۲۱:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

اجتماعی

آیا حقوق بازنشستگان به ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد ؟

در این مدت خبرهای زیادی درباره حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق بازنشستگان منتشر و گاها تکذیب شد که بازنشستگان عزیز را دچار ابهام کرده است از این رو روزنو به سراغ سخنان حسین قاسمی از کارشناسان

آیا حقوق بازنشستگان به ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد ؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از روز شو در این مدت خبرهای زیادی درباره حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق بازنشستگان منتشر و گاها تکذیب شد که بازنشستگان عزیز را دچار ابهام کرده است از این رو روزنو به سراغ سخنان حسین قاسمی از کارشناسان برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

آیا حقوق بازنشستگان به ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد ؟

در این مدت خبرهای زیادی درباره حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق بازنشستگان منتشر و گاها تکذیب شد که بازنشستگان عزیز را دچار ابهام کرده است از این رو روزنو به سراغ سخنان حسین قاسمی از کارشناسان با تجربه و با سابقه در حوزه امور فنی و اداری رفته است تا اندکی از این ابهام بکاهد و ماجرا را درباره حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوق تبیین کند. پیشتر گفته شده بود که ۵۰ همت تامین مالی برای همسان سازی فراهم شده است حالا اما این کارشناس اذعان می کند: اولا این ۵۰ همت صرفا مربوط به بازنشستگان کشوری و لشکری و فولاد است ثانیا ربطی به تامین اجتماعی ندارد.تامین اجتماعی از محل پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در سال‌جاری ۱۳۰ همت برای همسان سازی شان در نظر گرفته شده است.

آیا حقوق بازنشستگان به ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد ؟

در رابطه با نحوه همسان سازی تا زمانی که آیین نامه رونمایی نشود نمی توان نظر قطعی داد.

نظرات بر اساس گمانه ها و اینکه فردی چنین گفت و دیگری چنان گفت، جز ایجاد ناراحتی و استرس برای بازنشستگان عزیز نتیجه دیگری نخواهد داشت.

آنچه مسلم است این است که ۵۰ همت به طور میانگین برای حدود ۲/۳ میلیون نفر بازنشسته کشوری و لشکری مشمول همسان سازی ( حداقل ۲۰۰ هزار نفر از مجموع ۲/۵ میلیون در سال اول مشمول نیستند) به طور میانگین ماهیانه ۱/۸ میلیون بابت همسان سازی به ارمغان خواهد آورد.

از طرف دیگر دولت موظف است آیین نامه را بر مبنای شاغل مشابه و هم‌تراز تعیین نماید و یقینا ملاک شان در هر دستگاه میانگین خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روزشو

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

حمید

پاسخ دادن

۲۲ خرداد ۱۴۰۳


قربان برم خدا را یک بام و دو هوا را ، انگاری بیمه شدگان تامین اجتماعی موظف اند هر جا دولت کسری دارد را با انواع مالیات پرداخت کنند که خدای ناکرده کارمندان دولت رنحیده خاطر نشوند