تشدید مدیریت بیماری کرونا با عزم همگانی در ماه رمضان

تشدید مدیریت بیماری کرونا با عزم همگانی در ماه رمضان اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رمضان فرصت مناسبی برای بندگان خداست تا با انجام عمل صالح و مبارزه با نفس اماره خود را به پاداش اخروی نزدیک کنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسن عاملی که […]

تشدید مدیریت بیماری کرونا با عزم همگانی در ماه رمضان

تشدید مدیریت بیماری کرونا با عزم همگانی در ماه رمضان

اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رمضان فرصت مناسبی برای بندگان خداست تا با انجام عمل صالح و مبارزه با نفس اماره خود را به پاداش اخروی نزدیک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسن عاملی که شامگاه جمعه در مراسم زنده تلویزیونی سخن می‌گفت به آثار و برکات ارزنده ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان ارزش بسیار بالایی در دین مبین اسلام دارد به طوری که خداوند متعال کتاب آسمانی و ارزشمند قرآن را در این ماه نازل کرده و هر نفس و عمل مسلمانان در این ماه پر فضیلت را عبادت نامیده است.

وی بر ادای احترام و حرمت به ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: این ماه پر فضیلت و مبارک در دین اسلام و نزد پروردگار عالم بسیار ارزشمند و مهم است و هر گونه روزه خواری در ملأ عام و در انظار عمومی چیزی جز بی احترامی و عدم حرمت گذاری به این ماه پر برکت است و باید در این زمینه مردم به جدیت موارد دینی و شرعی را رعایت کنند.

امام جمعه اردبیل در ادامه به تلاوت آیات نورانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان توصیه کرد و ادامه داد: خداوند متعال به بندگان خود بشارت داده که خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان برابر با ختم کامل قرآن و هر عمل نیکو در این ماه پاداش چند برابر دنیوی و اخروی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان هدف یک ماه عبادت و روزه داری را مساوات فقیر و غنی دانست و گفت: خداوند وعده داده است که ای بندگان من رمضان ماه مبارکی است تا غنی حال فقیر را دریابد و در برابر هوای نفس خود ایستاده و یاری گر ضعفا باشد.

هیچ گناهی در آخرت بالاتر از حق الناس نیست
آیت الله سید حسن عاملی رمضان را بهترین فرصت برای برداشتن توشه آخرت عنوان کرد و افزود: رمضان مدرسه‌ای است که در آن روزه دار از مغفرت و رحمت بی پایان خداوند متعال بهره مند و احساس و نفس آدمی تربیت می‌شود به طوری که هر عملش گامی است تا ما را به پاداش اخروی نزدیک تر کند.

وی گناه پایمال کردن حق الناس را بسیار نا بخشودنی دانست و تصریح کرد: متأسفانه امروزه در فضای مجازی مردم به توهین و بدگویی پرداخته و به راحتی به قضاوت یکدیگر می‌پردازند ولی این افراد غافل اند از گناهان نابخشودنی حق الناس که خداوند از آن در آخرت نخواهد گذشت.

امام جمعه اردبیل از کسبه خواست در ماه مبارک رمضان در داد و ستد خود انصاف را رعایت کرده و کمک حال مردم باشند تا خداوند پاداش کار خیر آنها را با برکت و رزق و روزی پاسخ دهد.

کنترل بیماری کرونا نیازمند عزم ملی و همکاری مردم است

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در ماه‌های گذشته با همکاری خوب مردم توانستیم کرونا را در کشور مدیریت و حداقل برسانیم اطهار کرد: متأسفانه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش دید و بازدیدهای نوروزی دوباره موج سهمگین کرونا را در کشور ایجاد کرده و به گفته کادر درمان این موج از بیماری بسیار خطرناک است و مردم باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی عدم رعایت موارد بهداشتی توسط مردم و به تبع آن بیماری و یا مرگ شهروندان را پایمال کردن حق الناس دانست و گفت: هر موردی که رعایت نشود و یا با اقدامات پیشگیرانه و صحیح دنبال شود باعث گسترش بیماری در جامعه خواهد شد که قطعاً بسیاری از خانواده‌ها را داغدار و عزیزان شأن را بیمار خواهد کرد.

امام جمعه اردبیل از زحمات شبانه روزی و دلسوزانه کادر درمان در دوران سخت کرونا تقدیر کرد و گفت: بدون شک بدون تلاش و مجاهدت این عزیزان روزهای سخت کرونا سپری نمی‌شد و مردم نیز به حرمت زحمات طاقت فرسای این قهرمانان عرضه کرونا لازم است نهایت همکاری را با پزشکان و پرستاران داشته باشند.

آیت الله سید حسن عاملی ابتلاء موج جدید بیماری کرونا را خانوادگی اعلام کرد و گفت: متأسفانه درصد بسیار بالایی از مردم درگیر این بیماری هستند و احتمال تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها نیز وجود دارد و لذا مردم باید محدودیت‌های اعمال شده را به دقت انجام و از شرکت در تجمعات و مراسم انتخاباتی خودداری کنند.

شرکت در انتخابات به منزله انتخاب راه روشن آینده کشور است

نماینده ولی فقیه در استان به نشست اخیر اعضای ۵+۱ در وین اشاره کرد و گفت: اقتدار سیاسی ایران در این نشست بر همگان ثابت شد و حال تمام جهان شاهد به زانو در آمدن استکبار جهانی در برابر خواسته‌ها و قدرت کشورمان در منطقه است.

وی تصریح کرد: ۳ عامل مهم در سال‌های اخیر بر قدرت و عظمت ایران در عرصه بین المللی افزود، پیشرفت علمی ایران به برکت انقلاب اسلامی، مقاومت مردم ایران در برابر تحریم‌ها و زورگویی‌های دشمنان و درایت مقام معظم رهبری که همواره همچون چراغی روشن در راه و آینده ما فروزان است.

وی انتخابات را در تعیین نقشه راه ۴ سال آینده کشور بسیار تعیین کننده عنوان کرد و افزود: مردم باید در این عرصه به دور از جناح‌ها فردی کاردان، دلسوز و متعهد را انتخاب کنند تا همواره خادم ملت و فدایی کشورمان باشد.

مهر