22:44 - 1403/04/19

ورزشی

تاریخ شروع لیگ برتر

لیگ برتر این دوره از مسابقات از چه زمانی آغاز میشود؟ زمان قرعه کشی لیگ برتر را در اندیشه معاصر ببینید

جدول لیگ برتر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، لیگ برتر در تاریخ مقرر شده در هر دوره اجرا میشود و تیم ها با بازی کردن و حذف کردن یک دیگر مشغول میشوند و پیروز این مسابقات به مقام قهرمانی میرسد. لیگ برتر این دوره در ماه مرداد قرعه کشی اش برگزار میشود. و تاریخ بازی ها را در ادامه مشاهده کنید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره لیگ برتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تاریخ شروع لیگ برتر ایران مشخص شد

سرنوشت برگزاری بیست و چهارمین دوره لیگ برتر با برخی مسائل گره خورده است. حضور تیم ملی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ و حضور نمایندگان کشورمان در لیگ نخبگان آسیا از همین موضوعات است اما اصلی‌ترین موضوع در این خصوص بحث استانداردسازی و تجهیز ورزشگاه‌ها به VAR است؛ موضوعی که سال‌هاست یکی از ضعف‌های فوتبال ایران محسوب می‌شود و حالا به نظر می‌رسد که با تأکید کنفدراسیون فوتبال آسیا بر بحث استانداردسازی ورزشگاه‌ها، این ضعف در حال برطرف شدن است.

لیگ برتر

لیگ برتر

در این بین صحبت‌هایی در خصوص آغاز لیگ برتر در تاریخ ۲۵ مردادماه به گوش رسید اما برخی از ورزشگاه‌ها در فاصله حدود ۴۰ روز به تاریخ مورد نظر، هنوز الزامات AFC را برطرف نکرده‌اند. این موضوع باعث شده تا خبرهایی در خصوص تعویق لیگ برتر و آغاز مسابقات در شهریور ماه، پس از برگزاری بازی‌های تیم ملی به گوش برسد. این در حالی است که تیم ملی روزهای ۱۵ و ۲۰ شهریور ماه سال‌جاری باید برابر قرقیزستان و امارات به میدان برود.
امیرحسین روشنک، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص تعویق لیگ برتر به «ایران ورزشی» می‌گوید: «هدف ما این است که مسابقات لیگ در تاریخ اعلام شده (۲۵ مرداد) آغاز شود

سال‌هاست که کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار استانداردسازی ورزشگاه‌هاست که البته در آن زمان مسئولان فدراسیون و در رأس آن مهدی تاج که ادعای فدراسیون ۵ ستاره را دارد مثل همیشه موضوع را جدی نگرفتند تا اینکه امسال AFC فشار را روی لیگ ایران بیشتر و تیم‌ها را ملزم به استانداردسازی ورزشگاه‌ها کرد. این نقد به فدراسیون وارد است که چرا بلافاصله پس از پایان لیگ بیست و سوم، جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌های لیگ برتری برگزار نکرد و این موضوع را به آنها انتقال نداد تا تیم‌ها سر فرصت ایرادات ورزشگاه‌های خود را برطرف کنند تا آغاز مسابقات حداقل با این چالش مواجه نشود./اعتماد آنلاین

دوم مرداد، زمان قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر فوتبال

داوود رفعتی اعلام کرد که دوم مرداد ماه، قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر برگزار خواهد شد.

با اعلام داوود رفعتی، دبیر کارگروه استانداردسازی ورزشگاه‌ها در جمع خبرنگاران درباره تاریخ قرعه‌کشی آن ، این قرعه‌کشی دوم مرداد ماه برگزار خواهد شد.

البته هنوز صحبتی درباره تاریخ شروع مسابقات لیگ بیست و چهارم نشده است و تاریخ آن مشخص نیست./ایسنا

تاریخ شروع لیگ برتر دوباره تغییر کرد

بیست و چهارمین دوره لیگ حرفه‌ای ایران با حضور ۱۶ تیم آغاز خواهد شد و این در حالی است که در زمان شروع فصل جدید اخبار و گمانه‌های متفاوتی وجود دارد.

ابتدا سازمان لیگ تاریخ ۲۴ مرداد را به عنوان زمان شروع معرفی کرد اما در ادامه به دلیل مسئله زیرساخت استادیوم‌ها، این زمان به بعد از فیفادی شهریور موکول شد.

با این حال شنیده خبرنگار ما حاکی از آن است که فدراسیون به دلیل جلوگیری از تعطیلی طولانی و همچنین به جهت پویایی ببشتر فصل جدید، دوباره زمان موردنظر خود را هفته پایانی مرداد قرار داده است.

فدراسیون و سازمان لیگ با تعیین ضرب الاجل از تیمهای آن  خواستند تا هرچه زودتر استادیوم خود را مهیای شروع فصل جدید کنند.

باتوجه به برگزاری لیگ نخبگان و لیگ قهرمانان و مقدماتی جام جهانی، این فصل فوتبال ایران به شدت فشرده خواهد بود./خبر ورزشی

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط