۴ ماهه (شروع اقساط از اول ماه بعد و پس از تکمیل خرید)

پرداخت قسطی بیمه ثالث بدون نیاز به چک با ازکی‌وام حداکثر در ۱۲ ماه

نحوه‌ی خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از ازکی

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث فقط در چند مرحله انجام می‌شود:

۱. مشخصات خودروی خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید. مشخصاتی مثل: نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت خودرو، سابقه تخفیف عدم خسارت، تاریخ سررسید بیمه نامه قبلی و… در مرحله بعد می‌توانید نرخ و شرایط بیمه شخص ثالث خودروی خود را در برترین شرکت‌های بیمه کشور مشاهده و با هم مقایسه کنید و بر اساس نیازها و اولویت‌های خود یکی از بیمه‌ها را انتخاب کنید.

۲. در مرحله نهایی می‌توانید هزینه‌ی بیمه ‌نامه خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

۳. بیمه‌ نامه شما در کمترین زمان ممکن صادر شده و رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال می‌شود.

 

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث کدامند؟

خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث شامل دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی می‌شوند.

پوشش جانی بیمه ثالث:

این پوشش غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمانی افراد آسیب‌دیده در حوادث رانندگی را جبران می‌کند. در واقع پوشش مالی بیمه شخص ثالث دیه یا ارش شخص ثالث آسیب‌دیده در تصادف را بر اساس نوع صدمه‌ی بدنی از جمله شکستگی، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم پرداخت می‌کند.

پوشش مالی بیمه ثالث:

این پوشش هر گونه خسارت‌ مالی و مادی که به ‌دلیل تصادف یا برخورد ماشین بیمه‌شده به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود را جبران می‌کند. این خسارت ممکن است آسیب به خودروی دیگر باشد یا اجسام ثابت مثل گاردریل، درخت و جدول یا حتی حیوانات.
پوشش حوادث راننده:

راننده مقصر حادثه هم در صورت داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با ماشین می‌تواند هزینه خسار‌ت‌های جانی خود را از بیمه شخص ثالث بگیرد.

مقدار پوشش مالی بیمه شخص ثالث

سقف پرداخت هزینه‌ها در پوشش جانی در همه شرکت‌های بیمه و برای همه بیمه نامه‌ها یکسان است و بر اساس مبلغ دیه در ماه حرام تعیین می‌شود. مبلغ دیه در سال ۱۴۰۳ و برای ماه های عادی ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون و برای ماه های حرام ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

بیایید اول این موضوع را بررسی کنیم که تعهد مالی بیمه شخص ثالث چیست؟ منظور از تعهد مالی بیمه شخص ثالث این است که اگر تصادفی منجر به مجروح‌شدن شخص دیگری شود باید به عنوان غرامت، مبلغی تحت عنوان دیه به فرد حادثه دیده پرداخت شود.

مقدار تعهدات پوشش مالی بیمه ثالث می‌تواند برای هر بیمه نامه متفاوت باشد. یعنی بیمه‌شده در زمان خرید بیمه ثالث خودرو یا تمدید بیمه شخص ثالث، خودش می‌تواند انتخاب کند که چه مقدار پوشش مالی نیاز دارد. حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد مبلغ دیه هر سال در ماه حرام خواهد بود. بنابراین حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث برای سال ۱۴۰۳، ۴۰ میلیون تومان است.

حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث هم ۵۰ درصد دیه ماه‌های حرام است. یعنی سقف پوشش مالی ثالث امسال ۸۰۰ میلیون تومان است.

سقف تعهدات پوشش حوادث راننده هم براساس مقدار دیه انسان کامل در ماه‌های غیرحرام پرداخت می‌شود. یعنی سقف تعهدات پوشش حوادث راننده در سال ۱۴۰۳مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

بهترین قیمت ۱۴۰۳

قیمت بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه ماشین هم مثل همه محصولات و خدمات هر سال افزایش پیدا می‌کند. قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ هم به نرخ دیه هر سال بستگی دارد. نرخ دیه در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته ۳۳.۳ درصد بیشتر شده است.
تخفیف بیمه شخص ثالث برای عدم خسارت

