۱۷:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۶

vaam.kabta.ir 1402/ سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی+ ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، vaam.kabta.ir 1402/ سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی+ ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر بخوانید. vaam.kabta.ir 1402 سامانه ای است که برا...

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، vaam.kabta.ir 1402/ سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی+ ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر بخوانید. vaam.kabta.ir 1402 سامانه ای است که برای ثبت نام وام قرض الحسنه ۲۰ میلیونی تامین اجتماعی این روزها مورد مراجعه بسیاری از بازنشستگان قرار گرفته است. ثبت نام وام قرض الحشنه تامین اجتماعی از روز شنبه ۲۰ مردادماه آغاز شده است و تا پایان روز جمعه ۲۷ مردادماه ادامه دارد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به جهت تسهیل شرایط اقتصادی برای بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران تسهیلاتی را در نظر گرفته است. دریافت این وام مستلزم ثبت نام در سایت مربوطه به نشانی  vaam.kabta.ir و رعایت شرایط ذکر شده در ادامه باشد. در ادامه این مطلب به ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری، زمان، شرایط لازم و راهنمای ثبت نام و تکمیل فرم وام ضروری مستمری بگیران و همچنین، وام ۱۰۰ میلیونی بازنشستگان سازمان بیمه تامین اجتماعی خواهیم پرداخت.

سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی vaam.kabta.ir. بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند از یکی از خدمات بزرگ سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ که به صورت غیر حضوری می باشد بهره مند شوند این خدمت اعطای وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی است که ثبت نام آن از سایت vaam.kabta.ir صورت می گیرد.متقاضیان می بایست برای ثبت نام در سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ ( در صورتی که امکان ثبت نام غیر حضوری این وام میسر باشد) باید نشانی اینترنتی vaam.kabta.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو نموده و بر روی دکمه آبی رنگ ثبت نام کلیک نمایند. شایان ذکر می باشد، در حال حاضر، آدرس سامانه وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی، به es.tamin.ir تغییر یافته است.ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲، از طریق مراجعه به کانون های بازنشستگی و تکمیل فرم وام ضروری مستمری بگیران و به صورت غیر حضوری امکان پذیر است. از شرایط دریافت این وام، می توان به داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی اشاره نمود. مبلغ وام بازنشستگان در سال جاری به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 

سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی

 برای ورود به سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی اینجا کلیک کنید

ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی از مسائل مهمی است که با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر متقاضیان بسیار زیادی در بین بازنشستگان محترم دارد. همچنین سوالات متنوعی در این بین در رابطه با نحوه ثبت نام و مبلغ آن در ذهن افراد به وجود می آید. از جمله مهم ترین سوالاتی که در این مورد مطرح می شود؛ زمان ثبت نام، شرایط لازم دریافت وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی و حداکثر میزان ممکن برای دریافت می باشد.

 

یک نکته مهم در vaam.kabta.ir 1402/ سامانه ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی

برای دریافت وام قرض الحسنه که به بازنشستگان تعلق می گیرد نیازی به مراجعه حضوری نبوده و تمام مراحل به صورت آنلاین قابل انجام می باشد که در این مقاله به آموزش گام به گام نحوه انجام آن پرداخته ایم. تمامی مراحل این امر ازطریق مراجعه به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی vaam.kabta.ir قابل انجام است. همچنین طبق آخرین بخشنامه صادر شده از سوی سازمان مرجع، هر فرد واجد شرایط بعد از ورود به سایت ثبت نام وام بازنشستگان و تکمیل فرم مربوطه، قادر خواهد بود وامی به مبلغ ده میلیون تومان را دریافت نماید. البته باید توجه داشت که برای دریافت این وام اولویت با افرادی است که وامی تامین اجتماعی دریافت نکرده اند. افرادی که از قبل وام دریافت کرده و اکنون در حال باز پرداخت اقساط آن هستند، امکان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی را نخواهند داشت.

ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ موضوع مهمی است که بسیاری از مستمری بگیران این سازمان را با سوالاتی مواجه ساخته است. از جمله مهم ترین سوالات در این مورد نحوه ثبت نام برای این وام، زمان ثبت نام و شرایط لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی می باشد.  اعطای وام قرض الحسنه یکی از خدماتی است که سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان و مستمری بگیران خود در نظر گرفته است. تمام افراد واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام نمایند. البته دقت داشته باشید که جهت ثبت نام و دریافت این وام نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از شعب این سازمان وجود ندارد. بلکه باید از طریق سامانه و سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی  vaam.kabtatamin.ir که برای این کار در نظر گرفته شده است اقدام نموده و ثبت نام خود را انجام دهید. البته قبل از ثبت نام باید به شرایط دریافت این وام هم توجه داشته باشید که ما در این جا به آن می پردازیم.

وام بازنشستگان

از دیگر سوالات مهمی که بازنشستگان تامین اجتماعی در این مورد با آن رو به رو هستند، مبلغ این وام می باشد. طبق سخنان مسولان این سازمان، هر فرد واجد شرایط بعد از ورود به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی  vaam.kabtatamin.ir و تکمیل ثبت نام خود، در صورت تایید شدن درخواست مبلغی برابر با ۱۰ میلیون تومان را دریافت خواهد کرد. طبق منبع مالی در نظر گرفته شده برای این وام، حدود ۴۰۰ هزار نفر می توانند نسبت به ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ اقدام کرده و با موفقیت این وام را دریافت کنند. البته باید توجه داشت که برای دریافت این وام اولویت با کسانی است که وامی از این سازمان دریافت نکرده اند. افرادی که از قبل وام دریافت کرده و اکنون در حال باز پرداخت اقساط آن هستند، امکان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی را نخواهند داشت. با توجه به اهمیت این موضوع برای بسیاری از بازنشستگان تامین اجتماعی، در ادامه به طور کامل نحوه ثبت نام این وام را بیان خواهیم کرد.

 

ورود به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی vaam.kabtatamin.ir

افراد واجد شرایط برای ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده برای این کار نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام نمایند. بنابراین دیگر نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از شعب این سازمان وجود ندارد. به همین دلیل ما در این جا قصد داریم نحوه ورود به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی  vaam.kabtatamin.ir را به طور مفصل برای شما توضیح دهیم تا برای ورود و انجام ثبت نام از طریق این سایت مشکلی نداشته باشید. البته همان طور که گفتیم جهت دریافت این وام باید یک سری شرایط خاص هم وجود داشته باشد. در ادامه این شرایط را هم برای شما بیان خواهیم کرد تا با تطابق شرایط خود با این موارد نسبت به ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ اقدام نمایید. اما اکنون و در این بخش روش ورود به این سامانه را برای شما بیان می کنیم.

جهت ورود به سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی  vaam.kabtatamin.ir باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. از آن جایی که ممکن است بسیاری از افراد واجد شرایط این وام یعنی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با نحوه انجام این کار آشنایی نداشته باشند، در این بخش روش ورود به سایت مربوطه را به صورت مفصل برای شما بیان خواهیم کرد. مراحل ورود به این سامانه شامل موارد زیر می شوند.

 1. ۱ابتدا باید آدرس سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی یعنی  vaam.kabtatamin.ir را در مرورگر خود وارد کرده و جست و جو نمایید.

 2. ۲بعد از بالا آمدن نتایج جست و جو، باید بر روی اولین سایت با همین آدرس و عنوان «کانون بازنشستگان تامین اجتماعی» کلیک کرده و وارد شوید.

 3. ۳در نهایت صفحه اصلی این سایت را مشاهده خواهید کرد و می توانید از این طریق نسبت به انجام ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ اقدام نماید.

با پشت سر گذاشتن این مراحل ساده خواهید توانست به سامانه مذکحور برای ثبت نام و دریافت وام وارد شوید. در ادامه راهنمای تصویری نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی در این سامانه را هم برای شما آموزش می دهیم تا با مشکلی در این زمینه رو به رو نبوده و به راحتی بتوانید  ثبت نام خود را انجام دهید.

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲

حال که با روش ورود به سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی آشنا شده اید، می خواهیم نحوه ثبت نام در این سایت را هم برای شما توضیح دهیم. با توجه به این که ممکن است برخی بازنشستگان و افراد واجد شرایط برای دریافت این وام نحوه ثبت نام در این سامانه را به طور کامل بلد نباشند، بهتر است این بخش را مطالعه نمایند. جهت ثبت نام در این سایت هم باید یک سری مراحل را طی کنید و اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق وارد نمایید. ما در این جا نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی را به طور مفصل و به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد تا شما به راحتی بتوانید ثبت نام تان انجام دهید. مراحل ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ در این سایت شامل موارد زیر می شوند.

 1. ۱ابتدا باید وارد سایت مربوط به این کار به نشانی اینترنتی  vaam.kabtatamin.ir بشوید. روش انجام این کار را در بخش قبل به طور کامل برای شما بیان کرده ایم.
 2. بعد از ورود به صفحه اول این سایت، باید از قسمت بالای آن و در بخش آبی رنگ گزینه «ثبت نام وام» را کلیک نمایید.

