10:36 - 1403/04/03

وام فرزندآوری| ثبت نام وام

ثبت نام در سامانه وام فرزند آوری ۱۴۰۳ | شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ + فرم نام نویسی ve.cbi.ir

ثبت نام در سامانه وام فرزند آوری ۱۴۰۳ دارای مراحلی است که ضمن شرح این مراحل به شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ نیز در این گزارش پرداخته ایم.

شرایط ثبت نام وام فرزندآوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگر متقاضی دریافت وام فرزندآوری هستید ضمن تبریک اندیشه معاصر برای قدم نورسیده تان باید یادآور شویم چنانچه فرزند شما متولد یک فروردین ۱۴۰۰ به بعد می باشد و تا کنون برای او وام فرزند آوری دریافت نکرده اید می توانید پس از مطالعه این مطلب، ثبت نام کنید و در صف ثبت نام وام فرزندآوری قرار بگیرید تا به محض باز شدن بانک انتخابی، شما دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که بخواهید در کوتاه ترین زمان ممکن در سامانه تسهیلات وام فرزند آوری بانک مرکزی ثبت نام شوید.

ثبت نام وام فرزندآوری

ثبت نام در سامانه وام فرزند آوری ۱۴۰۳

 

طبق قانون بودجه ۱۴۰۳، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، به ازای فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، به ازای فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم و به بعد ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش اختبار، بانک مرکزی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند ارائه می­ نماید. این وام به پدرانِ دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران بابت فرزندان متولد شده در داخل کشور از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد، حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند تعلق می‌گیرد.

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir صورت می پذیرد؛ این سایت تنها مرجع رسمی کشور جهت ثبت نام متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه فرزند است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

۱- اصل شناسنامه پدر و فرزند

۲- اصل کارت ملی پدر یا نماینده قانونی و قضائی

۳- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت

۴- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام

۵- ارائه حکم دادگاه در صورت لزوم

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ چقدر است ؟

پرداخت تسهیلات بر اساس قانون به پدر اطفالی که تاریخ تولد آنان از ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد و در داخل ایران متولد شده اند به شرح ذیل تعلق می گیرد:

🔸 فرزند اول مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۳ سال (۳۶ ماه)

🔸 فرزند دوم مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۴ سال (۴۸ ماه)

🔸 فرزند سوم مبلغ ۱.۲۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۵ سال (۶۰ ماه)

🔸 فرزند چهارم مبلغ ۱۵۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۶ سال (۷۲ ماه)

🔸 فرزند پنجم به بعد مبلغ ۲.۰۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۷ سال (۸۴ ماه)

شرایط ضامن وام فرزندآوری

وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود و داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

چگونه وام فرزندآوری ثبت نام کنیم؟

کلیه متقاضیان وام فرزند که واجد شرایط می‌باشند، ابتدا باید از طریق سامانه ve.cbi.ir ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند. در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، کد رهگیری ده رقمی که کاملاً محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است به شماره تلفن همراه ثبت شده در فرم ثبت نام از طریق پیامک برای ایشان ارسال می شود.

متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین مشخصات شعبه تعیین شده از سوی بانک عامل و پیگیری روند دریافت تسهیلات مذکور، با کد ملی و کد رهگیری خود به قسمت “مشاهده وضعیت” در سامانه فرزند مراجعه نمایند.

در صورتیکه شعبه بانک عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد، موضوع از طریق پیامک به ایشان اعلام شده و متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف حداکثر ۱۲ روزکاری، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیـهی است در صورت عدم مراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده، ثبت نـام آنها کان لم یکن تلقی و از سامانه حذف شده و می باید مجددا ثبت نام نمایند.

پس از تعیین شعبه ازسوی بانک و مراجعه متقاضی به شعبه تعیین شده، پذیرش متقاضی از سوی بانک انجام می شود. متقاضیان ۶۰ روزکاری مهلت دارند تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام نمایند. در صورت گذشت زمان مذکور و عدم تکمیل مدارک از سوی متقاضیان، متقاضی از سامانه حذف شده و می باید در مهلت مقرر شده در قانون نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود در سامانه از طریق گزینه “ویرایش ثبت نام قبلی” اقدام نمایند.
متقاضیان تا قبل از تعیین شعبه می توانند نسبت به تغییر بانک عامل اقدام نمایند. بدین صورت که با استفاده از گزینه “حذف ثبت نام” ثبت نام قبلی خود را حذف نمود و با استفاده از گزینه “ثبت نام جدید” و تکمیل مراحل ثبت نام اقدام به تغییر و انتخاب بانک دیگری نمایند.

رعایت سایر شرایط، ضوابط و مقررات بانکی در اعطای تسهیلات قرض الحسنه فرزند برای این تسهیلات ضروری می باشد.

آیا وام فرزند آوری کارت پایان خدمت میخواهد؟

خیر، داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

وام فرزندآوری به چه کسانی تعلق می گیرد؟

طبق اعلام بانک مرکزی، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و آغاز اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام ۴ درصد به صورت سالانه است.

 

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳

  • افرادی که برای وام فرزندآوری درخواست داده اند، باید از هزینه و مبلغ وام نیز مطلع شوند. مبلغ وام به شرح زیر می‌باشد:
فرزند مبلغ وام
فرزند اول ۳۰ میلیون تومان
فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان
فرزند سوم ۹۰ میلیون تومان
فرزند چهارم ۱۲۰ میلیون تومان
فرزند پنجم به بعد ۱۵۰ میلیون تومان

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲- پدر متولدین سال (۱۴۰۰/۰۱/۰۱) به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند

۳- وام فرزند آوری الزامی به سپرده گذاری ندارد

۴- آغاز بازپرداخت وام فرزند آوری، پس از ۶ ماه از دریافت وام می باشد.

۵- ارائه اصل شناسنامه فرزند و پدر وی در زمان مراجعه به بانک الزامی است

۶- به هر فرزند متولد شده تنها یکبار تسهیلات فرزند به پدر تعلق می گیرد.

۷- تسهیلات حسب مصوبات شورای پول و اعتبار با کارمزد حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است.

۸- در مورد تولد فرزندان دو قلو و بیشتر، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق می گیرد.

۹- تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد .

۱۰- در صورتی که حین دوره بازپرداخت تسهیلات تولد فرزند، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا آمد، پرداخت تسهیلات مذکور طبق ضوابط به کودک بعدی امکان پذیر است.

۱۱- در صورت فوت پدر طفل یا طلاق والدین تسهیلات مذکور به شخصی که نماینده قانونی و قضائی ولی قهری یا قیم طفل می باشد با ارائه حکم دادگاه پرداخت خواهد شد.

زایمان

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

آن دسته از افرادی که قصد دریافت وام فرزند آوری ۱۴۰۳​ را دارند، همانند ثبت نام کنندگان وام مسکن فرزند سوم، می بایست که شرایط لازم را برای اخذ این وام قرض الحسنه فرزند، داشته باشند، در غیر این صورت، امکان استفاده از این وام، برای افراد، وجود نخواهد داشت. لذا، در ادامه، در خصوص شرایط دریافت وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

وام فرزند آوری، نیاز به سپرده گذاری نخواهد داشت.
آغاز بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، پس از ۶ ماه از دریافت این وام می باشد.

افراد متقاضی واجد شرایط دریافت وام فرزند آوری، می توانند برای متولدین مورخ اول فروردین ماه سال هزار و چهارصد به بعد، و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند، برای ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است به هر فرزند، تنها یکبار تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به پدر تعلق خواهد گرفت. همچنین والدین می توانند نسبت به دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم مراحل و فرم ثبت نام در سامانه مربوطه را تکمیل نمایند.

همچنین، در صورتی که زمان بازپرداخت وام فرزند آوری، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا بیاید، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، طبق ضوابط دستورالعمل این تسهیلات، به کودک بعدی نیز، تعلق می گیرد.

براساس تبصره ۴ ماده ۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به افرادی تعلق خواهد گرفت که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد.

کارمزد وام فرزند آوری، بر حسب مصوبات شورای پول و اعتبار، حداکثر ۴ درصد، به صورت سالانه می باشد.

تسهیلات قرض ‌الحسنه فرزند، با گرفتن یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می شود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شرط دارا بودن کارت پایان خدمت، برای دریافت وام فرزندآوری، حذف گردیده و لذا، متقاضیان، بدون ارائه این کارت نیز می توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳

برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳ نیز مانند هر وام دیگری، به مدارک لازم آن نیاز است و کسانی که می خواهند برای اخذ آن اقدام کنند باید این مدارک را تهیه نمایند. مدارک لازم برای وام فرزند دوم نیز مانند دیگر فرزندان است که در ادامه، ارائه شده اند.

کپی کارت ملی و شناسنامه والدین

کپی تمامی صفحات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند

با توجه به تورم و افزایش هزینه های مربوط به نگهداری از فرزندان، طبیعی است که بسیاری از افراد، برای تشکیل خانواده و آوردن فرزند، نیاز به منابع مالی لازم داشته که بدین منظور، می توانند از تسهیلات اعطایی دولت، من جمله، وام فرزندآوری، بهره مند شوند. به همین دلیل، در سال جاری، بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر مبلغ وام، به متقاضیان دریافت وام فرزندآوری، ابلاغ گردیده است. در ادامه، شما را با میزان مبلغ وام تولد نوزاد​ ۱۴۰۳، آشنا می کنیم.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند اول، چهارصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند دوم، هشتصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و دویست میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال می باشد.

همچنین، در رابطه با میزان مبلغ وام تولد نوزاد، متعلق به فرزندان دو قلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می گردد.

لازم به ذکر است اگر خانواده‌ ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز، می‌ تواند از تسهیلات قرض‌ الحسنه خرید، ساخت و یا وام ودیعه مسکن، بهره مند شود. میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز، ۲۰ سال می باشد.

طبق اعلام بانک مرکزی، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و آغاز اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام ۴ درصد به صورت سالانه است.

وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود و داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

کسانی که شرایط لازم برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری را دارند باید در ابتدا به سامانه ثبت نام وام فرزند مراجعه کنند و فرم درخواست وام را تکمیل نمایند و کد پیگیری ۱۰ رقمی از سیستم بگیرند و با در دست داشتن آن کد، به شعبه بانک عامل مراجعه نمایند. در ادامه، نحوه ثبت نام وام فرزند آوری ارائه شده است.
برای ثبت نام ابتدا به سایت ve.cbi.ir مراجعه کنید و به بخش ثبت نام جدید بروید.اکنون فرم باز شده را تکمیل نمایید و روی ادامه کلیک کنید تا در نهایت یک کد پیگیری ۱۰ رقمی دریافت کنید

فرم نام نویسی ve.cbi.ir

دولت به منظور کمک به افزایش نرخ فرزندآوری، تسهیلاتی را در قالب وام به خانواده‌ها اعطا کرد است. کسانی که شرایط ثبت‌ نام وام فرزندآوری را دارند، می‌توانند از طریق پر کردن فرم ثبت نام وام فرزندآوری اقدامات لازم را برای دریافت وام به صورت اینترنتی انجام دهند.

از آنجا که این طرح به تازگی ایجاد شده، ممکن است برخی از افراد با نحوه ثبت درخواست خود آشنا نباشند. ثبت‌ نام وام فرزندآوری به صورت کاملاً اینترنتی می باشد و نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها نیست. افراد واجد شرایط به راحتی می‌توانند از طریق ثبت درخواست خود در فرم ثبت‌ نام وام فرزندآوری، اقدامات لازم را انجام دهند. برای ثبت درخواست تسهیلات باید در سامانه ve.cbi.ir این اقدامات را مرحله به مرحله انجام دهید. برای ثبت‌ نام وام نوزدان باید مراحل زیر را تکمیل کنید:

ابتدا باید نشانی اینترنتی سایت ثبت‌ نام وام نوزادان ve.cbi.ir را در مرورگر خود سرچ کنید. پس از آن منتظر باشید تا صفحه نمایش داده شود. پس از آن بر روی سامانه ثبت‌ نام وام فرزندآوری کلیک کنید.
پس از اینکه سامانه مربوطه را انتخاب کردید، به سامانه وارد می‌شوید و بر روی گزینه ” سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند” کلیک کنید.در ادامه به سایت تعیین شده برای ثبت‌ نام وام فرزندآوری وارد می‌شوید. در سمت راست منویی قرار دارد که شامل گزینه‌های متعدد می‌باشد. برای ثبت درخواست گزینه ثبت‌ نام جدید را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید.

پس از اینکه گزینه را انتخاب کنید، فرم ثبت‌ نام وام فرزندآوری برایتان نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید اطلاعات خود را از جمله شماره ملی پدر، تاریخ تولد پدر، شماره تلفن همراه، شهرستان مربوطه و استان محل سکونت را قید کنید.

اگر اطلاعات درخواست در فرم ثبت‌ نام وام فرزندآوری را درست وارد کرده باشید، درخواست شما با موفقیت ثبت خواهد شد و کد پیگیری ده رقمی به شما ارائه می‌شود که می‌توانید از طریق آن فرآیند اسم‌نویسی خود را پیگیری کنید.

تا زمان عدم دریافت این کد ده رقمی، فرایند اسم‌نویسی در سامانه ثبت‌ نام وام فرزندآوری تکمیل نخواهد شد. بنابراین سعی کنید از دریافت کد اطمینان حاصل کنید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط