اجتماعی

خبر مهم از وام فوری بازنشستگان

به گفته سازمان تامین اجتماعی، مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران افزایش یافته و به ۳۰ میلیون تومان رسیده است. اما برای دریافت وام فوری بازنشستگان

خبر مهم از وام فوری بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از جارنیوز به گفته سازمان تامین اجتماعی، مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران افزایش یافته و به ۳۰ میلیون تومان رسیده است. اما برای دریافت وام فوری بازنشستگان برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

خبر مهم از وام فوری بازنشستگان

وام فوری ۳۰ میلیونی بازنشستگان به کدام گروه تعلق گرفت؟
خبر مهم از وام فوری بازنشستگان
وام فوری آنان در ساعات آینده واریز می شود اما وام فوری ۳۰ میلیونی آنان به کدام گروه تعلق گرفت؟

به گفته سازمان تامین اجتماعی، مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران افزایش یافته و به ۳۰ میلیون تومان رسیده است. اما برای دریافت وام فوری بازنشستگان تامین اجتماعی، شرایط و مدارک مورد نیاز چیست؟

بازنشستگان

خبر مهم از وام فوری بازنشستگان

با افزایش ۱۰ میلیون تومانی نسبت به سال گذشته، مرحله اول ثبت‌نام تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون ‌تومانی مستمری بگیران و آنان تامین‌ اجتماعی در سال ۱۴۰۳ انجام شد و به پایان رسید.

مهلت ثبت‌نام در نخستین مرحله پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه آنان و مستمری‌بگیران این سازمان تا روز دوشنبه چهارم تیرماه بود که به پایان رسید.

در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به آنان و مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت خواهد شد که برای هر استان سهمیه‌ای مشخص در نظر گرفته شده است.

نکته جالب توجه در این مرحله آن است که متقاضیان برای ثبت نام این وام نیازی به کارت عضویت کانون آنان شهر تهران ندارند و تنها باید در ردیف شماره عضویت، پنج بار عدد صفر و در ردیف تاریخ اعتبار نیز تاریخ اول اسفند ۱۴۰۳ را وارد کنند. همچنین شماره مستمری و کد شعبه نیز در کارت عضویت بازنشستگان قابل مشاهده است.

در صورت موافقت بانک رفاه با درخواست متقضاضی دریافت وام آنان تامین اجتماعی، این موضوع از طریق پیامک به شماره موبایل او اعلام می‌شود. در نهایت، بانک عامل اقدامات اداری و بررسی‌های لازم برای پرداخت وام را آغاز کرده و مبلغ این تسهیلات پس از حدود یک هفته به حساب بازنشسته متقاضی واریز می‌شود.

شرایط جدید دریافت وام فوری بازنشستگان
شایان ذکر است بازنشستگانی که با وام‌شان موافقت می‌شود، باید حداقل ۵۰ هزار تومان در حساب بانک رفاه خود داشته باشند تا مبلغ تمبر برای واریز وام از حساب آنها کسر شود.

وام‌های قرض‌الحسنه نسبت به قبل چهار برابر شده و میزان مطالبات معوق به کمترین میزان به ۰.۳ درصد رسیده است. تعداد بانک‌های زیان‌ده نیز از پنج بانک به یک بانک کاهش یافته است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : جارنیوز

مطالب مرتبط