• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Tuesday - 28 June - 2022

اخبار ویژه

فال ابجد امروز 8 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز سه شنبه 8 تیر 1401 + فیلم آخرین وضعیت تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان تیر 1401/ دولت در برابر افزایش حقوق بازنشستگان مقاومت می‌کند؟ نتیجه نهایی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه شد؟/ چشم انتظاری موسپیدان کِی تمام می شود؟ 1401/04/07 زمان دقیق اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد؟/ بالاخره حقوق معلمان از کِی زیادتر می شود؟+ جزئیات 7 تیر تنش در مجلس بر سر عدم اجرای رتبه بندی معلمان امروز 7 تیر/ وزیر آموزش و پرورش باید استیضاح شود بازنشستگان سورپرایز می شوند | واریز افزایش حقوق بازنشستگان امشب؟ 7 تیر 1401 وضعیت آب و هوا در هفتم تیر/ روند افزایش دما در کشور ادامه دارد دولت باید نظر مجلس درباره حقوق بازنشستگان را بپذیرد/ قبل از پایان تیر کام مستمری‌بگیران شیرین می‌شود؟ فال ابجد 7 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز دوشنبه 7 تیر 1401 + فیلم آیا رتبه بندی معلمان کنسل می شود ؟! /صدای مجلس هم درآمد ! جزئیات مهم از طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ۲۵ درصد باقی‌مانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود+ جزئیات 6 تیر خبر خوش برای بازنشستگان / دولت کوتاه آمد/ معاون اول رئیسی اصلاح حقوق بازنشستگان را اعلام می کند جزئیات مهم از طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ۲۵ درصد باقی‌مانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شود جزئیات یک جلسه مهم | سرپرست وزارت کار: خبر خوشی درباره حقوق بازنشستگان دارم فال قهوه ۷ تیر ۱۴۰۱ خبر مهم آموزش و پرورش برای معلمان امروز دوشنبه6 تیر 1401 | جزئیات ثبت‌نام بیمه تکمیلی فرهنگیان اعلام شد فال روزانه سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ وضعیت آب و هوا در ششم تیر/ آسمان نوار غربی کشور غبارآلود است فال ابجد 6 تیر 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز یکشنبه 6 تیر 1401 + فیلم سکته پدر شوهر بعد دیدن خیانت عروس!

ارسال لیست حقوق به دارایی / ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401 + آموزش و فیلم

 • کد خبر : 1321238
 • 31 خرداد 1401 - 9:04
ارسال لیست حقوق به دارایی / ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401 + آموزش و فیلم
ارسال لیست حقوق به دارایی. با توجه به الزام پرداخت مالیات طبق قوانین کشوری و مالی، اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله کارفرمایان باید در موعد مقرر نسبت به ارسال لیست مالیات حقوق و … کارگران اقدام نمایند. در غیر این صورت اگر نسبت به موضوع مالیات کوتاهی کنند منجر به جریمه های سنگین تری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ANDISHEMOASER News Agency،ارسال لیست حقوق به دارایی / ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401 + آموزش و فیلم. کلیه اشخاص حقوقی که طبق قانون تجارت، مشمول پرداخت مالیات هستند، می بایست لیست مالیات حقوق کارکنان را از طریق سامانه مالیات بردرآمد حقوق و دستمزد سازمان امور مالیاتی کشور در این نشانی، ارسال کنند. در واقع اکنون برای انجام بسیاری از کارهای مالیاتی، بیمه، خود اظهاری، دریافت گواهی نامه ارزش افزوده  و پرداخت مالیات، نیازی  به مراجعه حضوری نیست و فرآیندها، از طریق سامانه های مربوطه انجام می شود.

در این گفتار، شما با راهنمای مصور استفاده از سامانه مالیات بر درآمد حقوق و دستمزد آشنا می شوید.

آموزش ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401

با توجه به الزام پرداخت مالیات طبق قوانین کشوری و مالی، اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله کارفرمایان باید در موعد مقرر نسبت به ارسال لیست مالیات حقوق و … کارگران اقدام نمایند. در غیر این صورت اگر نسبت به موضوع مالیات کوتاهی کنند منجر به جریمه های سنگین تری خواهد شد.

در این مقاله سعی داریم شما را نسبت به ارسال لیست مالیات آشنا کنیم و تمامی نکات و پرسش های شما را در این خصوص، ارسال لیست حقوق به دارایی را بررسی نموده و آموزش نحوه ارسال مالیات حقوق و دستمزد را ارائه دهیم.

ارسال لیست حقوق به دارایی / ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401 + آموزش و فیلم

ارسال لیست حقوق به دارایی / ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401 + آموزش و فیلم

لیست مالیات حقوق

لیست مالیاتی حقوق یک لیست دارای اطلاعات حقوقی و مالیات حقوق هر یک از پرسنل شرکت می باشد. همانگونه که در مقاله مالیات حقوق ذکر شد، اگر پرسنل شرکت ها ماهیانه دستمزدی بیشتر از حداقل حقوق قانون کار دریافت کنند، موظف هستند که با توجه به مبلغ حقوق دریافتی که دارند مالیات حقوق خود را پرداخت نمایند.

لیست مالیات حقوق شامل اطلاعات حسابداری حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان از جمله کد پرسنلی، نام و نام خانوادگی، مزایای مشمول مالیات سال، مزایای مشمول مالیات ماه و مالیات قابل پرداخت ماه جاری می باشد. ارسال این لیست برای اداره دارایی به صورت ماهیانه انجام می شود و درصورت عدم ارسال لیست کارفرمایان باید منتظر جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق باشند.

ارسال لیست مالیات حقوق باید حداکثر تا مدت 30 روز پس از محاسبات و کسر آن به اداره مالیات ارسال شود. به بیان قابل فهم تر ارسال لیست مالیات باید در پایان هر ماه توسط کارفرمایان انجام شود.

نمونه لیست در نحوه ارسال لیست مالیات حقوق

آموزش ارسال لیست مالیات حقوق به دارایی

ارسال لیست حقوق به دارایی به دلیل این که در آن مبلغ مالیات هریک پرسنل مشخص می شود حساس بوده و برای تهیه آن نیز به دقت بالایی می باشد. باتوجه به حساسیت این لیست در این قسمت سعی داریم نحوه ارسال لیست حقوق به دارایی را به شما آموزش بدهیم.

برای ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد باید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا باید به سامانه http://salary.tax.gov.ir مراجعه کرده و با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور منحصر وارد پورتال خود شوید. پس از ورود می توانید فهرست حقوق و فهرست حقوق جدید را انتخاب کنید.
 2. پس از گذراندن مرحله ی اول جهت ارسال لیست مالیات حقوق، در این قسمت فیلدهای مربوط به ماه، حوزه عملیاتی، نام و نوع لیست برای شما نمایش داده می شود، که باید آن ها را تکمیل کنید. برای تکمیل اطلاعات ارسال لیست مالیات باید به چند زیر توجه کنید.
 • نام حوزه مالیاتی به صورت پیش فرض دست بندی شده است، از میان آن ها حوزه عملیاتی برای ارسال لیست مالیات حقوق انتخاب کنید.
 • نوع لیست ارسال لیست مالیات دستمزد که شامل: اصلی، الحاقی و اصلاحی است را را انتخاب کنید. اگر ارسال آن برای اولین باربود گزینه اصلی را انتخاب می کنیم. اگر اشتباهاتی در لیست قبل داشتیم و جهت تصحیح آن ها وارد سامانه شده بودیم از گزینه الحاقی اسفاده می کنیم. در آخر اگر فایلی که ماه قبل ارسال داشته ایم و ثبت نهایی شده است به صورت کلی اشتباه بود و ایراد داشت، گزینه اصلاحی را انتخاب می کنیم.
 1. پس از انجام تمامی کارها به فهرست حقوق مراجعه کنید. در این فهرست چند گزینه برای شما نمایش داده می شود.
 • فهرست حقوق جدید: در این قسمت می توانید برای ارسال لیست مالیات، یک لیست جدید انتخاب کنید.
 • فهرست فایل های ارسالی: در این قسمت می توانید برای ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد از فهرست فایل هایی که تا کنون برای اداره مالیات ارسال کرده اید استفاده کنید.
 • فهرست لیست ها: در این فهرست، برای ارسال لیست مالیات حقوق، لیست مالیات حقوق مودی برای شما نمایش داده می شود.
 • فهرست قبض ها: در این فهرست برای ارسال لیست مالیات حقوق، لیست هایی که مودی ارسال کرده است را نشان می دهد.
 1. دیگر تمامی موارد را پر کرده ایم و زمان ارسال لیست حقوق به دارایی رسیده است. اگر اطلاعات وارد شده مطابقت داشت نسبت به تایید و ارسال لیست حقوق به دارایی اقدام کنید.

تمامی مواردهای فوق نحوه ارسال لیست مالیات حقوق و آموزش لیست مالیات حقوق را به طور جامع بیان کرده است. شما با این استفاده از این موارد می توانید به راحتی لیست حقوق خود را ارسال کنید.

جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق

در آموزش لیست مالیات حقوق و نحوه ارسال لیست مالیات گفتیم که کارفرما باید در موعد مقرر نسبت به لیست مالیات حقوق کارکنان اقدام کند. در غیر این صورت جریمه می شود.

جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق چگونه است؟ پرداخت مالیات حقوق یکی از الزاماتی است که کارفرمایان باید نسبت به آن توجه داشته باشند. ارسال لیست مالیات حقوق و ارسال لیست حقوق به دارایی باید در موعد مقرر خود انجام شوند، در غیر این صورت با جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق روبه رو خواهند شد.

گاهی اداره مالیات جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد را چندین برابر بیشتر از مالیات اصلی قرار می دهد و باید بدانید که این جریمه قابل بخشش نیست. اطلاعات کامل تنخواه گردان در لینک قبل میباشد.

محاسبه مبلغ جریمه عدم ارسال در آموزش لیست مالیات حقوق

عدم پرداخت مالیات حقوق، باعث جریمه 10 درصد از مالیات مشمولین حقوق می شود. مازاد بر آن به ازای هر ماه تاخیر در پرداخت مالیات حقوق 2.5 درصد (دو و نیم درصد) به میزان جریمه فوق افزوده می گردد.

اگر کارفرما نسبت به ارسال لیست مالیات حقوق کوتاهی کند؛ زمینه مشکلات بزرگ مالی را برای شرکت خویش فراهم نموده است به همین خاطر است که کارفرما باید نسبت به ارسال لیست حقوق به دارایی و ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به زمان باقیمانده توجه داشته باشد، تا دچار جریمه عدم ارسال  نشود.

نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که تهیه لیست مالیات حقوق و ارسال لیست مالیات حقوق باید به صورت شفاف و واضح انجام شده باشد، پس کاری دشوار و پیچیده است به همین خاطر باید امورات مربوط به تهیه و ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد باید توسط افراد با تجربه و کاردان انجام شود.

فیلم آموزش ارسال لیست حقوق

گفتیم که ارسال لیست حقوق از دشواری ها و پیچیدگی های خاصی برخوردار است که باید حتما تهیه و ارسال لیست حقوق به دارایی توسط افراد کاردان انجام شود. تا کنون در این مقاله سعی کردیم نحوه ارسال لیست مالیات حقوق را به گونه ای انجام دهیم و حالا می خواهیم برای نحوه ارسال لیست مالیات حقوق از فیلم آموزشی استفاده کنیم.

قبل از آپلود فیلم و ارسال لیست حقوق به دارایی به چند نکته ریز اشاره خواهیم کرد.

 • در ارسال لیست حقوق تنها باید به مهلت باقیمانده توجه داشته باشید تا دچار جریمه نشوید.
 • ارسال لیست حقوق باید توسط افراد با تجربه صورت گیرد تا در اطلاعات آن مغایرت ایجاد نشود.

نکات و پرسش های مهم در ارسال لیست حقوق

تهیه و ارسال لیست حقوق به دارایی باید با جزئیات انجام شود به همین خاطر پیشنهاد می شود تهیه و نحوه ارسال لیست حقوق و دستمزد توسط افراد آشنا با این امور انجام شود که دچار مشکل و جریمه سنگین مالیاتی نشوید. چند پرسش در خصوص آموزش لیست مالیات حقوق را در ادامه بررسی می کنیم.

رفع مشکل تبدیل کارمند غیراصلی به اصلی در سامانه حقوق چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مشکل زمانی رفع می شود، که کارفرمای دیگر تاریخ پایان کار را ثبت نماید.

نحوه ارسال لیست مالیات چگونه است؟

نحوه ارسال  باید در سامانه اداره مالیاتی انجام شود، که در ابتدای مقاله آموزش لیست مالیات حقوق را به صورت کامل و جامع شرح داده ایم.

درصورت تاخیر یا عدم ارسال و پرداخت مالیات حقوق در زمان مقرر، کارفرما جریمه خواهد شد.

فرمت فایل های ارسالی در سامانه ارسال مالیات حقوق چیست؟

برای ارسال آن به دارایی لازم است سه فایل مختلف را در دیسکت مالیات خود تهیه و بارگذاری نمایید. فرمت این فایل ها سه فایل خروجی WP ،WH ،WK می باشد.

آیا مالیات حقوق شامل تمام شاغلین می‌شود؟

قانون تصویب شده شامل تمامی مشاغل می شود، اما معافیت هایی هم وجود دارد. باید این را هم توجه داشته باشید که مالیات حقوق برای کسانی است که برای خود شغل مستقلی ندارند و دستورات کارفرما را در ازای دریافت حق و حقوق انجام می دهند و برای پرداخت مالیات حقوق لازم است شخص از حداقل حقوق مبنای جدول حقوق برخوردار باشد.

اگر نمی دانید حداقل حقوق سال جدید چقدر است و با نکات آن آشنایی ندارید حتما مقاله حداقل حقوق 1401 را مطالعه کنید.

نتیجه گیری

لیست مالیات حقوق فهرستی است که اطلاعات کارمندان از جمله کد پرسنلی، مزایای مشمول مالیات سال و ماه جاری و در انتها مالیات قابل پرداخت ماه پس از گذشت ظرف 30 روز در آن درج و به اداره امور مالیاتی ارسال می شود. کارفرما باید در زمان مقرر لیست مالیات حقوق را ارسال کند و در غیر این صورت دچار جریمه سنگین مالیاتی می شود.

برای آموزش لیست مالیات حقوق و نحوه ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد باید وارد سامانه http://salary.tax.gov.ir مراجعه کنید و طبق دستورالعمل اقدام کنید. در صورت عدم ارسال مالیات باعث جریمه 10 درصد از مالیات مشمولین حقوق می شود. مازاد بر آن به ازای هر ماه تاخیر در پرداخت مالیات حقوق 2.5 درصد (دو و نیم درصد) به میزان جریمه فوق افزوده می گردد.

جدول افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ طبق قانون کار

شرح
مبلغ (ریال)
حداقل دستمزد روزانه
۱,۳۹۳,۲۵۰
حداقل دستمزد ماهیانه
۴۱,۷۹۷,۵۰۰
حق مسکن ماهیانه
۶,۵۰۰,۰۰۰
حق بن
۸,۵۰۰,۰۰۰
حق اولاد (یک فرزند)
۴,۱۷۹,۷۵۰
حق اولاد (دو فرزند)
۸,۳۵۹,۵۰۰
سنوات ماهیانه (یک سال سابقه کار)
۲,۱۰۰,۰۰۰
دریافتی افراد مجرد (بدون سابقه کار)
۵۶,۷۹۷,۵۰۰
دریافتی افراد متاهل با یک فرزند (بدون سابقه کار)
۶۰,۹۷۷,۲۵۰
دریافتی افراد متاهل با دو فرزند (بدون سابقه کار)
۶۵,۱۵۶,۷۵۰
سنوات به شرط داشتن حداقل یک سال سابقه کار است.

حق عائله مندی کارگران برای بیش از ۱ فرزند در سال ۱۴۰۱
حق اولاد کارگردان برای ۲ فرزند: معادل ۶ روز حداقل حقوق ۱۴۰۱ :۸ میلیون و ۳۵۸ هزار  ریال

حق اولاد کارگران برای ۳ فرزند: معادل۹ روز حداقل حقوق ۱۴۰۱: ۱۲ میلیون و ۵۳۷ هزار و  ریال

حق اولاد کارگران برای هر فرزند مبلغ ۴۱۷٫۹۰۰ تومان تعیین شد.

حقوق نوبت کاری و اضافه کاری کارگران در سال ۱۴۰۱
فوق العاده هر ساعت اضافه کاری کارگران در سال ۱۴۰۱: ۲۶۶ هزار و ۱۰۵ ریال

فوق‌العاده نوبت کاری صبح و عصر با معادل (۱۰%) : ۴٫۱۷۹٫۷۵۰ ریال

نوبت کاری صبح، عصر، شب با معادل (۱۵%) : ۶٫۲۶۹٫۶۲۵ ریال

نوبت کاری صبح و شب یا عصر و شب با معادل (۲۲٫۵%) حقوق : ۹٫۴۰۴٫۴۳۸ ریال

مقدمه ای بر راهنمای ارسال لیست مالیات حقوق

سیستم مکانیزه مالیات بر درآمد حقوق و دستمزد که اخیرا توسط سازمان امور مالیاتی راه اندازی شده است، تسهیل تکالیف مودیان محترم مالیاتی را نسبت به ارسال صورت حقوق کارکنان را به همراه داشته و در این پرتال، اطلاعات دریافت کنندگان دستمزد ، میزان حقوق آن ها، مزایای پرداختی، مالیات مرتبط، اطلاعات پرداخت کننده حقوق ، به صورت فایل دریافت می شود.

این اطلاعات در سامانه سازمان امور مالیاتی ذخیره و در جریان رسیدگی به پلمپ دفاتر قانونی و رسیدگی های فصلی توسط ممیزان دارایی، مورد تحلیل قرار می گیرد. لذا در ارسال گزارشات ماهانه و اعلام گزارشات فصلی مالیات بر ارزش افزوده از طریق سامانه ها، دقت کافی مبذول دارید.

شما می بایست از طریق سامانه جدید تسلیم لیست مالیات حقوق کارکنان، اطلاعات را به صورت ماهانه ارسال کنید. این سامانه ۲۴ ساعته در طول هفته، به  خدمات رسانی به مودیان محترم فعال بوده و هیچ هزینه ای را به مودی، تحمیل نمی کند.

برای عضویت در کانال اندیشه معاصر کلیک کنید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1321238
 • منبع : فردا / محاسبان

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ساماندهی

logo-samandehi