 3. ۳سپس وارد صفحه پیش ثبت نام وام مورد نظر به شکل زیر خواهید شد. در این قسمت باید اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق و کامل وارد نمایید. در ادامه نحوه ورود هر کدام از این اطلاعات و نکات مهم در این باره را برای شما بیان می کنیم.

 4. ۴در ابتدا باید نام، نام خانوادگی و شماره شناسنامه را به شکل صحیح وارد کنید. سپس نوبت به تاریخ تولید می رسد. برای وارد کردن تاریخ تولد خود بر روی کادر مربوط به این بخش کلیک کنید. مانند شکل زیر تصویری برای شما به نمایش در می اید که تاریخ را نشان می دهد. بر روی سال ۱۴۰۲ کلیک کنید تا سال های دیگر برای شکا مشخص شود و از این طیق سال تولد خود را انتخاب کنید. هم چنین برای انتخاب ماه هم باید بر روی فرورین کلیک نمایید تا لیست ماه ها بالا آمد و بتوانید ماه تولد تان را انتخاب نمایید. در نهایت بر روی روز مورد نظر کلیک کنید تا تاریخ تولدتان ثبت شود.

 5. ۵در مرحله بعدی ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ باید نام پدر، کد ملی، تلفن همراه، تلفن ثابت و شماره مستمری را وارد نمایید. شماره مستمری خود را می توانید از طریق دفترچه بیمه یا کارت عضویت این سازمان پیدا کرده و در این بخش وارد کنید.

 6. ۶سپس باید آدرس، شعبه تامین اجتماعی، علت درخواست وام، شماره عضویت و تاریخ آن و شعبه بانک رفاه خود را هم وارد کنید. اکثر این اطلاعات مانند شماره و تاریخ عضویت و کد شعبه بر روی کارت عضویت شما موجود بوده و قابل مشاهده است. پس این اطلاعات را از این طریق وارد نمایید. در کادر مربوط به گزینه « شعبه بانک رفاه که حقوق خود را از آن دریافت می کنید» هم تنها باید نام شعبه مورد نظر را وارد نمایید. در نهایت و بعد از قرار دادن همه این اطلاعات گزینه «بازبینی اطلاعات» را بزنید.

با انجام این مراحل، ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی برای شما با موفقیت انجام خواهد شد. بعد از تکمیل ثبت نام درخواست شما توسط کارشناسان این سازمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که شما شرایط لازم برای دریافت این وام را داشته باشید، درخواست تان تایید می شود و نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد. دقت داشته باشید که نتیجه ثبت نام وام بازنشستگان از طریق پیامک بر روی شماره همراه شما فرستاده می شود. پس برای این کار هم نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از شعب این سازمان وجود ندارد.

 

inner-title2″>زمان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲

یکی از مهم ترین نکات در مورد ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ زمان آن می باشد. بسیاری از افراد واجد شرایط دریافت این وام این سوال را دارند که تا چه زمانی می توانند نسبت به ثبت نام برای دریافت این وام اقدام کنند. در پاسخ این سوال باید بگوییم که این وام هر ساله توسط سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان و مستمری بگیران اعطا می شود. اما مبلغ آن و شرایط مورد نیاز برای این کار دچار تغییراتی می شود. امسال هم امکان ثبت نام این وام از طریق سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی  vaam.kabtatamin.ir فراهم شده است. تا کنون هم چندین مرحله از این وام به متقاضیان داده شده و تا پایان سال هم چند نوبت دیگر اعطا می شود. پس شما می توانید برای ثبت نام به سامانه مذکور مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲

تا این جای کار نحوه ورود به سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و انجام فرآیند ثبت نام در آن را برای شما بیان کردیم. پس به راحتی می توانید مراحل ثبت نام را طی کرده و درخواست خود را برای دریافت این وام در سامانه مذکور ثبت نمایید. اما نکته مهم در این مورد شرایطی است که برای ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲در نظر گرفته شده است. شما در صورتی مجاز به دریافت این وام خواهید بود که همه شرایط لازم برای آن را دارا باشید. ما در این جا تمام شرایط لازم جهت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی را برای شما توضیح می دهیم تا با اطلاع کام از آن ها نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنید. برخی از این شرایط به راحتی قابل دسترسی است و می توانید هر چه سریع تر آن ها را به دست آورید. مهم ترین این شرایط شامل موارد زیر هستند:

 •  فرد بازنشسته که درخواست دریافت وام دارد، باید حقوق خود را از شعبه های بانک رفاه شهر تهران دریافت نماید. زیرا سایر بانک ها به دلیل عدم امکان کسری اقساط توسط بانک عامل نمی توانند وام پرداخت کنند.
 •  مستمری بگیر یا بازنشسته برای دریافت وام حتما باید دارای کارت عضویت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی باشد. اگر کارت عضویت متقاضی دریافت وام اعتبار نداشته باشد، باید ابتدا نسبت به تمدید این کارت اقدام نموده و سپس به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی برای تکمیل ثبت نام خود مراجعه کند.
 •  سن فرد بازنشسته ای که تقاضای دریافت وام را دارد باید کم تر از ۷۷ سال باشد. این مورد در وام های قبلی تامین اجتماعی برابر ۷۰ سال بود و اکنون تغییر کرده است. پس افراد بیش تری می توانند نسبت به نام نویسی برای دریافت این وام اقدام کنند.
 •  بازنشسته نباید دارای بدهی های بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه باشد. چرا که در این گونه موراد، طبق قوانین بانکی امکان اعطای وام مجدد به فرد وجود نخواهد داشت.
 •  متقاضی ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی نباید طی سه سال گذشته از تسهیلات بانک رفاه استفاده کرده باشد.
 •  مبلغ وام در نظر گرفته شده برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برابر با ۱۰ میلیون تومان است. این وام نسبت به وام های سال قبل که ۷ میلیون تومان بوده با ۳ میلیون افزایش مواجه شده است. نحوه بازپرداخت این وام هم طبق مقرارت بانک اعطاکننده وام می باشد.
 •  افراد متقاضی برای ثبت نام و دریافت این وام باید سیم کارتی به نام خود داشته باشند. در غیر این صورت امکان ثبت نام آن ها وجود ندارد.

این موارد مهم ترین شرایط لازم برای ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ می باشند. در صورتی که همه شرایط مذکور را دارید، می توانید به راحتی نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنید. در غیر این صورت، لازم است ابتدا شرایط لازم را فراهم کرده و سپس فرایند ثبت نام را انجام دهید.

 

نتیجه گیری:سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران خود نسبت به اعطای وام به این افراد اقدام می کند. تمام کسانی که شرایط لازم برای دریافت این وام را داشته باشند می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند. نکته مهم در مورد ثبت نام و دریافت وام بازنشستگان این است که نیازی به مراجعه حضوری وجود نداشته و شما می توانید با استفاده از سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی این کار را انجام دهید. ما در این جا نحوه ورود و ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی را به طور کامل برای شما توضیح داده ایم تا جهت انجام ثبت نام مشکلی نداشته باشید. هم چنین شرایط لازم برای ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ را هم بیان کردیم تا با اطلاع کامل از این شرایط، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهد.

شرایط وام ۱۰۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی

ظبق بخش نامه صادر شده از جانب بانک مرگزی جمهوری اسلامی ایران، وام ۱۰۰ میلیونی به تمامی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان بدون داشتن ضامن تعلق می گیرد. برای این منظور متقاشیان می توانند به تمام مراکز بانک های رفاه کارگران، مسکن، کشاورزی، ملی، ملت، توسعه صادرات، پست بانک، صادرات، تجارت، صنعت و معدن و قرض الحسنه مهر ایران مراجعه نمایند.

به علاوه، شرایط دریافت این تسهیلات، برای بازنشستگان تامین اجتماعی، در سال ۱۴۰۲ بر اساس بخش نامه وزارت اقتصاد، بازنشستگان، جهت دریافت این تهسیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، به ترتیب زیر است.

مستمری بگیران تنها کافی است یک نامه کسر حقوق بازنشستگی و یک فقره چک و یا سفته ارائه نمایند اما در صورت دریافت وام به مبلغ ۵۰ میلیون تومان تنها کافی است یک نامه کسر حقوق  حود از بانک خود تهیه نمایند.

افرادی که قصد دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی را دارند، باید شزایط دریافت این وام را داشته باشند. متقاضیان می توانند با تماس با کارشناسان مشورت از جزئیات شرایط و نحوه ثبت نام وام تامین اجتماعی اطلاع حاصل نمایند.

 

 

شرایط لازم برای ثبت نام وام قرض الحسنه کانون بازنشستگی تهران

شرایطی که در ادامه ذکر شده است تنها برای بازنشستگانی می باشد که حقوق خود را از شعب بانک رفاه تهران دریافت می کنند سایر مستمری بگیران تامین اجتماعی لازم است از مطالب فوقی که در مقاله ذکر شده است پیروی نمایند.

 

 • بازنشسته عضو کانون میبایست حقوق خود را  از شعب  بانک رفاه شهر تهران  دریافت نماید. (سایر بانک ها به دلیل عدم امکان کسر اقساط توسط بانک عامل نمی توانند وام پرداخت کنند)
 • باتوجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام میبایست کمتر از ۷۷ سال تمام باشد.
 • بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی ،‌چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک های کشور باشد (مطابق مقررات بانک)
 • بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.
 • مبلغ وام ۷۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل هفت میلیون تومان می باشد و باز پرداخت مطابق مقررات بانک میباشد
 • بازنشسته ای که درخواست وام دارد باید سیم کارتی به نام خود داشته باشد ،توجه داشته باشید شماره تلفن همراه وارد شده صرفا باید متعلق به شخص بازنشسته و یا مستمری بگیر باشد. این درخواست صرفا جهت پیش ثبت نام وام می باشد.
 • به دلیل محدودیت در تعداد وام چنانچه به هر دلیل با پرداخت وام شما موافقت نشد کانون بازنشستگان هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت وام  به شخص را ندارد. با توجه به دستورالعمل سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور  به دلیل محدودیت در تعداد وام  و کثرت متقاضیان اولویت  اخذ وام با حداقل بگیران  ،  بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آنها در شرف ازدواج هستند و یا  در حال جابجایی مسکن جهت اجاره نشینی با ارائه مدرک معتبر میباشد . در صورت اشتباه در درج مندرجات فرم ، مسئولیت آن به عهده خود شخص بازنشسته می باشد.

 

آخرین اخبار ثبت نام وام بازنشستگی تامین اجتماعی

 • تصویب وام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی

بنا بر گزارش مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی، وام بازنشستگان برای افرادی که بازنشسته و در عین حال مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند، در حال ارائه می باشد. پایان نامه یا پرو پوزال دانشجویانی که از ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ به بعد است، مشمول دریافت وام بازنشستگان می شود.

 • خبر خوش دولت در خصوص وام بازنشستگان | مبلغ وام بازنشستگان مشخص شد؟

طبق آخرین اخبار منتشر شده در روز سوم خرداد ماه سال ۱۴۰۲، در چندماه گذشته خبر از ارائه تسهیلات بیشتر به بازنشستگان داده شد. بانک ها موظف شدند طبق تصویبات دولت، وام بازنشستگان را در دستور کار خود قرار دهند. وام بازنشستگان از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تعیین شده بود. وام بازنشستگان قرار است تا چندماه آیند ه به حساب بازنشستگان واریز شود. حالا خبر از افزایش وام بازنشستگان رسیده است. بودجه وام بازنشستگان به حساب صندوق بازنشستگی ارسال شده است.

 

 

خلاصه مطالب

با توجه به نرخ تورم و کاهش توانایی خانواده در خصوص پرداخت هزینه های اولیه و ثانویه زندگی، دولت در خصوص طرحی با عنوان وام تامین اجتماعی بازنشستگان، اقدام به پرداخت مبالغی در حدود ۱۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی به بازنشستگان این سازمان پرداخته است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

5 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

محمد

۲۷ مرداد ۱۴۰۲


بازنشستگان مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم تامین اجتماعی را چرا از گرفتن وام محروم و حذف کردید

محمد

۲۷ مرداد ۱۴۰۲


چرا در حق ما بازنشستگان مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم تامین اجتماعی ظلم و اجحاف کردید و ما را از گرفتن وام محروم و حذف کردید

محمد

۲۷ مرداد ۱۴۰۲


از شرایط اخذ وام مینوشتید پرداخت بیمه تا ۲۰سال انموقع در حق من بازنشسته مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم تامین اجتماعی ظلم و اجحاف نمکردید که مرا از گرفتن وام محروم و حذف کنید

محمد

۲۷ مرداد ۱۴۰۲


محروم و حذف کردن ما بازنشستگان مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم تامین اجتماعی از گرفتن وام یعنی ظلم و خیانت در حق ما ازکارافتاده های کلی و دائم تامین اجتماعی

محمد

۲۷ مرداد ۱۴۰۲


یک بازنشسته مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم تامین اجتماعی مستاجر و عیالوار با داشتن سه فرزند تحت تکفل نیازمند واقعی وام است اما شما با گذاشتن شرط ۲۰سال ما را از گرفتن وام محروم و حذف کردید یعنی در حق ما بازنشستگان مستمری بگیر ازکارافتاده کلی و دائم ظلم و اجحاف و خیانت کردید

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار