۱۴:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

بازنشستگان به سامانه www.cspf.ir مراجعه کنند| دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری + ویدئوی آموزشی

بازنشستگان برای مشاهده فیش حقوقی خود به سامانه www.cspf.ir مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دریافت فیش حقوقی بازنشستگان و سامانه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir را در این گزارش شرح داده ایم. برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری لازم است با مراجعه با سایت صندوق کشوری نسبت به دریافت فیش حقوقی خویش اقدام کنید. دریافت فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و بازنشستگان محترم می‌توانند با اطلاعات زیر، فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند:

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی

شماره دفتر کل
کد ملی
شماره حساب

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

فیش حقوقی و حکم حقوقی بازنشستگان کشوری یکی از دو نوع مدارک مهمی است که جزئیات مربوط به افزایش و یا کاهش حقوق بازنشستگان کشوری را نشان می دهد. در گذشته، افراد برای دریافت فیش حقوقی خود باید به صورت حضوری به ارگان محل قبلی کار خود مراجعه می کردند؛ اما در حال حاضر روش غیر حضوری برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری روی کار آمده است که همه بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری می توانند با کمک این روش، فیش حقوقی خود را دریافت کنند.
با توجه به ایجاد یک بستر مناسب برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری نمی باشد. با توجه به اهمیت موضوع نحوه مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، در اندیشه معاصر سعی داریم شما را به نحوه مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری آشنا کنیم. بنابراین، اگر قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در گذشته، بازنشستگان هر ارگان و یا وزارت خانه ای، باید برای دریافت فیش حقوقی خود به مراکز مشخصی مراجعه می کردند و فیش حقوقی خودشان را به صورت حضوری دریافت می کردند؛ اما با توجه به ایجاد بسترهای مناسب، خوشبختانه، روش حضوری دریافت فیش حقوقی از میان رفت و روش دریافت غیر حضوری فیش حقوقی روی کار آمد.

در واقع، کلیه بازنشستگان کشوری می توانند با مراجعه به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ ، فیش حقوقی خودشان را به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به رفت و آمد دریافت نمایند. روش غیر حضوری این امکان را به بازنشستگان می دهد که هر زمان که بخواهند، بتوانند فیش حقوقی خود را دریافت و آن را مشاهده کنند.

سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳، سامانه ای با هدف تسهیل امور مربوط به دریافت فیش حقوقی بازنشستگان است. این سامانه برای کلیه مستمری بگیران و بازنشستگان کشوری قابل استفاده می باشد. این سامانه زیر مجموعه ای از سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir می باشد که افراد برای ورود به این سامانه ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند، سپس به این سامانه وارد شوند. در ادامه مقاله در رابطه با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و نحوه مشاهده این فیش توضیحات بیشتری را ارائه می کنیم.

ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir

افرادی که قصد مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، باید ابتدا از نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری مطلع باشند. سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، یکی از خدمات بسیار پرکاربردی است که در سایت صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می شود. لذا تمامی افرادی که قصد دریافت فیش حقوقی خودشان را دارند، باید ابتدا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir وارد شوند.
برای ورود به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری در این سایت، باید به قسمت خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شد. برای آشنایی بیشتر شما با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و مشاهده فیش حقوقی، در ادامه به صورت مرحله به مرحله، مراحل ورود به این سامانه را توضیح می دهیم؛

نکته مهم: تنها افرادی می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی فیش حقوقی دریافت کنند، که حقوق دریافتی آن ها به صورت مستقیم از طریق صندوق بازنشستگی کشوری واریز شود. در غیر این صورت امکان دریافت فیش حقوقی برای افراد وجود نخواهد داشت.

برای ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید:

۱.ابتدا یکی از مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس گوشی تلفن همراه و یا لپ تاپ خود را باز کنید. برای دسترسی بهتر به سامانه مربوطه، بهتر است که از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید.

۲.حال عبارت «سایت صندوق بازنشستگی کشوری» را در فیلد جستجوی گوگل تایپ و آن را جستجو نمایید.

۳.پس از اینکه گوگل برای شما سایت صندوق بازنشستگی کشوری را جستجو کرد، بر روی این سایت با آدرس www.cspf.ir کلیک کنید تا وارد سایت اصلی بازنشستگی شوید.

۴.برای ورود به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان، باید به قسمت درگاه خدمات الکترونیکی سایت بازنشستگی کشوری وارد شوید. برای این کار می بایست که بر روی گزینه «درگاه خدمات الکترونیکی» در بالای سایت کلیک کنید.

۵.حال به قسمت مربوط به خدمات الکترونیکی سایت وارد شده اید، برای دریافت فیش حقوقی ابتدا بر روی گزینه حقوق در بالای سایت کلیک کنید.

۶.حال بر روی گزینه «دریافت فیش حقوقی» کلیک کنید تا وارد سایت اصلی دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری شوید

نکته: در صورتی که قصد دریافت حکم حقوقی خود را دارید، می بایست در همین قسمت به جای کلیک کردن بر روی گزینه دریافت فیش حقوقی، بر روی گزینه دریافت حکم حقوقی کلیک نمایید

۷.در مرحله بعدی باید اطلاعات لازم را برای دریافت فیش حقوقی وارد کنید. اطلاعات لازم برای ورود به پورتال شخصی خود در سامانه فیش حقوقی بازنشستگان، شامل شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره حساب بازنشستگان می باشد. بعد از وارد کردن این اطلاعات، بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

نکته: شماره حساب وارد شده باید با شماره حسابی که صندوق بازنشستگی کشوری به آن حقوق واریز می کند، یکسان باشد. در صورت اشتباه وارد کردن شماره حساب و یا هر کدام از اطلاعات دیگر، امکان ورود به سامانه برای شما وجود نخواهد داشت.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

تا به اینجای مقاله در رابطه با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، صحبت کردیم؛ اما بعد از اینکه به این سامانه وارد شدم؛ چگونه فیش حقوقی خود را دریافت کنم؟ و باید چه مراحلی را انجام دهم؟

در اندیشه معاصر نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان را از طریق سایت صندوق بازنشستگی ذکر می کنیم

۱برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی وارد شد و طبق مراحل توضیح داده شده، به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری وارد شد.
۲پس از وارد کردن شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب به پورتال شخصی خود وارد می شوید. پس از ورود به این سایت، می توانید تصویر زیر را مشاهده کنید.

۳در این قسمت، باید ماه مربوط به فیش حقوقی مورد درخواست خود را وارد کنید. به طور مثال اگر قصد دریافت فیش حقوقی خود در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۰ را دارید، این ماه را انتخاب کنید و بر روی گزینه مشاهده فیش کلیک نمایید.
۴پس از کلیک کردن بر روی گزینه مشاهده فیش حقوقی، می توانید فیش حقوقی خود را مشاهده کنید. در صورتی که قصد دریافت فیش حقوقی به صورت فایل pdf را دارید، می توانید بر روی گزینه ساخت فایل pdf کلیک کنید و در صورتی که قصد چاپ فیش حقوقی خود را دارید، می توانید بر روی گزینه چاپ فیش حقوقی کلیک کنید.

 دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری می‌توانند فیش حقوقی خود را به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری دریافت کنند. برای این کار، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس eservices.cspf.ir مراجعه کنید. سپس، در قسمت ورود به سامانه، با وارد کردن شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود، وارد سامانه شوید.

فیش حقوقی معلمان بازنشسته/ صندوق بازنشسته کشوری

دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری

پس از ورود به سامانه، در قسمت خدمات حقوق، روی گزینه دریافت فیش حقوقی کلیک کنید. در این صفحه، اطلاعات فیش حقوقی شما نمایش داده می‌شود.
برای دریافت فیش حقوقی، روی گزینه دریافت کلیک کنید. فیش حقوقی شما به صورت یک فایل PDF دانلود خواهد شد.

مراحل دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری به صورت خلاصه:

به سایت صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کنید.

در قسمت ورود به سامانه، با وارد کردن شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود، وارد سامانه شوید.

در قسمت خدمات حقوق، روی گزینه دریافت فیش حقوقی کلیک کنید.

اطلاعات فیش حقوقی خود را مشاهده کنید.

روی گزینه دریافت کلیک کنید.

فیش حقوقی شما به صورت یک فایل PDF دانلود خواهد شد.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

مزایای دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی

دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

راحتی و سهولت دریافت فیش حقوقی: بازنشستگان می‌توانند در هر زمان و مکانی که باشند، بدون نیاز به مراجعه حضوری به صندوق بازنشستگی، فیش حقوقی خود را دریافت کنند.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه: بازنشستگان با دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی، از اتلاف وقت و هزینه‌های جانبی جلوگیری می‌کنند.

امنیت بیشتر: دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی، امنیت بیشتری نسبت به روش‌های سنتی دارد.

چنانچه بازنشستگان در دریافت فیش حقوقی خود به صورت اینترنتی با مشکل مواجه شوند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا تماس با مرکز تماس صندوق بازنشستگی کشوری، از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوند.

دریافت اطلاعات فیش حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق پیامک

مدیر عامل سیستم مکانیزه سازمان بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با راه اندازی سیستم ارسال پیام کوتاه، از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری در استان تهران می توانند، اطلاعات مربوط به فیش حقوقی خود را با پیام کوتاه دریافت کنند.

عبدالهیان، با اعلام این مطلب افزود: مشترکان این صندوق در استان تهران می توانند با ارسال عدد <یک> به همراه شماره دفترکل و شماره شناسنامه حقوق بگیر (اعم از بازنشسته یا وظیفه بگیر)، به شماره ۱۰۰۰۷۵۷ اطلاعات فیش حقوقی خود را دریافت کنند. وی اظهار کرد: این اطلاعات شامل جمع حقوق و مزایا، جمع کسور و خالص دریافتی حقوق خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط