15:18 - 1403/03/30

استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و موبایل | صفر تا صد مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی + روش‌های استعلام و پرداخت

در این گزارش بهترین روش برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی از طریق موبایل را آموزش داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و موبایل؛ بدلیل اینکه مراجعه‌های غیر ضروری به سازمان تامین اجتماعی باعث شلوغی و ازدحام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد کرده که به راحتی بتوان سوابق بیمه تامین اجتماعی را با کد دستوری و از طریق موبایل مشاهده کرد. برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، باید قبل از استفاده از کد دستوری، در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید؛ ما در اندیشه معاصر نحوه استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و موبایل را شرح می دهیم و در ادامه صفر تا صد مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی را بیان می کنیم.

 

سوابق بیمه‌ای

سوابق بیمه‌ای

آگاهی از روش‌های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و موبایل برای کلیه افراد اعم از سرباز، دانشجو، کارمند، کارگر، مشاغل آزاد، بازنشستگان و … کاربردی خواهد بود. داشتن دانش کامل از سابقه بیمه تامین اجتماعی می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهمی مانند استخدام، هزینه‌های درمانی، بازنشستگی، اخذ وام، حقوق و مزایا اهمیت فراوانی داشته باشد.

دیگر برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی خود به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نکنید! در حال حاضر امکان مشاهده سوابق بیمه با موبایل و کد ملی برای کارمندان، کارگران و مشاغل آزاد، داشجویان، سربازان و بازنشستگان به راحتی امکان پذیر است. همان طور که می‌دانید استعلام سوابق بیمه یک امر مهم تلقی می‌شود، چرا که این سوابق بیمه هستند که در هنگام پیگیری وصول مطالبات از بیمه تامین اجتماعی در مواردی مانند بازنشستگی، بیمه بیکاری و… اهمیت دارند. از طرفی برای انجام امور مرتبط با استخدام، وام، هزینه های درمان، حقوق، سنوات با‌توجه به اینکه مشاهده سوابق بیمه نیز مانند خرید بیمه آنلاین، با گوشی موبایل به راحتی و در یک دقیقه امکان پذیر است، توصیه می‌کنیم در صورتی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستید، هر ماه سوابق بیمه خود را چک کنید. در ادامه سریع‌ترین و بهترین روش برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی را آموزش داده‌ایم.

صفر تا صد مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

۳ روش مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل

۱- شماره گیری کد دستوری بیمه تامین اجتماعی: #۱۴۲۰*۴*

سریع ترین روش
بدون نیاز به اینترنت
مشاهده سوابق بدون جزئیات

۲- با استفاده از اپلیکیشن تامین من: tamin.ir/page/app

نیاز به ثبت نام
امکان پیگیری درخواست های دیگر
فضای گرافیک جذاب

۳- با استفاده از سایت تامین اجتماعی: tamin.ir

بهترین روش
امکان مشاهده و پرینت کلیه سوابق به همراه جزئیات
امکانات کامل

روش اول: شماره گیری کد دستوری برای تمامی اپراتورها

سریع‌ترین و بهترین روش برای استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی، شماره گیری کد دستوری #۱۴۲۰*۴* (برای همه اپراتور‌ها) است. با طی کردن مراحل زیر:

استعلام‌ها > آخرین سابقه > وارد کردن کدملی

می‌توانید به راحتی سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

قبل از شماره گیری USSD باید در سایت sabeghe.tamin.ir ثبت نام کرده باشید. شماره موبایلی که با آن کد دستوری را شماره گیری می کنید باید با شماره ای تلفن همراه شما در سایت تامین اجتماعی یکسان باشد. علاوه بر آن شماره تلفن همراه وارد شده باید به نام خودتان باشد.

توجه داشته باشید که استفاده از کد دستوری، جزئیات سابقه شما را نمایش نخواهد داد و چنانچه نیاز به جزئیات بیشتری دارید، می بایست از دو روش دیگر (از طریق اپلیکیشن تامین من و سایت تامین اجتماعی) که در ادامه مقاله بیان شده است، استفاده کنید.

آموزش دریافت کد استعلام بیمه تامین اجتماعی با موبایل

۱- کد دستوری #۱۴۲۰*۴* را با تلفن همراه خود شماره‌گیری نمایید.
۲_ پس از شماره گیری کد دستوری اعلام شده، عدد دو را که مرتبط به “استعلام بیمه‌نامه” است انتخاب کنید.

۳_ با انتخاب گزینه استعلام بیمه‌نامه، گزینه‌های آخرین سابقه، رابطه بیمه‌ای مشاهده می‌شود. گزینه اول “آخرین سابقه” را انتخاب کنید.

۴_ در این مرحله باید کد ملی خود را وارد کرده و ارسال کنید.

استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی

استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی

۵_ در آخر می‌توانید بخش سابقه بیمه با محاسبه میزان دستمزد خود را مشاهده کنید.همانطور که پیش تر ذکر شد، در این روش امکان مشاهده جزئیات سوابق بیمه وجود ندارد و در صورت نیاز به مشاهده جزئیات سوابق بیمه با کدملی، می‌توانید از دو روش دیگر که در ادامه آموزش داده‌ شده است، استفاده کنید.

روش دوم: استعلام جزئیات سابقه بیمه از طریق اپلیکیشن تامین من

۱- به صفحه tamin.ir/page/app بروید و با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود، اپلیکیشن را نصب کنید.
۲- پس از نصب برنامه کافی است، گزینه “وارد حساب کاربری شوید” را انتخاب کنید.۳- سپس اطلاعات خود را وارد کرده و گزینه ورود را بزنید.۴- نوع کاربری خود را از بین گزینه‌های “بیمه شده” – “مستمری بگیر” – “کارفرما” انتخاب کنید.۵- در این مرحله به صفحه خدمات اپلیکیشن تامین من وارد می‌شوید. گزینه “کلیه سوابق” را انتخاب کنید.اکنون شما قادر هستید کل روزهای سابقه خود و یا به تفکیک سال را به صورت عددی و نموداری مشاهده کنید.

به گزارش اندیشه معاصر، در این روش‌ها شما به جزئیات بیشتری دسترسی خواهید داشت و حتی می‌توانید درخواست‌ها و فرآیند‌های مربوط به بیمه تامین اجتماعی خود را از طریق این اپلیکیشن پیش ببرید. از جمله امکانات اپلیکیشن تامین من:

اعتراض به سوابق تامین اجتماعی
مشاهده سوابق بیمه سربازی
خرید بیمه خدمت سربازی
ثبت درخواست کمیسیون پزشکی
ثبت نام هدیه ازدواج
درخواست دفترچه بیمه
دریافت انواع استعلامات
جستجوی مراکز ارائه دهنده خدمات
نمایش میزان بدهی کارفرماها به صورت برآوردی و قطعی
ارائه اطلاعات مکان محور مراکز مختلف
استعلام مستمری با امکان نمایش آخرین فیش حقوقی
استعلام عناوین شغلی
انعقاد انواع قراردادها

روش سوم: مشاهده سوابق بیمه از طریق سایت تامین اجتماعی با موبایل

سایت تامین اجتماعی این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید تقریبا تمام کار های مربوط به بیمه تامین اجتماعی خود را به صورت اینترنتی انجام دهید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سازمان تامین اجتماعی نباشد.

در صورتی که در سایت تامین اجتماعی از قبل ثبت‌نام کرده باشید میتوانید طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

۱- وارد سامانه تامین اجتماعی شوید. account.tamin.ir/auth/login

۲- در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید، نام کاربری و رمز خود را وارد کنید.

۳- در صورت فراموشی رمز عبور راهنمای بازیابی رمز عبور سایت تامین اجتماعی را مطالعه کنید.

۴- سپس با کلیک بر روی دکمه ورود می‌توان به پنل کاربری خود مراجعه کنید.

۵- بعد از وارد شدن به صفحه اصلی پیشخوان، بر روی منو (سه خط افقی در بالا سمت راست) کلیک کنید.
۶- در ابتدا از بخش “بیمه‌شدگان”، قسمت “خدمات سابقه” و سپس گزینه “سوابق تلفیقی” را انتخاب کنید.

اهمیت مشاهده سوابق بیمه با موبایل

به طور حتم همه افرادی که در سازمان یا کارگاهی مشغول به کار باشند می‌دانند که باید هر چند وقت یک‌بار سوابق بیمه‌ای خود را چک کنند تا از پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما اطمینان حاصل کنند؛ چرا که در بسیاری از سازمان‌های متخلف، کارفرما به دلایلی از پرداخت حق بیمه کارمندان و کارگران خود اجتناب می‌کند. در چنین مواقعی کارمند یا کارگر تا زمانی که از سوابق بیمه ای خود آگاهی نداشته باشد، از این موضوع متضرر خواهد شد. بهره‌مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی مانند: بازنشستگی، دریافت مستمری، از کارافتادگی و خدمات درمانی منوط بر پرداخت حق بیمه خواهد بود. همچنین افراد تحت تکلف در بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از خدمات درمانی نیز استفاده کنند.

مزایای بیمه تامین اجتماعی

پرداخت به موقع حق بیمه از سوی کارفرما یا به صورت خویش فرما می‌تواند مزیت‌هایی را برای بیمه شده فراهم کند، که به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهد بود. سوابق بیمه به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل در سوابق تامین اجتماعی خود، به سرعت آن را پیگیری کنید.

مزیت‌های مستقیم بیمه تامین اجتماعی عبارتند از:

خدمات درمانی
حوادث
بیماری‌ها
دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری
کمک هزینه بارداری
بیمه بازنشستگی
هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی
هزینه‌های اروتز و پروتز
پرداخت هزینه سمعک، عینک طبی و ویلچر
دریافت مستمری ازکارافتادگی

مزیت‌های تامین اجتماعی به صورت غیر مستقیم عبارت‌اند از:

اضافه کار
پاداش انجام کار
پرداخت عیدی
ماموریت
بازخرید خدمت
پاداش انتهایی سال
بهره وری
خسارت اخراج

مجموع این مزایا باعث شده است که بیمه تامین اجتماعی در ایران به پرطرفدار‌ترین نوع بیمه تبدیل شده و بخش عمده‌ای از جامعه به استفاده از این بیمه روی بیاورند.

 

 

روش‌های استعلام و پرداخت

روش پرداخت بیمه تامین اجتماعی، به دو شیوه غیرحضوری و آنلاین و نیز حضوری، امکان پذیر می باشد. پرداخت فیش حق بیمه با مراجعه به سایت eservices.tamin.ir و یا سامانه portal.tamin.ir و با درج کد ملی و گذرواژه حساب کاربری میسر است. هم چنین، افراد می توانند با مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی، حضورا حق بیمه را پرداخت نمایند.

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، در سال های اخیر تفاوت های گسترده ای پیدا نموده و با به وجود آمدن روش های مجازی و غیرحضوری به ندرت شاهد روش های سنتی و مراجعه حضوری به بانک ها برای پرداخت حق بیمه هستیم.

 

به طور کلی، طریقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی​ به روش های متعددی صورت می پذیرد که شامل مراجعه حضوری و واریز اینترنتی می شود. از آن جایی که عدم پرداخت حق بیمه، در موعد مقرر، موجب لغو شدن دریافت مزایای آن، می شود؛ افراد می بایست اطلاعات جامع و کاملی در خصوص روش ها و نحوه واریز حق بیمه داشته باشند.

 

از این رو، در اندیشه معاصر، قصد داریم، پس از پرداختن به سامانه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و نحوه پرداخت غیرحضوری و آنلاین حق بیمه اختیاری و مشاغل آزاد تامین اجتماعی؛ به بیان مراحل پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و واریز حضوری آن بپردازیم. سپس در خصوص نحوه پرداخت قسط حق بیمه کارگران ساختمانی از طریق اینترنت صحبت خواهیم کرد و در انتها؛ زمان واریز قبض و برگ پرداخت بیمه در سایت تامین اجتماعی ارائه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با ما همراه باشید.
سامانه و سایت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی eservices.tamin.ir

به ظهور دولت الکترونیک، بسیاری از سازمان های کشور، به منظور خدمات رسانی به شهروندان، سامانه و درگاه های مخصوص به خود را ایجاد نمودند. سازمان تامین اجتماعی از این قاعده، مستثنی نبوده و به منظور خدمت رسانی به مشتریان خود، سامانه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی را راه اندازی نمود.

 

در پاسخ به پرسش چگونه بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کنیم و سایت پرداخت حق بیمه چه می باشد؛ می توان گفت که سامانه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، در واقع همان درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی می باشد که با نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir مشغول خدمت رسانی به شهروندان می باشد. متقاضیان با ورود به سامانه و سایت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی eservices.tamin.ir می توانند به پرداخت انواع حق بیمه، نظیر حق بیمه اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، دانشجویی و …. اقدام نمایند.

 

هم چنین، افراد می توانند با ورود به پرتال تامین اجتماعی به نشانی portal.tamin.ir نسبت به واریز حق بیمه خود با اطلاعات پرداخت اقدام نمایند. با توجه به مطالب فوق می توان بیان داشت که سامانه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی در واقع دو سایت eservices.tamin.ir و portal.tamin.ir می باشد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط