۱۸:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷

اجتماعی

آخرین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت!

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق متناسب سازی بازنشستگان تامین اجتماعی لشگری و کشوری بایستی انجام شود

همسان سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از شایانیوز براساس مصوبه کمیسیون تلفیق متناسب سازی بازنشستگان تامین اجتماعی لشگری و کشوری بایستی انجام شود ….برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

افزایش حقوق بازنشستگان امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت!

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق متناسب سازی بازنشستگان تامین اجتماعی لشگری و کشوری بایستی انجام شود و این قشر بایستی ۹۰ درصد حقوق و فوق العاده همردیفان شاغل خود را دریافت نمایند.

آخرین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان امروز پنجشنبه 27 اردیبهشت!

آخرین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت!

حاج بابایی بیان کرد: پیش از این، صرفاً بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود که کمیسیون تلفیق مصوبه خود را اصلاح کرد و موضوع همسان‌سازی حقوق افراد تأمین اجتماعی را همانند بازنشستگان کشوری و لشکری در برنامه هفتم توسعه لحاظ کرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این مصوبه برای دولت بار مالی نخواهد داشت، اظهار داشت: ما منابع مالی همسان‌سازی حقوق آنها برای تأمین اجتماعی را مشخص کردیم و منابع این موضوع از محل تنفیذ ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه تأمین می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف است بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی را بپردازد و از این محل، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام شود. مسئله بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنان برای ما خط قرمز است و از همسان‌سازی حقوق  آنها کوتاه نمی‌آییم.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: اکثر  انها  در کشور به دلیل تورم بالا نمی‌توانند زندگی خود را به خوبی اداره کنند و بر این اساس باید حقوق بازنشستگان با شاغلان همتراز آنان همسان‌سازی شود. این موضوع هنوز در صحن مجلس مطرح نشده، اما با توجه به اینکه چندین بار در کمیسیون تلفیق اصلاح شده است، فکر نمی‌کنم این موضوع برای تصویب در مجلس با موانعی روبرو شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط