ارسال بیش از ۱۱۰۰ اثر به جشنواره مطبوعات و رسانه آیات

ارسال بیش از ۱۱۰۰ اثر به جشنواره مطبوعات و رسانه آیات چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات که از بهمن‏ ماه سال گذشته آغاز به کار کرده بود، با دریافت بیش از ۱۱۰۰ اثر از شرکت‏ کنندگان به کار خود پایان داده و از امروز وارد مرحله داوری می‌شود. به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر‬، ‬ […]

ارسال بیش از ۱۱۰۰ اثر به جشنواره مطبوعات و رسانه آیات

ارسال بیش از ۱۱۰۰ اثر به جشنواره مطبوعات و رسانه آیات

چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات که از بهمن‏ ماه سال گذشته آغاز به کار کرده بود، با دریافت بیش از ۱۱۰۰ اثر از شرکت‏ کنندگان به کار خود پایان داده و از امروز وارد مرحله داوری می‌شود.

به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر‬، ‬ جواد نصیری، دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات گفت: از زمان اعلام فراخوان برای حضور علاقه‬ ‏مندان و به ویژه همکاران مطبوعاتی، خبرگزاری‌ها و دیگر رسانه‌ها در این جشنواره، و با تمدید مهلت ارسال آثار، در حال حاضر سامانه ورودی توسط گروه فنی بسته شده و صرفاً امکان ویرایش برخی نقص‌ها با هماهنگی دبیرخانه وجود دارد.

وی افزود: با هماهنگی دقیقی که تلاش کردیم در دبیرخانه وجود داشته باشد، به صورت روزانه از طریق سامانه جشنواره با شرکت‏‬ کنندگان در تماس بودیم و نکات احتمالی از نقص‌ها و ارسال اشتباه آثار در بخش‌های مختلف را تذکر می‌دادیم که در مرحله داوری کمترین ایراد را داشته باشیم.

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات تصریح کرد: در دوره تمدید زمان فراخوان جشنواره، از طریق تلفن و پیامک با تعدادی از شرکت‬ ‏کنندگان که ثبت نام کردند ولی اثر خود را ثبت نکرده بودند، تماس گرفتیم تا هرچه زودتر کار خود را در سامانه نهایی کنند.

نصیری اظهار کرد: با این وصف و تلاشی که در دبیرخانه و استان میزبان یعنی اداره‏‬ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان انجام گرفت، موفق شدیم رکورد دریافت آثار در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات را جابجا کنیم و بدین ترتیب دریافت این تعداد اثر در دوره‌های پیشین این جشنواره یک موفقیت بی‬ ‏نظیر محسوب می‌شود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از همه سازمان‌ها، رسانه‌ها و افرادی که در این حوزه به کمک جشنواره آمدند، افزود: بیش از هزار و صد اثر در ۱۲ رشته این جشنواره شامل شش رشته بخش اصلی و شش رشته بخش ویژه _ که برای اولین بار در این جشنواره برگزار شد _ دریافت شده است که به نظرم برای یک جشنواره کاملاً تخصصی با موضوع قرآن کریم، عدد بسیار خوبی ارزیابی می‌شود.

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات گفت: کار داوری آثار نیز در همین سامانه جشنواره انجام می‌شود و تمام شرکت‏‬ کنندگان می‌توانند از طریق رمز عبور خود هر لحظه نتایج داوری را دنبال کنند.

نصیری درباره داوران جشنواره نیز تصریح کرد: داوران همگی از اساتید به‬ ‏نام حوزه مطبوعات و رسانه هستند و در هر رشته یک داور مجزا کار بررسی آثار را انجام می‌دهد، همچنین در بخش ویژه جشنواره نیز (حوزه تولیدات چندرسانه ‏ای) داوران باتجربه‌ای کار ارزیابی آثار را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: برای اینکه داوران محترم در زمان بررسی آثار، کار خود را با نظر آزاد و بدون فشار به انجام برسانند ما از اعلام اسامی آن‌ها خودداری کردیم و همینطور در سامانه نیز داوران هنگام بررسی آثار، نام صاحب اثر را نمی‌بینند و فقط یک کد سیستمی برای آن‌ها نمایان می‌شود.

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در پایان درباره مراسم اختتامیه جشنواره نیز گفت: با توجه به شرایط قرمز شیوع کرونا در اغلب نقاط کشور و ممنوعیت برگزاری هرگونه برنامه و مراسم، با نظر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصمیم گرفتیم برنامه اختتامیه را در قالب یک فایل تصویری کوتاه شامل ارائه گزارش عملکرد جشنواره و معرفی نفرات برگزیده، تولید و در موعد مشخص که در همین ماه مبارک رمضان است، منتشر کنیم.

یادآور می‌شود، فراخوان ویژه این جشنواره از روز ۱۴ بهمن‬ ‏ماه، همزمان با برگزاری نشست خبری تشریح برنامه‌های جشنواره با حضور عبدالهادی فقهی‏‬ زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و نیز مرتضی خدمتکار مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلان عمومی شد.

این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود که بخش اصلی شامل رشته‌های سرمقاله و یادداشت، گزارش (خبری یا توصیفی)، مصاحبه، خبر، تیتر و عکس است و نیز در بخش ویژه با موضوع تولیدات چند رسانه‬ رسانه‌ای در موضوع قرآن کریم، رشته‌های انیمیشن، موشن گرافیک، پادکست، اینفوگرافیک، پوستر و کلیپ را در بر می‌گیرد.

علاقه‏‬ مندان آثار تولیدی خود را از طریق نشانی سایت ayat.farhang.gov.ir برای دبیرخانه ارسال کردند.

همچنین جوایز در نظر گرفته برای نفرات اول هر رشته بخش اصلی شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریال، نفرات دوم هر رشته بخش اصلی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفرات سوم هر رشته بخش اصلی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال و نیز نفرات برتر بخش ویژه، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال است.

مهر