۰۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

برگزاری ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت در زمستان ۱۳۹۹

برگزاری ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت در زمستان ۱۳۹۹ واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث آستان حضرت معصومه(س) در فصل زمستان سال گذشته ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت، ویژه بانوان و در گروه‌های سنی مختلف به صورت برخط و آفلاین برگزا...

برگزاری ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت در زمستان ۱۳۹۹

برگزاری ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت در زمستان ۱۳۹۹

برگزاری ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت در زمستان ۱۳۹۹

واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث آستان حضرت معصومه(س) در فصل زمستان سال گذشته ۶۲ کلاس قرآنی در رشته‌های حفظ و قرائت، ویژه بانوان و در گروه‌های سنی مختلف به صورت برخط و آفلاین برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در رشته قرائت در زمستان سال گذشته ۱۶ کلاس با حضور ۱۶۳ فراگیر شامل ۸۷ نفر کودک و نوجوان، ۷۶ نفر جوان و در رشته حفظ نیز ۴۶ کلاس با ۲۸۱ فراگیر شامل ۱۰۶ نفر کودک و نوجوان و ۲۲۷ نفر فراگیر جوان برگزار شد و با اتمام این کلاس‌های قرآنی به فراگیرانی که در آزمون مرکز قرآن و حدیث موفق به کسب نمره قبولی شوند گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

از دیگر دوره‌ها و کلاس‌های قرآنی مرکز قرآن و حدیث که در سال گذشته همزمان با فصل زمستان به صورت آفلاین برای بانوان برگزار شد، دوره مصحف است.

بانوان شرکت کننده در دورۀ تخصصی ترجمه و مفاهیم «مصحف» با ریشه یابی دقیق کلمات قرآنیِ کم کاربردتر و یادگیری نقش کلمات در جملات و عبارات، به اشراف دقیق‌تری نسبت به آیات قرآن می رسند، متقاضیان شرکت در این دوره، باید یا دوره ترجمه مفاهیم سه جلدی را گذرانده و در آن نمره قبولی کسب کرده باشند و یا در آزمون جامع ترجمه مفاهیم به صورت حضوری شرکت کنند.

قرآن آموزان با گذراندن دوره سه جلدی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم می‌توانند مفهوم نزدیک به ۸۶ درصد از کلمات قرآن کریم و تعداد زیادی از آیات قرآن را به سادگی فراگیرند.

این دوره آموزشی به صورت آنلاین در پیام رسان ایتا با تدریس خانم رهنما برای بانوان برگزار شد.

دوره تفسیر تنزیلی از دیگر دوره‌هایی بود که در فصل زمستان سال گذشته برای بانوان برگزار شد و در این سبک تفسیری منابع و ابزار تفسیری با دیگر دوره‌های تفسیر قرآن کریم تفاوت نمی‌کند و مفسر فقط با تغییر چینش آیات موضوع مورد مطالعه، تلاش می‌کند به دریافت روشن‌تری از آیات قرآن دست یابد.

این سبک آموزش تفسیر به بانوان یکی از ریشه دارترین سبک‌های تفسیر قرآن، همزاد با نزول آیات و سور قرآن کریم بر پیامبر اسلام (ص) است.

روش تفسیری آموزشی برای این دوره در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت (علیه‌السلام) همان سبک تفسیری است که در مصحف امام علی (ع) نیز رعایت شده است.

لازم به ذکر است، این دوره آموزشی به صورت آفلاین و در پیام رسان ایتا برای بانوان برگزار شد، بر همین اساس بانوان سراسر کشور برای حضور در این دوره با محدودیتی مواجه نشدند و همچنین در سال گذشته با برگزاری آنلاین و آفلاین کلاس‌های قرآنی و معارفی فرصت حضور در کلاس‌های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث برای بانوان غیر ایرانی نیز فراهم شد.

مهر

مطالب مرتبط

آخرین اخبار