۲۳:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

اجتماعی

cspf ir احکام جدید بازنشستگان کشوری+ احکام جدید بازنشستگان کشوری صادر شده

احکام جدید بازنشستگان چی هستند؟

خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ احکام ۱۴۰۳ صادر شد + میزان افزایش حقوق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حقوق بازنشستگان ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است و بازنشستگان از ماه فروردین میتوانند از این امکانات استفاده کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چرا حقوق افزایش پیدا میکند؟

به دلیل افزایش نرخ تورم در کشور ما ، دولت و مجلس هر ساله با رعایت بودجه کل کشور، حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان را نیز تا حد امکان ، متناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین مایحتاج خود و خانواده شان با مشکل مواجه نشوند.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری نیز هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و توسط صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بدین منظور، صندوق بازنشستگی کشوری اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری مراجعه نمایند.

حقوق بازنشستگان 1403

حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳

از آنجا که دریافت احکام بازنشستگان کشوری به غیر از صندوق فوق، به ترتیب دیگری امکان پذیر نبوده و دریافت احکام بازنشستگی کشوری از این سامانه به ترتیب خاص تعیین شده در سامانه مزبور امکان پذیر می باشد، در این مقاله، ابتدا به توضیح احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ پرداخته، پس از معرفی سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری، نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ را توضیح خواهیم داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، رضا فیضی نژاد با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات بازنشستگان عزیز، اظهارداشت: در اجرای تصویب نامه شماره ۳۰۳۴ مورخ ۱۴فروردین ماه ۱۴۰۳ هیات محترم وزیران، برای یک میلیون و ۷۳۵ هزار نفر بازنشسته، و موظفین تحت پوشش این صندوق، احکام حقوق با ضریب ۲۰درصد صادر شده است.

فیضی نژاد افزود: تصویر احکام حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان عزیز در سایت صندوق به نشانی cspf.ir بارگذاری و منتشر می شود که از روز سه شنبه ۲۱ فرودین ماه قابل مشاهده خواهد بود.

وی تصریح کرد: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور تلاش می شود که این افزایش ۲۰درصد با حقوق فروردین ماه برای انهاپرداخت شود.

از اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه چه خبر؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اجرای بند یک الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه توسط صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: لازمه اجرای متناسب سازی، به‌خصوص ماده ۲۹ قانون برنامه، «تهیه آیین نامه و تعیین ساز و کار اجرایی آن توسط سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه» و ابلاغ آن به صندوق بازنشستگی کشوری است.

او یادآور شد: تهیه و تدوین پیش نویس آیین نامه مربوط به اجرای متناسب سازی در برنامه هفتم توسعه، با محوریت سازمان اداری استخدامی و مشارکت سایر دستگاه‌های مرتبط در مرحله ویرایش نهایی است.

معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: پس از ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل اجرایی مربوطه به صندوق بازنشستگی کشوری، متناسب سازی حقوق بازنشستگان عزیز صندوق از تاریخ اجرای مقرر در قانون مورد اشاره در بالا، اعمال و احکام مربوطه نیز صادر خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط