18:24 - 1403/04/02

اقتصادی

ثبت نام وام بازنشستگان آموزش و پرورش| زمان ثبت نام وام بازنشستگان/ پرداخت وام ضروری ۳۰ میلیونی به بیش از ۱۹ هزار بازنشسته از امروز

صفر تا صد وام بازنشستگان را میتوانید در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام بازنشستگان بریا مستمری گیران نوعی کمک هزینه است که به افراد کمک کرده است تا آنها بتوانند از پس اقتصاد بر بیایند وام بازنشستگان برای افراد شروع شد و انها با دریافت این تسهیلات خیال خود را راحت تر کردند شرایط ثبت نام وام بازنشستگان را در ادامه به آن پرداخته ایم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سایت ثبت نام وام بازنشستگان آموزش و پرورش ۱۴۰۳

بازنشستگان آموزش و پرورش نیز همانند سایر بازنشستگان کشوری می توانند در زمان ثبت نام وام بازنشستگان کشوری به سایت sabasrm.ir مراجعه نمایند. سامانه sabasrm.ir توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور اطلاع رسانی فیش های حقوقی، پیگیری خسارت های درمانی و طرح های یاری رسانی وام و از این دست امکانات راه اندازی شده است. به منظور راهنمایی بیشتر متقاضیان در ادامه لینک دسترسی مستقیم به سایت ثبت نام وام بازنشستگان آموزش و پرورش ۱۴۰۳ ارائه شده است.

وام بازنشستگان

وام بازنشستگان

لازم به ذکر است که سایت sabasrm.ir به همراه تکمیل فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری دارای تسهیلات و وام های متعددی با شرایط متفاوت برای بازنشستگان می باشد که از آن ها می توان به وام ازدواج فرزندان بازنشستگان، وام ضروری، وام حمایت از پایان نامه های دانشجویی بازنشستگان و فرزندان آن ها و همچنین تسهیلات خرید سهام اشاره کرد که در ادامه به معرفی این تسهیلات پرداخته شده است.

بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش و سایر ارگان ها می توانند با ورود به سامانه مذکور در موعد مقرر، اقدام به ثبت نام در سایت نمایند و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. همچنین لازم به ذکر است که بازنشستگان و شاغلان وزارت آموزش و پرورش می توانند با ارائه فیش حقوقی، اقدام به دریافت وام از بانک ها و سایر موسسات نمایند. متقاضیان می توانند برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی به مقاله ای که لینک آن در ادامه قرار داده شده است مراجعه نمایند.

ورود به سایت ثبت نام وام بازنشستگان کشوری sabasrm.ir

برای ورود به سایت، متقاضی باید، در زمان ثبت نام، آدرس سایت ثبت نام وام بازنشستگان کشوری sabasrm.ir را در مرورگر خود، جستجو نماید تا به صفحه ای همانند صفحه زیر، وارد گردد.

پس از ورود، متقاضی می تواند، گزینه ورود به سامانه را که در بالای صفحه، به رنگ نارنجی، مشخص شده، انتخاب کرده و پس از وارد کردن اطلاعات لازم، از قرار شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره حساب، به پرتال شخصی خود، دسترسی یابد.

در نهایت، متقاضی باید، گزینه مورد نظر خود که برای وام، اعم از ضروری یا ازدواج، تسهیلات مالی می باشد را انتخاب نماید و نسبت به ثبت نام و درخواست وام، اقدام کند

پرداخت وام ضروری ۳۰ میلیونی به بیش از ۱۹ هزار بازنشسته از امروز

یاسر گریوانی در مورد مشکلات سالمندان کشور اظهارکرد: بنابر رویه سابق در صندوق بازنشستگی کشوری، برخی خدمات از جمله وام، بسته‌های رفاهی و بهره‌برداری از تورهای سفر به سالمندان ارائه می‌شد. اما تمام بسته‌ها به دلیل منقضی شدن تاریخ قرارداد و یا ضعف‌های مالی بلااستفاده بودند. در سال گذشته یک بازنگری در این روند انجام شد و بسته‌هایی که صرفا شکل ظاهری داشت و مزیتی برای بازنشسته نداشت، حذف شد. برخی از آنها نیز مانند بهره‌مندی از خرید در فروشگاه‌های زنجیره نیز ادامه پیدا کرد.

وی افزود: درحال حاضر با چند شاخص برخی خدمات ارائه می‌شود. حتما ۳۱ استان باید شمولیت و پوشش داشته باشند که گاها مشاهده شده بود خدمات در برخی استان‌ها ارائه می‌شد. همچنین شیب مزیت را از استان کم برخوردار به مرکز هدایت کردیم. از امروز وام ضروری به مبلغ ۳۰ میلیون تومان به ۱۹ هزار و ۱۰۰ نفر پرداخت می‌شود.

مدیرکل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ۱۰۷ هزار وام اولی از بین ۶۲۴ هزار نفر خاطرنشان کرد: خط قرمز پرداخت وام‌ها این بود که تنها ۱۰۷ هزار نفر وام دریافت کنند که بخشی در ماه گذشته و بخشی فردا و پس فردا وام دریافت می‌کنند. براساس تعاملی که با بانک مربوطه انجام شد، مقرر شد به جای پرداخت وام به ۲۸ هزار نفر در هر دوره ۶۲ هزار نفر وام دریافت کنند./ایسنا

ثبت‌نام وام ۳۰ میلیون‌تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد

محسن تقیانیدر این باره اظهارکرد: ثبت‌نام اولین مرحله وام‌ ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ از طریق کانون‌های بازنشستگی آغاز شده و تا روز دوشنبه ( چهارم تیرماه) ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام پرداخت خواهد شد، تاکیدکرد: برای کانون‌های بازنشستگی هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است که بعد از به حد نصاب رسیدن ثبت‌نام‌کنندگان سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی درخصوص شرایط پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی نیز گفت: دارا بودن سن حداکثر ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی دو سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از جمله شروط دریافت این تسهیلات است.

وی همچنین درخصوص زمان پرداخت وام اعلام کرد که از روز چهارشنبه (ششم تیرماه) اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و طی حدود یک هفته وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود./ایسنا

زمان ثبت نام وام بازنشستگان اعلام شد

یدالله راشدی، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تفاهم‌نامه‌ای با بانک ملی منعقد گردید تا حدود ۲۹ هزار بازنشسته‌ای که حساب حقوقی آن‌ها در بانک ملی است وام ضروری ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد و اقساط ۲۴ ماهه دریافت نمایند.

وی افزود: بازنشستگان واجد شرایط می‌توانند از روز اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با مراجعه به سایت صندوق فولاد، به نشانی www.irsbf.ir برای دریافت وام به صورت الکترونیکی ثبت‌نام کنند./مهر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط