22:04 - 1403/03/31

اقتصادی

ve.cbi.ir وام ازدواج مشاهده وضعیت | مبلغ دریافتی وام ازدواج / آشنایی با نحوه درخواست وام ازدواج

از صفر تا صد وام ازدواج را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از تسهیلاتی است که دولت در اختیار تازه عروس داماد ها قرار داده است و جوانان با ورود به سامانه میتوانند از این امتیاز استثنایی استفاده کنند. وام ازدواج به دلیل شرایط ویژه اشباعث دلگرمی افراد شده و آنها به سمت تشکیل خانواده سوق داده است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ازدواج اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

نحوه پیگیری وام ازدواج ۱۴۰۳

در ابتدا متقاضی باید به سامانه ثبت‌نام تسهیلات ازدواج به نشانی ve.cbi.ir ورود کرده و گزینه مشاهده وضعیت را کلیک کنید.

سپس در کادرهای قابل مشاهده در تصویر زیر، کد ملی، کد پیگیری و در آخر کد امنیتی در کادر را وارد کرده و در پایان «مشاهده وضعیت» را انتخاب کنید.

نهایتاٌ در صفحه‌ای که وارد می‌شوید، می‌توانید وضعیت وام ازدواج خود را در سامانه مشاهده کنید.

وام ازدواج

وام ازدواج

پیگیری وام ازدواج با کد ملی امکان‌پذیر است؟

خیر! متقاضی  فقط با داشتن کد ملی نمی‌تواند از وضعیت وام ازدواج خود اطلاع حاصل کند. برای پیگیری وام ازدواج، علاوه بر کد ملی به کد رهگیری ده رقمی نیز احتیاج است. اگر هنوز موفق به ثبت نام و دریافت کد رهگیری نشده اید، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران وام ازدواج کندو تماس بگیرید، تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. حالا می‌دانیم که برای پیگیری وضعیت درخواست وام ازدواج هم به کد ملی و هم به کد پیگیری نیاز است.خب اگر شما هم کد ملی و هم کد پیگیری را در اختیار دارید پس می‌توانید وضعیت وام خود را مشاهده کنید، برای این کار ابتدا باید به سامانه ثبت‌نام تسهیلات ازدواج به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کرده و گزینه مشاهده وضعیت را کلیک کنید.
سپس در کادرهای قابل مشاهده، کد ملی، کد پیگیری و در آخر کد امنیتی در کادر را وارد کرده و در پایان «مشاهده وضعیت» را انتخاب کنید. نهایتاٌ در صفحه‌ای که وارد می‌شوید، می‌توانید وضعیت وام ازدواج خود را در سامانه مشاهده کنید.

در صورت فراموشی کد رهگیری برای مشاهده وضعیت وام ازدواج چه باید کرد؟

همانطور که قبلا گفتیم، برای ورود به سامانه و بررسی وضعیت وام ازدواج، تنها کد ملی کافی نبوده و علاوه بر آن به کد پیگیری نیز احتیاج است. فراموشی کد رهگیری سامانه  یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای متقاضیان این وام پیش آید. کد رهگیری به عنوان یک شناسه منحصر به فرد، نقش مهمی در پیگیری وضعیت درخواست وام و ارتباط با بانک یا موسسه مالی مربوطه دارد. بدون این کد، دسترسی به اطلاعات و وضعیت درخواست وام دشوار می‌شود و ممکن است فرآیند دریافت وام با تأخیر مواجه گردد. خوشبختانه، سامانه‌ی آن تدابیری را برای بازیابی کد رهگیری فراموش شده در نظر گرفته‌ است تا متقاضیان بتوانند بدون استرس و با اطمینان خاطر، کد خود را بازیابی کنند. در ادامه به راه بازیابی کد رهگیری سامانه وام ازدواج پرداخته و مراحل لازم برای دسترسی مجدد به این کد حیاتی را به صورت گام به گام شرح خواهیم داد. این راهنما به متقاضیان کمک می‌کند تا در صورت بروز این مشکل، به سرعت و با کارایی بالا اقدام به حل آن نمایند./کندو بلاگ

مبلغ وام ازدواج

. تسهیلات قرض الحسنه ازدواج (موضوع ماده (۶۸) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

-۱-۱ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱۴۰۱/۱/۱بوده است مبلغ سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با دورهی بازپرداخت ۱۰ ساله

-۱-۲ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر بیست و پنج سال و زوج های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

پُر کردن فرم وام ازدواج

اولین مرحله، پر کردن فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ است. این فرم را برای خودتان و همسرتان (به طور جداگانه) پر کنید.

مواردی که لازم است در فرم وارد کنید، در بخش زیر آمده است:

کد ملی
تاریخ تولد – روز، ماه و سال
تاریخ ازدواج – روز، ماه و سال
شماره تلفن همراه
شماره ملی مالک خط (فقط برای زوجین زیر ۱۸ سال)
انتخاب یکی از گزینه‌های ایرانی – اتباع – اقلیت‌های دینی
استان محل سکونت
کد امنیتی

شرایط عمومی متقاضیان

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران (اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به اتباع خارجی امکان‌پذیر نمی‌باشد)
o کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت‌نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد، به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.
o اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تأیید قرار گیرد، معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت‌نام خواهند بود.
• دارا بودن کارت ملی (موقت یا دایم) و کدپستی محل سکونت متقاضی
• امکان اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ می‌باشد و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکرده‌اند، علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر (به هر یک از متقاضیان صرفاً یک مرتبه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می‌گیرد)
• امکان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان با سن کمتر از ۵۰ سال

خاطره جلیلی از سختی‌های گرفتن وام ازدواج برادرش

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری گفت: قانون بانک مرکزی ما سالها بود که نیاز به اصلاح داشت. قانون جدید به فرجام رسید و قانون قوی هم است. بانک مرکزی حالا می‌تواند نظارت خود را انجام دهد. برادر من برای وام ازدواج، گفت چند بار رفتم و نتوانستم بگیرم. می‌گفت تلخ این است که برخی از دوستان می‌گفتند چرا نیامدی بگیری؟! خب این نشان می‌دهد بانک به هر کس دوست داشته باشد وام می‌دهد و اگر دوست نداشته باشد نمی‌دهد./خبر آنلاین

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط