03:33 - 1403/04/13

خبر فوری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان امروز ۱۱ تیر/ اظهارات خوشحال کننده داود منظور درباره همسان‌سازی حقوق

داود منظور از تصویب آئین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

همسان‌سازی بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، داود منظور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: آئین‌نامه اجرایی این بند از برنامه هفتم توسعه به تصویب هیات وزیران رسیده است.

با تصویب آیین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در دولت، مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی به‌حساب بازنشستگان واریز شد؛ و بعد از صدور احکام متناسب‌سازی، با آنها تسویه‌حساب خواهد شد.

خبر خوب اینکه بنا به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی این بند از برنامه هفتم توسعه به تصویب هیات وزیران رسیده و به‌زودی مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان واریز خواهد شد.

داود منظور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبر‌های خوشی در راه است. با عنایت به تصویب آئین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (۳ تیرماه) هیات دولت، در روز‌های آینده مبلغی به‌صورت علی‌الحساب در وجه بازنشستگان گرامی پرداخت خواهد شد تا پس از صدور احکام متناسب‌سازی، تسویه قطعی به عمل آید.

منابع مالی موردنیاز برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در صندوق‌های دولتی از محل افزایش یک درصد مالیات ارزش‌افزوده به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

همچنین برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، در قانون بودجه امسال پیش‌بینی شده است که دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خو را به تأمین اجتماعی پرداخت کند تا همسان‌سازی اجرایی شود.

منبع : اقتصاد۱۰۰

مطالب مرتبط