09:25 - 1403/04/19

خبر فوری برای کسانی که کارت پایان خدمت ندارند

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به برگزاری دوره های مهارت‌آموزی ویژه سربازان،‌ درباره ارائه تسهیلات به این دسته از سربازان گفت: از حدود ۱۳ هزار سرباز واجد شرایط از سال گذشته تاکنون ۹۰۰۰ نفر تسهیلات خود را د...

زمان افزایش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به برگزاری دوره های مهارت‌آموزی ویژه سربازان،‌ درباره ارائه تسهیلات به این دسته از سربازان گفت: از حدود ۱۳ هزار سرباز واجد شرایط از سال گذشته تاکنون ۹۰۰۰ نفر تسهیلات خود را دریافت کردند.

به گزارش عرشه آنلاین، سردار محمدجواد زاده‌کمند در نشست خبری که پیش ازظهر امروز در محل قرارگاه مهارت آموزی سربازان برگزار شد، گفت: نسل جوان ارزشمندترین سرمایه ایران است و دوران سربازی هم فرصتی است که جوانان ما در عرصه دفاعی و امنیتی دستاورد داشته باشند.

وی ادامه داد: در طول هفت سال گذشته، یک میلیون و ۶۸۶ هزار نفر تحت پوشش دوره‌های عمومی و تخصصی قرار گرفتند که از این تعداد۹۲۳ هزار نفر مهارت‌های تخصصی را فرار گرفتند.

مطالعه بیشتر: خبرهای جدید برای مشمولان سربازی/دوران خدمت سربازان ماهر کاهش می‌یابد

زاده‌کمند با اشاره آمار سال ۱۴۰۲ نیز گفت: تنها در سال گذشته ۲۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر تحت آموزش تخصصی قرار گرفتند و ۳۲۳ هزار و ۶۰۰ نفر نیز دوره‌های مهارت عمومی را طی کردند.

وی درباره ارائه تسهیلات به سربازان نیز گفت: از حدود ۱۳ هزار نفر واجد شرایط در سال گذشته تاکنون ۹ هزار نفر تسهیلات خود را دریافت کردند.

زاده‌کمند از برگزاری دومین مرحله مسابقات مهارتی سربازان خبر داد و گفت: تلاش برای استانداردسازی فضاها و محتواهای آموزشی، ایجاد انگیزه برای سربازان و… از جمله این اهداف است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با بیان اینکه این مسابقات در چهار مرحله سازمانی، شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود، گفت: از اول مردادماه این مسابقات در ۲۰ رشته برگزار می‌شود که نانوایی، آشپزی، خیاطی، آرایشگری، عکاسی دیجیتال، حفاظت فیزیکی، آمادگی جسمانی، برنامه‌نویسی پایتون، کمک‌های اولیه، تعمیر تلفن همراه، برق کاری ساختمان، تعمیر آبگرمکن و پکیج، سرویس خودرو و …برگزار خواهد شد.

به گفته وی پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۲۲ هزار نفر از سربازان در این مسابقات شرکت کنند./تجارت نیوز

مطالب مرتبط