اگر در مدتی که ماشین خود را بیمه کرده بودید تصادفی نداشته‌اید که نیاز به دریافت خسارت از بیمه‌گر داشته باشد، زمان تمدید بیمه شخص ثالث خود برای شما تخفیف‌های عدم خسارت محاسبه می‌شود. نرخ این تخفیف‌ها هم یکسان است و براساس تعرفه‌های مصوب برای سال اول ۵ درصد، برای سال دوم ۱۰ درصد، برای سال سوم ۱۵ درصد است و می‌تواند درصورت ادامه تمدید‌ها تا سال چهاردهم به ۷۰ درصد هم برسد. جدول تخفیف بیمه شخص ثالث به شکل زیر محاسبه می‌شود:

تخفیف عدم خسارت میزان تخفیف به درصد
سال اول تخفیف ۵%
سال دوم تخفیف ۱۰%
سال سوم تخفیف ۱۵%
سال چهارم تخفیف ۲۰%
سال پنجم تخفیف ۲۵%
سال ششم تخفیف ۳۰%
سال هفتم تخفیف ۳۵%
سال هشتم تخفیف ۴۰%
سال نهم تخفیف ۴۵%
سال دهم تخفیف ۵۰%
سال یازدهم تخفیف ۵۵%
سال دوازدهم تخفیف ۶۰%
سال سیزدهم تخفیف ۶۵%
سال چهاردهم تخفیف ۷۰%

کاهش پلکانی تخفیف در صورت بروز خسارت:

در قانون قبلی بیمه ثالث، با اولین خسارت و کنده‌شدن کوپن بیمه ‌نامه، تمام تخفیف‌ های سال‌‌های قبلی از بین می‌رفت؛ اما در قانون جدید بیمه شخص ثالث، شرایط تغییر کرده و کاهش آن‌ها به صورت پلکانی است. طبق تبصره ۲ ماده ۶ آیین‌نامه جدید، در صورت خسارت تمام تخفیفات بیمه‌گذار به یک‌باره از بین نمی‌رود و به شکل زیر محاسبه می‌شود

تاثیر کاهش تخفیف‌های خسارت مالی بیمه شخص ثالث یک بار : ۲۰٪ دو بار : ۳۰٪ سه بار و بیشتر : ۴۰٪
تاثیر کاهش تخفیف‌های خسارت جانی بیمه شخص ثالث یک بار: ۳۰٪ دو بار : ۷۰٪ سه بار و بیشتر : ۱۰۰٪

نحوه دریافت خسارت بیمه شخص ثالث

شما می‌توانید از ۲ روش اقدام به دریافت خسارت بیمه شخص ثالث کنید:

می‌توانید به سایت ازکی و بخش خسارت آنلاین مراجعه کنید و مراحل دریافت خسارت را پیش ببرید. پس از بررسی خسارت توسط کارشناسان، موضوع خسارت به شرکت ارزیاب سیار ارجاع داده می‌شود. در پایان، نتایج به‌دست‌آمده به اداره خسارت بیمه فرستاده شده و مبلغ خسارت پرداخت خواهد شد.
بعد از ثبت خسارت در سایت ازکی، می‌توانید از طریق لینک ارسال‌شده از خودرو و مدارک‌تان عکس بگیرید و در پورتال ازکی آن را آپلود کنید. کارشناسان ما در ازکی خسارت وارد شده را بررسی کرده و به شرکت بیمه ارجاع می‌دهند. در نهایت مبلغ خسارت پرداخت خواهد شد.

جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳

نرخ جدید بیمه شخص ثالث با توجه به مبلغ دیه تعیین‌شده برای سال ۱۴۰۳ توسط سازمان بیمه مرکزی تعیین و اعلام شده است. همان‌طور که گفته شد در محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳نرخ پایه حق بیمه با توجه به نوع و تعداد سیلندر ماشین‌ها متفاوت است. جدول قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ و جدول جریمه دیرکرد برای انواع ماشین‌ها به شکل زیر محاسبه می‌شود:

وسیله نقلیه مبلغ پایه حق بیمه
ماشین های کمتر از ۴ سیلندر ۴.۱۲۹.۰۰۰ تومان
پیکان، پراید و سپند ۴.۸۸۹.۹۰۰ تومان
ماشین های چهار سیلندر ۵.۷۴۷.۸۰۰ تومان
 سایر ماشین های بالای چهار سیلندر ۶.۴۳۳.۰۰۰ تومان

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط