۱۵:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

آغاز مرحله ارتقای رتبه‌ بندی معلمان | سامانه رتبه بندی معلمان ۱۴۰۳ rtb.medu.ir + ثبت اعتراض رتبه بندی معلمان در سامانه my.medu.ir

وزیر آموزش و پرورش از آغاز مرحله ارتقای رتبه‌ بندی معلمان خبرداد که در این مطلب علاوه بر سخنان صحرایی به معرفی سامانه رتبه بندی معلمان پرداخته ایم.

صحرایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی با هدف ارتقای معلمان و افزایش کیفیت آموزش دانش آموزان و بهبود معیشت فرهنگیان پس از چندین سال در حال اجرا می باشد. معلمان در صورت داشتن صلاحیت و شرایط می توانند به رتبه های بالاتر و بهتری ارتقا پیدا کنند و از مزایای بیشتری از قانون رتبه بندی معلمان استفاده نمایند. از این رو امروز وزیر آموزش و پرورش در مورد آغاز مرحله ارتقای رتبه‌ بندی معلمان سخنانی بیان کرد که در اندیشه معاصر به شرح کامل آن می پردازیم.

آغاز مرحله ارتقای رتبه‌ بندی معلمان

آغاز مرحله ارتقای رتبه‌ بندی معلمان

رتبه بندی معلمان مطابق قانون نظام رتبه بندی معلمان و این آیین نامه به منظور افزایش کیفی فرایند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی معلمان، استقرار نظام پرداخت‌ها بر اساس تخصص و شایستگی ها، عملکرد رقابتی معلمان برنامه ریزی شده است.

رضا مرادصحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش امروز در گردهمایی کارکنان امور اداری آموزش و پرورش گفت: با حمایت رئیس جمهور شهید، امسال ۱۰۵ هزار مجوز استخدام گرفته شد.

وی افزود: مرحله ارتقای رتبه‌بندی با آیین‌نامه جدید امسال شروع خواهد شد؛ رئیس جمهور شهید بار‌ها به بنده می‌فرمود طوری کار کنید که دانش‌آموزان ما بهترین معلم‌ها را داشته باشند و خدای ناکرده روز قیامت بابت این موضوع بازخواست نشویم.

صحرایی بیان کرد: رئیس جمهور شهید سطحی را ایجاد کرد که منش و روش او الگوی انتخاب رئیس جمهور آینده شد.

 

سامانه رتبه بندی معلمان ۱۴۰۳ rtb.medu.ir

سامانه رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی با هدف ارتقای معلمان و افزایش کیفیت آموزش دانش آموزان در مدارس و همچنین بهبود معیشت و زندگی فرهنگیان به وجود آمده است. قانون رتبه بندی معلمان به فرهنگیانی که از تاریخ اعمال این قانون بازنشسته می شوند؛ کمک می کند و این افراد می توانند با ورود به سامانه رتبه بندی معلمان از مزایا و امکانات این سامانه استفاده کنند.

سامانه اجرایی قانون رتبه بندی فرهنگیان ۱۴۰۳ rtb.medu.ir ویژه معلمان رسمی و پیمانی بوده و در این طرح معلمان را در پنح دسته رتبه بندی می کند. همه معلمان از بدو ورود به شغل خود می توانند وارد طرح رتبه بندی معلمان شوند که در حال حاضر حدود ۸۰۰ هزار نفر از نیرو های آموزش و پرورش شامل این قانون می‌ شوند.

در طرح رتبه‌ بندی معلمان، رتبه‌ های حرفه‌ای برای طبقه بندی معلمان در نظر گرفته می‌ شود و بر اساس هر رتبه، ضرایبی در امتیازات و در نتیجه حقوق و مزایا برای آنان لحاظ می‌ شود. معلمانی که بیش از ۲ سال سابقه کار دارند می توانند از مزایای طرح قانون رتبه بندی معلمان استفاده نمایند و معلمانی که سابقه خدمت آن ها ۳۰ سال تا ۳۵ سال است، نسبت به سایر معلم ها از امتیاز بیشتری برخوردار هستند.

شرط ورود به هر رتبه برای معلمان این است که در آزمون ها و دوره های عملی امتیاز کسب نمایند و سابقه کاری لازم برای کسب آن رتبه را داشته باشند و معلمانی که در دستگاه دیگری به جز آموزش و پرورش مشغول به کار هستند و یا در مرخصی هستند، شامل قانون رتبه بندی معلمان نمی شوند.

سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۳ rtb.medu.ir

وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از تشکیل پرونده های پر هزینه و کاغذی، قانون رتبه بندی معلمان را به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان اضافه کرد و فرهنگیان می توانند برای ورود به سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir به این سایت مراجعه کنند.

نکته ای که برای ورود به سایت رتبه بندی وجود دارد این است که معلمان باید با توجه به رقم آخر کد ملی خود، در زمان اعلام شده به سامانه وارد شوند. در ادامه این بخش،‌ جدول زمانبندی ورود معلمان بر اساس رقم آخر کد ملی و نحوه ورود به سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان در دوره گذشته ارائه شده است.

رقم آخر کد ملی از تا
۰ چهارشنبه ۲۶ مرداد شنبه ۲۹ مرداد
۱ شنبه ۲۹ مرداد دوشنبه ۳۱ مرداد
۲ و ۳ دوشنبه ۳۱ مرداد  چهارشنبه ۲ شهریور
۴ و ۵ چهارشنبه ۲ شهریور شنبه ۵ شهریور
۶ و ۷ شنبه ۵ شهریور دوشنبه ۷ شهریور
۸ و ۹ دوشنبه ۷ شهریور چهارشنبه ۹ شهریور

البته هنوز مهلت جدیدی برای سال ۱۴۰۳ جهت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی معلمان اعلام نشده است؛ در صورت اعلام زمان ورود به سامانه قانون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۳ اطلاعات جدول برورزرسانی می شود.

نحوه ورود به سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان

 

جهت ورود به سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، داوطلبان می توانند آدرس rtb.medu.ir یا http://10.30.170.200:85/#/login/authenticate را در مرورگر خود وارد کنند و در صفحه باز شده، کد ملی، کلمه عبور سامانه پروفایل و کلمه امنیتی را بنویسند و روی گزینه ورود کلیک نمایند.

نحوه ثبت نام در سامانه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

معلمان برای بهره مندی از مزایای طرح تبه بندی باید در زمان مشخص شده با استفاده از کد ملی و رمز عبور سامانه پروفایل، وارد سامانه مربوطه شوند، اما اگر رمز حساب کاربری سامانه پروفایل را ندارند باید در سایت ثبت نام کنند که در ادامه این بخش، نحوه ثبت نام در سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir ۱۴۰۳ ارائه شده است.

ابتدا داوطلبان باید آدرس rtb.medu.ir یا http://10.30.170.200:85/#/login/authenticate را در مرورگر خود وارد کنند تا به سامانه اجرایی قانون ​رتبه بندی معلمان ۱۴۰۳ منتقل شوند و در صفحه باز شده، روی گزینه ثبت نام کلیک نمایند.

در این مرحله، متقاضیان می توانند کد پرسنلی، کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند و روی گزینه مرحله بعد بزنند تا کد تایید به شماره همراهتان پیامک شود.اکنون باید کد ارسال شده را در سامانه وارد کنند و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

رتبه بندی معلمان

آخرین خبر از احکام جدید رتبه بندی معلمان در بهمن ماه ۱۴۰۲

ثبت اعتراض رتبه بندی معلمان در سامانه my.medu.ir

یکی از تغییراتی که به تازگی در روند رتبه بندی معلمان اتفاق افتاده است این است که این افراد برای مشاهده نتیجه رتبه بندی خود می توانند به سامانه my.medu.ir مراجعه نمایند. معلمان می توانند با رفتن به سامانه یاد شده پس از کلیک بر روی ورود فرهنگیان، ضمن انتقال به صفحه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و درج اطلاعات خواسته شده به صفحه کاربری خود دسترسی یابند.
در این صفحه و از طریق آیکونی که به نام “نتیجه رتبه بندی” در تصویر مشاهده می شود اقدام به مشاهده رتبه خود نمایند.

همچنین افراد می توانند در صورت داشتن اعتراض به نتیجه رتبه بندی در بازه زمانی که از سوی مسئولان در رسانه ها اعلام می شود و معمولا ده روز می باشد به سامانه مراجعه نموده و از بخش نتیجه رتبه بندی دکمه قرمز رنگ اعتراض دارم را کلیک و اعتراض خود را ثبت کنند. با ثبت اعتراض و بارگذاری اطلاعات و مدارک لازم، اشخاص می توانند پس از مدتی دوباره به سامانه مراجعه و نتیجه را از طریق کلیک بر روی”نتیجه درخواست اعتراض” مشاهده کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه در حال حاضر این سامانه جهت اطلاع از رتبه بندی و اعتراض در اختیار معلمان قرار گرفته است اما سامانه قبلی هنوز فعال بوده و احتمالا در آینده جهت ثبت نام جدید، درج اعتراض افرادی که رتبه بندی نشده و یا به هر دلیلی به رتبه خود اعتراض دارند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط