آمار جهانی کرونا ۲۱ فروردین/ مرگ ۳۶۴۷ برزیلی در ۲۴ ساعت گذشته

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۳۶۴۷ نفر در کشور برزیل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و بیش از ۸۹ هزار نفر مبتلا شدند.

به گزارش اندیشه معاصر؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۳۵ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۸۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۷۸۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۰۸ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۲۲۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

 

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۵ هزار و ۳۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۷۴ هزار و ۸۴۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

 

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸۹ هزار و ۹۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۴۱۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۴۸ هزار و ۹۳۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

کشور هند به‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۴۵ هزار و ۳۸۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۹۲۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۶۸ هزار و ۴۶۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

 

کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا و ترکیه نیز به ‌ترتیب با ۴ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۵۰۱, ۴ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۹۸۴, ۴ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۴۶۱, ۳ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۶۵۷ و ۳ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۵۲۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

 

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۱۱۰ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

 

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۲۴ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۷۶۶, ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۸۵۹ و ۱۱ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۸۸۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور برزیل ,