18:45 - 1403/04/17

اجتماعی

حقوق بازنشستگان در تیرماه سال جاری تغییر کرد

سخنگوی دولت اعلام کرد: آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد و این یعنی باید از امسال به مدت سه سال حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان برسد.

حقوق بازنشستگان در تیرماه سال جاری تغییر کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از منیبیان سخنگوی دولت اعلام کرد: آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد و این یعنی باید از امسال به مدت سه سال حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان برسد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

حقوق بازنشستگان در تیرماه تغییر کرد

سخنگوی دولت اعلام کرد: آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد و این یعنی باید از امسال به مدت سه سال  دستمزد بازنشستگان به ۹۰ درصد  دستمزد شاغلان برسد.

حقوق

دستمزد بازنشستگان در تیرماه سال جاری تغییر کرد

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت از ابلاغ آیین‌نامه همسان‌سازی  دستمزد  بازنشستگان خبر داد و در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عزیز ابلاغ شد؛ بر مبنای این آیین‌نامه، مبلغی به‌عنوان علی‌الحساب برای بازنشستگان واریز خواهد شد.

تعیین میزان دقیق افزایش دستمزد  برای هر بازنشسته، پس‌از نهایی شدن قانون برنامه و صدور احکام جدید صورت می‌گیرد.» بنابراین گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی علنی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند الحاقی (یک) ماده ۲۹ این لایحه درباره همسان‌سازی دستمزد بازنشستگان موافقت کردند. در بند الحاقی یک ماده ۲۹ این لایحه آمده است: به‌منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی دستمزد بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم را به‌عمل آورد.

پس از کش و قوس های فراوان طی چند روز گذشته خبرهایی از همسان سازی دستمزد بازنشستگان به گوش رسیده است.

یک بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی در تماس با این خبرگزاری، از تأخیر در اجرای متناسب‌سازیِ دستمزد و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع ابراز نگرانی کرد و گفت: منابع همسان‌سازیِ بازنشستگانِ صندوق‌های دیگر را از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین کرده‌اند اما هنوز برای بازنشستگان تأمین اجتماعی تصمیمی نگرفته‌اند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : منیبان

مطالب مرتبط