16:27 - 1403/04/02

اطلاعیه مهم سازمان تامین اجتماعی از پرداخت وام بازنشستگان| مهلت ثبت‌ نام وام بازنشستگان اعلام شد

جزییات جدید از ارائه تسهیلات قرض الحسنه ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد.

ثبت نام وام بازنشستگی تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ثبت نام وام بازنشستگان که در روزهای اخیر اعلام شد برای همه بازنشستگانی است که تاکنون وام بازنشستگان را دریافت نکرده اند. بازنشستگان تامین اجتماعی جهت دریافت وام بازنشستگی ۳۰ میلیون تومانی لازم است این گزارش را تا انتها بخوانند و با اندیشه معاصر همراه باشند تا مهلت ثبت نام وام بازنشستگان را شرح دهیم.

 

ثبت نام وام بازنشستگان

ثبت نام وام بازنشستگان

سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام وام بازنشستگان در نخستین مرحله پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان تا روز دوشنبه چهارم تیرماه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در این مرحله ۴۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان و مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت خواهد شد که برای هر استان سهمیه‌ای مشخص در نظر گرفته شده است.

ثبت‌نام وام بازنشستگان از طریق کانون‌های بازنشستگان در هر استان انجام می‌شود و بعد از به حد نصاب رسیدن تعداد ثبت‌نام‌کنندگان، سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

سازمان تأمین‌اجتماعی شرایط پرداخت وام به بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان را دارا بودن حداکثر ۷۸ سال، مسدود نبودن حساب بانکی فرد متقاضی، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، فقدان سابقه چک برگشتی و بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، عدم استفاده از تسهیلات مشابه طی دو سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

به گزارش اندیشه معاصر، پس از تکمیل این مرحله از ثبت‌نام که به صورت غیرحضوری و از سوی کانون‌های بازنشستگان در هر استان انجام خواهد شد، اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و طی حدود یک هفته این تسهیلات به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز می‌شود.

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان و مستمری‌بگیران؛ یکی از خدمات رفاهی سازمان تأمین‌اجتماعی برای کمک به بهبود شرایط معیشت بازنشستگان است که با همکاری بانک رفاه کارگران انجام می‌شود. در سال گذشته، رقم ریالی این تسهیلات ۲۰ میلیون تومان بود که در سال جاری به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته و مراحل بعدی پرداخت این تسهیلات نیز متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط