۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

آرفی: چرا کسی آتش بین پرسپولیس و سپاهان را خاموش نمی‌کند؟

به گزارش اندیشه معاصر؛ در خصوص نود و پنجمین تقابل پرسپولیس و استقلال در چارچوب دربی تهران که عصر جمعه برگزار می‌شود، گفت: نمی‌دانم وضعیت مصدومان پرسپولیس برای بازی چطور است، اما حتی اگر آن‌ها به بازی نرسند اتفاقی نمی‌افتد و پرسپولیس آنقدر...

آرفی: چرا کسی آتش بین پرسپولیس و سپاهان را خاموش نمی‌کند؟

به گزارش اندیشه معاصر؛ در خصوص نود و پنجمین تقابل پرسپولیس و استقلال در چارچوب دربی تهران که عصر جمعه برگزار می‌شود، گفت: نمی‌دانم وضعیت مصدومان پرسپولیس برای بازی چطور است، اما حتی اگر آن‌ها به بازی نرسند اتفاقی نمی‌افتد و پرسپولیس آنقدر بازیکن دارد که جای آنها را پر کند. به نوعی دست یحیی برای دربی باز است.

وی ادامه داد: پرسپولیس پیش از بازی با استقلال توانست در اصفهان بازی خوبی مقابل سپاهان انجام بدهد و می‌توانست سه امتیاز را هم بگیرد، اما به هر دلیل این اتفاق رخ نداد. امیدوارم که پرسپولیس در بازی با استقلال بتواند دو امتیاز از دست رفته بازی سپاهان را جبران کند و همچنان مدعی اصلی قهرمانی باشد.

مهاجم سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که به نظرش ستاره سرخپوشان در بازی روز جمعه چه بازیکن یا خطی از زمین خواهد بود؟ تاکید کرد: آن تیمی که برنده می‌شود ستاره است نه یک یا چند بازیکن. در ضمن در پرسپولیس ستاره معنا ندارد، چون خودِ پرسپولیس ستاره است. ما باید این را یاد بگیریم که ماهیت باشگاه پرسپولیس برای ما ستاره باشد نه یک یا چند بازیکن. وقتی موفقیتی به دست می‌آید تمام ارکان باشگاه پرسپولیس خوشحال می‌شوند و این یعنی خود باشگاه ستاره است.

آرفی خاطرنشان کرد: برانکو توانست تفکری را در پرسپولیس پرورش بدهد و باید همان تفکر ادامه دار باشد. خوشبختانه دیگر در پرسپولیس حاشیه نداریم، باقری، پیروانی و گل‌محمدی همه چیز را جمع و جور می‌کنند و این مبارزه با حاشیه، میراث زمان برانکو است. کاش بقیه باشگاه‌ها هم از پرسپولیس یاد بگیرند و دست از بچه بازی، بهانه و حاشیه بردارند و حرفه‌ای بشوند تا فوتبال ایران جذاب‌تر شود.

وی با اشاره به حواشی بازی پرسپولیس و سپاهان در چند سال گذشته در اصفهان گفت: نمی‌دانم چرا در زمانی که فوتبال در همه جهان حرفه‌ای شده چنین آتشی بین پرسپولیس و سپاهان روشن شده است. متاسفانه کسی هم نیست که این آتش را خاموش کند و من نمی‌دانم چرا کسی این کار را نمی‌کند. ما باید یاد بگیریم که هر تیمی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کند و یا هر بازیکنی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کند با هر سابقه‌ای که دارد در آن لحظه رقیب پرسپولیس است، اما پس از اینکه از زمین بیرون آمدیم باید همه چیز فراموش شود. من نمی‌دانم چرا چنین وضعیتی در فوتبال ایران هنوز جریان دارد.

مهاجم اسبق پرسپولیس افزود: ما می‌توانیم با تماشاگران یا هواداران حرف بزنیم، اما نمی‌توانیم جلوی آنها را بگیریم، ولی می‌توانیم جلوی خودمان را که بگیریم. خودمان به عنوان مربی و بازیکن باید به هم احترام بگذاریم و شرایط را کنترل کنیم. یحیی و محرم هر دو فوتبالیست بودند و باید بتوانند حواشی را جمع کنند. متاسفانه چند سالی است که در اصفهان و در بازی‌های سپاهان و پرسپولیس اتفاقاتی رخ می‌دهد و حواشی ایجاد می‌شود که همه آن هم تقصیر بازیکنان و مربیان نیست.

آرفی خاطرنشان کرد؛ هنوز هم برای من جای سوال است که بعد از سوت پایان بازی سپاهان و پرسپولیس آن همه آدم کنار زمین چه کار می‌کردند؟ مگر غیر از این است که باید جایگاه و محل تردد همه افراد مشخص باشد؟ وقتی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کارت‌های مخصوص را صادر کرده‌اند چرا خود ما حرفه‌ای رفتار نمی‌کنیم؟ و چرا هر کسی جایگاه خودش را نمی‌داند؟ وقتی کارتی حرفه‌ای صادر شده خود خبرنگار و عکاس باید حرفه‌ای عمل کنند و در جایی که جایگاهش نیست حضور نداشته باشد. اگر فدراسیون و سازمان لیگ چنین مسئله‌ای را مشخص نکردند که ایراد از آنهاست، اما اگر مشخص کردند ایراد از عکاس، خبرنگار یا افراد اضافه است.

وی در پایان عنوان کرد: در حواشی بازی سپاهان و پرسپولیس چند نکته بسیار مهم است. اگر سازمان لیگ و فدراسیون محل تردد و جایگاه افراد را مشخص کردند که ایراد از میزبان بوده که کنار زمین آن همه شلوغ بود. اگر میزبان کارش را انجام داده شخص یا اشخاصی که خودشان را به کنار زمین رساندند مقصر هستند. اگر عکاسان، خبرنگاران و افراد اضافی در جایگاه خودشان بودند که آن وقت بازیکنان مقصر هستند. البته که من فکر نمی‌کنم نکته آخر باشد.

مطالب مرتبط