۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۹

افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان سال ۱۴۰۳

نگاهی به بودجه دولت برای حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ برنامه اقتصادی افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان را نیر افشا خواهد کرد. نماینده کارگری در شورایعالی کار گفت: پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدیِ دستمزد کارگران نشان می‌دهد که دولت بر رویه‌ی سابق خود ...

افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،نگاهی به بودجه دولت برای حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ برنامه اقتصادی افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان را نیر افشا خواهد کرد.

نماینده کارگری در شورایعالی کار گفت: پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدیِ دستمزد کارگران نشان می‌دهد که دولت بر رویه‌ی سابق خود پافشاری دارد و احتمالا امسال هم‌سال سختی خواهد بود و با مقاومتِ دولت برای افزایش دستمزد کارگران مواجه خواهیم شد.

تکرارِ رویه‌ی غلطِ دولت در موردِ افزایش حقوقِ کارمندان، کارگران و بازنشستگان

محسن باقری (نماینده کارگری در شورایعالی کار) در خصوص بخشنامه لایحه بودجه ۱۴۰۳ و پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران گفت: احتمالا مانند سال گذشته درصد افزایش حقوق کارمندان روی تعیین حداقل حقوق کارگران نیز تاثیرگذار باشد و این شروع چالش بسیار بزرگ برای کارگران است. سال گذشته نیز دولت روی همین دستمزد مصوب در قانون بودجه برای حداقل حقوق کارگران چانه‌زنی کرد و ما را مجبور کرد آن دستمزد تحمیلی را امضا کنیم.

افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان سال ۱۴۰۳

افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان سال ۱۴۰۳

وی گفت: ظاهرا برای دولت کم‌اهمیت دانستنِ تشکل‌های کارگری رویه شده است. طبق ماده دو قانون بهبود محیط کسب و کار، دولت تکلیف دارد که تشکل شورای اسلامی کار را در جلسات تعیین بودجه دعوت کند. اما دولت این تشکل کارگری را دعوت نمی‌کند و هرآنچه خودشان بخواهند در لایحه بودجه می‌نویسند و در مجلس تصویب می‌کنند.

باقری گفت: دولت بعد از این تخلف بزرگ و آشکار به جامعه و تشکل‌های کارگری القا می‌کند که افزایشِ بیش از این امکان‌پذیر نیست و بودجه بسته شده است.

وی گفت: پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدیِ دستمزد کارگران نشان می‌دهد که دولت بر رویه‌ی سابق خود پافشاری دارد و احتمالا امسال هم‌سال سختی خواهد بود و با مقاومتِ دولت برای افزایش دستمزد کارگران مواجه خواهیم شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط