09:12 - 1403/04/13

برنده مناظره دیشب

در آستانه برگزاری دومین مناظره بین پزشکیان و جلیلی، داده‌های گوگل و سرچ مردم و همچنین شبکه های مجازی نشان می‌دهد که سعید جلیلی برنده مناظره اول بوده و بیشتر جلب توجه کرده است.

برنده مناظره دیشب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برنده مناظره دیشب در انتخاب رئیس جمهور اصلح چه کسی بود؟  برنده مناظره دیشب سعید جیللی بود یا مسعود پزشکیان؟

در آستانه برگزاری دومین مناظره بین پزشکیان و جلیلی، داده‌های گوگل و سرچ مردم و همچنین شبکه های مجازی نشان می‌دهد که سعید جلیلی برنده مناظره اول بوده و بیشتر جلب توجه کرده است.

برنده مناظره دیشب

برنده مناظره دیشب

چیزی که نظر مردم را جلب کرد اطلاعات و برنامه های سعید جلیلی بود و مردم در این دوره بیشتر بر مطالبی که بین دو نامزد مطرح شد را سرچ کردند و این نشان از خرد بالای و فهم عالی مردم ایران است.

به امید انتخاب رئیس جمهور اصلح در روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳

مناظره شب گذشته دو نامزد حاضر در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که حرف و حدیث های فراوانی به دنبال داشت.

برخی کاربران فضای مجازی و هواداران مسعود پزشکیان معتقدند که رسانه ملی و رفتار مجری مصداق بارز نقض بی طرفی است.

آنها می گویند در مناظره شب گذشته رفتار مجری برنامه این حس را به مخاطب القا می کرد که رسانه ملی به دنبال حمایت از یک نامزد خاص است.

و اما در مناظره دیشب، سعید جلیلی شیوه متفاوت تری را نسبت به مناظره های قبلی پیش گرفته بود.

او بارها به پزشکیان و تیم حامی وی که مشخصا حسن روحانی و وزیران دولت های یازدهم و دوازدهم می باشند تاخت.

پزشکیان در مناظره شب گذشته کماکان به کلیات پرداخت و همه چیز را به آینده و نظر کارشناسان حواله کرد.

پزشکیان مشخصا به برنامه و یا راهکار خاصی در حوزه های سیاست خارجی (برجام) مسکن، یارانه، تورم و خودرو اشاره نکرد.

پزشکیان مبهم حرف می زد و تمام سعی اش این بود که از زمانی که در اختیار دارد برای پاسخ به جلیلی استفاده کند لذا به گواه بسیاری از کارشناسان پزشکیان همچنان بی برنامه و پر از ابهام نشان می دهد.

در مقابل سعید جلیلی هم در برخی موارد حرف خاصی نزد، و به نظر می رسید نهایتا سیاست های دولت وی ادامه دهنده راه دولت شهید رئیسی خواهد بود.

به نظر می رسد درحوزه های مانند مسکن و خودرو و یا یارانه سعید جلیلی به آنچه که در سه سال گذشته رخ داده راضی است و احتمال می رود که بخشی از این رویکردها در واقع اجرای همان برنامه هایی است که دولت سایه تدوین نموده.

در کل مناظره دیشب برنده نداشت و نمی توان نامزدی را برنده اعلام کرد اما به نسبت می توان اذعان داشت که جلیلی تا حدودی برنامه محور تر و مدون تر از پزشکیان ظاهر شد.

به عقیده بسیاری از مخاطبین، ادبیات عامیانه و کوچه بازاری پزشکیان و استفاده از دایره لغات خصوصا ضمیرهای محاوره ای که با آنها جلیلی را خطاب می کرد دلچسب و زیبنده فردی در قامت رئیس جمهور نبود و انتظار بیشتری می رفت./ پایگاه خبر سیاسی ایران

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط