۱۷:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

اجتماعی

eservices.tamin.ir فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی | دریافت فیش حقوقی بازنشستگان / اظهارات وزیر کار از حق مسکن کارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان

تازه ترین مطالب درباره سامانه فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی را در اندیشه معاصر بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی بازنشستگان را چگونه میتوانیم دریافت کنیم و سایت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان چه نام دارد و برای ورود به سامانه باید چه کاری کنیم؟ پاسخ این سوالات در این خبر آمده است. فیش حقوقی بازنشستگان ذهن افراد را مشغول خود کرده است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود فیش حقوقی جدید بازنشستگان به ساده ترین شیوه ممکن

برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کدملی سریع ترین راه را برایتان تشریح کردیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی را بدون دردسر و بدون نیاز به مراجعه حضری به سازمان تامین اجتماعی دانلود و چاپ کنید. در این مطلب از سلسله اخبار حقوق بازنشستگان و فیش حقوقی بازنشستگان به بررسی eservices.tamin.ir سریع ترین راه دانلود فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی| فیش مستمری رو اینطوری چاپ کن می پردازیم. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید با بهترین و سریع ترین راه دانلود فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کدملی. افراد برای دریافت فیش حقوقی خود در ابتدای هر ماه می توانند به راحتی با موبایل اقدام نمایند. این امر با دانلود و نصب نرم افزار فیش حقوقی هریک از سازمان های مختلف که هر شخص از آن ارگان حقوق دریافت می کند عملی خواهد شد. افراد می توانند با نصب برنامه مورد نظر خود بدون مراجعه حضوری فیش حقوقی خود را مشاهده کنند./روز ۱۰۰

فیش حقوقی بازنشستگان

فیش حقوقی بازنشستگان

فیش حقوقی مستمری بگیران و زمان دریافت آن

براساس قانون تامین اجتماعی : “بازنشستگی یعنی عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون .” همانطور که مشتریان سازمان تامین اجتماعی می دانند پس از آنکه بیمه شدگان تامین اجتماعی به سن یا به شرایط لازم برای بازنشستگی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت می رسند، مستمری بازنشستگی دریافت می نمایند.در واقع به بیان ساده تر حق بیمه های کسر شده از حقوق در طول سال های اشتغال افراد پس از دوران بازنشستگی به صورت مستمری ماهانه به آن ها بازگردانده می شود. براساس قانون تامین اجتماعی برای رسیدن و احراز بازنشستگی و دریافت حکم بازنشستگی دو نکته بسیار مهم مد نظر قرار می گیرد :

۱- رسیدن به سن مقرر در قانون که بر اساس قانون کشور ما شصت سال برای مردان و پنجاه و پنج سال برای زنان می باشد.

۲- داشتن سنوات پرداخت حق بیمه ماهانه به میزان مشخص شده در قانون.

البته این قانون استثنائاتی نیز در رابطه با دریافت حکم بازنشستگان تامین اجتماعی، دارد از جمله آنکه اگر کسی سی سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی داشته باشد در حالتی که سن مردان به پنجاه سالگی و سن زنان به چهل و پنج سالگی رسیده باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی نمایند. همچنین کسانی که دارای ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، می توانند بدون داشتن شرایط سنی بازنشست شوند.

مستمری بازنشستگی ۱۴۰۲، از زمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد که سازمان تامین اجتماعی، ترک کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام نماید. لازم به ذکر است که در مورد کسانی که کارفرما ندارند و در خصوص مشاغل آزاد یا بیمه شدگان اختیاری، مستمری بازنشستگی از زمانی پرداخت خواهد شد که بازنشستگی مورد تایید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد.

پس از شروع پرداخت مستمری ۱۴۰۲، بازنشستگان می توانند فیش حقوقی خود را بر روی سامانه تامین اجتماعی مشاهده نمایند. پیش شرط مشاهده و دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد. کاربران با مطالعه مقاله ذیل می توانند از نحوه ثبت نام در این سامانه اطلاع پیدا کنند.

راهنمای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی ابتدا باید وارد سامانه eservices.tamin.ir شوید و مطابق تصویر زیر از بخش منو این سایت گزینه مستمری بگیران > فیش حقوقی مستمری بگیران > مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران را انتخاب کنید

با انتخاب این گزینه صفحه زیر ظاهر خواهد شد که با استفاده از کد ملی و رمز عبور می توانید وارد سامانه شوید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید نگران نباشید چون می توانید با انتخاب گزینه ورود از طریق دولت من تنها با شماره تلفن همراه خود وارد سامانه شوید. توجه داشته باشید که شماره تلفن باید به نام خود شما باشد./ناندینا

فیش حقوقی با کد ملی

فیش حقوقی با کد ملی

فیش های حقوقی بازنشستگان کارگری با اعمال افزایش صادر شد.

ساعتی قبل، فیش‌های حقوقی اردیبهشت بازنشستگان کارگری صادر شد؛ این فیش‌ها در سامانه مربوطه قابل رویت است.

در این فیش ها، حقوق بازنشستگان به میزان ابلاغی افزایش یافته است؛ حداقل بگیران مشمول افزایش ۳۵.۳ درصدی و مستمری بگیران سایر سطوح مشمول افزایش ۲۲ درصدی به اضافه رقم ثابت شده اند.

گفتنی است هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان کارگری صادر نشده است؛ مابه التفاوت فروردین نیز ظاهراً قرار است همراه حقوق خردادماه به حساب مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز شود.

در حال حاضر فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سایت تأمین اجتماعی قابل رؤیت است.بازنشستگان با مراجعه به سامانه مربوطه می‌توانند فیش حقوقی خود را دریافت کنند./روز۱۰۰

اظهارات وزیر کار از حق مسکن کارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان

این روزها کارگران حال خوشی ندارند. عدم ابطال مصوبه مزدی و اجرایی شدن آن باعث شده تا بسیاری از کارگران سرگردان چگونگی تامین هزینه‌های زندگی و معیشت خود با توجه به میزان تورم سال ۱۴۰۳ شوند. از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر اینکه حق مسکن کارگران هم افزایش پیدا نمی‌کند بر این نگرانی‌ها افزوده است. از طرف دیگر سال‌هاست که بازنشستگان در انتظار اجرای کامل و بدون نقص همسان سازی حقوق هستند. اتفاقی که اگر رخ بدهد شاید کمی از بار مشکلات اقتصادی و معیشتی این افراد بکاهد و باعث شود فرصتی برای نفس کشیدن زیر بار سنگین تورم پیدا کنند. اینکه وزیر کار باز هم وعده اجرایی شدن این قانون را داده است یک طرف ماجرا خواهد بود و طرف دیگر آن اجرای واقعی و دیدن نتیجه آن در زندگی بازنشستگان است. این روزها به مدد همین مشکلات اقتصادی بسیاری از افراد بازنشسته برای اینکه بتوانند چرخ زندگی شان را بچرخانند به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند از دستفروشی و حمل بار در بازار گرفته تا مسافرکشی. حالا وزیر کار در گفت‌وگویی کوتاه با ایلنا به این سوالات پاسخ داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است. همچنین قرارگاه مسکن هم در ستاد وزارت‌خانه راه‌اندازی کردیم و مقرر شد بانک رفاه کارگران هم به عنوان متولی ان‌شاءالله منابع مورد نیاز مسکن کارگری را متقبل شود و تامین کند.

صولت مرتضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را ۳۵ درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم‌های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.

مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا خبر خوشی برای کارگران پس از پشت سر گذاشتن هفته کارگر دارید، بیان کرد: خبر خوش برای کارگران این است که بحمدالله والمنه جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است. همچنین قرارگاه مسکن هم در ستاد وزارت‌خانه راه‌اندازی کردیم و مقرر شد بانک رفاه کارگران هم به عنوان متولی ان‌شاءالله منابع مورد نیاز مسکن کارگری را متقبل شود و تامین کند./تعادل

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط