16:08 - 1403/03/29

اخرین اخبار احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ | سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری cspf.ir

اخرین اخبار احکام جدید بازنشستگان کشوری 1403و هر آنچه باید درباره سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری بدانید در ادامه می خوانید.

احکام بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۳، به میزان ۲۰ درصد، نسبت به آخرین حکم حقوق سال قبل، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ متناسب با این مبلغ افزایش حقوق، اصلاح گردیده و از طریق ورود به سایت احکام جدید بازنشستگان کشوری سامانه صندوق بازنشستگی کشوری قابل دریافت می باشد.

به دلیل افزایش نرخ تورم در کشور ایران، دولت و مجلس هر ساله با رعایت بودجه کل کشور، حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان را نیز تا حد امکان، متناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین مایحتاج خود و خانواده شان با مشکل مواجه نشوند.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری نیز هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و توسط صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بدین منظور، صندوق بازنشستگی کشوری اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری مراجعه نمایند.

 

از آنجا که دریافت احکام بازنشستگی کشوری به غیر از صندوق فوق، به ترتیب دیگری امکان پذیر نبوده و دریافت احکام بازنشستگی کشوری از این سامانه به ترتیب خاص تعیین شده در سامانه مزبور امکان پذیر می باشد، در این مقاله، ابتدا به توضیح احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ پرداخته، پس از معرفی نحوه ورود به سایت و سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری، نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ را توضیح خواهیم داد. در نهایت، فیش حقوقی فرهنگیان با کد ملی fish.medu.ir و کد پرسنلی و هم چنین، فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی ارائه خواهد گردید.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

با توجه به اینکه نرخ تورم در کشور ما سرعت فزاینده ای را داشته و هر ساله شاهد افزایش قیمت ها در بخش های مختلف اقتصادی کشور می باشیم، نهادهای حمایت کننده کارمندان و کاگران نیز سعی بر این داشته تا با جلب موافقت دولت و مجلس، حقوق این گروه ها را نیز تا حد امکان، متناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین معاش خود و خانواده شان دچار مشکل نشوند.

 

سازمان بیمه ‌ای مربوط به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری بوده که با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مسئولیت اداره امور بازنشستگان کشوری را بر عهده دارد. صندوق بازنشستگی کشوری هر ساله با توجه به تصمیم دولت و مصوبه مجلس، افزایش حقوق بازنشستگی بازنشستگان کشوری را اجرایی نموده و منابع لازم برای پرداخت آن را ارائه می نماید.

 

به گزارش اندیشه معاصر، افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. طبق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و دو، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

 

سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری cspf.ir

امکانی فراهم شده است که بازنشستگان کشوری بتوانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، حکم حقوقی خودشان را دریافت نمایند.

سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری

سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری یک زیر سامانه ای مربوط به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir می باشد که افراد می توانند با ورود به این سایت، حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمایند.
بنابراین، با توجه به توضیحات داده شده، نیازی به مراجعه حضوری بازنشستگان و یا حتی مستمری بگیران کشوری، برای دریافت فیش حقوقی و یا حکم حقوقی نیست و می توان به راحتی از طریق سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری www.cspf.ir ، حکم حقوقی خود رادریافت نمود.

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند. لینک ورود به سایت و سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir در قسمت زیر ارائه گردیده است.

سایت و سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir همچون سال های گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir بوده که بازنشستگان کشوری می توانند با مراجعه به آن و بی آن که نیاز به مراجعه حضوری باشد، از طریق بخش (درگاه خدمات الکترونیکی) برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ و اطلاع از میزان افزایش حقوق بازنشستگی خود اقدام نمایند./اندیشه معاصر

 

زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

در بخش های قبل، احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳، سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir و نحوه دریافت حکم حقوق را بررسی نمودیم. سوالی که در این بخش، مطرح می شود؛ آن است که زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ و تامین اجتماعی، چه موقع می باشد.

 

احکام جدید بازنشستگان کشوری، در سال های گذشته، در فروردین ماه اعلام می شد. با توجه به روال سال های گذشته، افزایش حقوقی بازنشستگان ۱۴۰۳ نیز در فروردین ماه سال جاری، اعلام گردید و در حقوق ماه فروردین آن ها، اعمال شد.

 

در مورد احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی نیز، لازم به ذکر است، معمولا حکم جدید بازنشستگان کشوری، در فروردین ماه اعلام می شود. در سال ۱۴۰۳ نیز، افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، از اردیبهشت ماه در فیش حقوقی آن ها اعمال شده و ما به التفاوت فروردین ماه، در فیش حقوقی خردادماه به این افراد پرداخت خواهد گردید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط